Sayfa 824/1024 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 6,585 - 6,592 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    En fazla ( bence 1 sene ) 2 sene içerisinde TL ' de Mev. Faizi %25 + bekliyorum. Gayrimenkul de ise TL bazında %35 .

2012 - 2013 yıllarında 100.000 TL lik daireler şimdilerde 220-250 arası .
    Kira getirileri ise o yıllarda 700 TL şimdilerde ise 850 - 900 TL .
    Demek ki fiyatlarda bir sıkıntı var.

Zaten paranın fiyatı faizdir. Ucuz para dönemi bitti ne demek oluyor ?

Şimdi onu görmeye başlıyoruz. Son 13 - 15 senedir milletin beyninde yer etti beton. Kolay kalkmayacak zamanla kademe kademe...

Bu beyin enkazını da sadece paranın fiyatı olan faiz kaldırır.
    AKP olduğu sürece faizden bir halt beklemiyorum,bunların hakkından dolar gelecek. dört senede %100 devalle iyi bir şamar vurdu,şimdi önümüzdeki 2,5 yılda bir %100 deval daha bekliyorum. o zaman TL varlıklar zaten çöp seviyesine gelecek,G.M de çöp olma yarışında en ön sıralarda olacak. yalnız bu durumda sıkıyönetim uygulayıp saçmasapan işler yapabilirler. kediyi sıkıştırmak gibi bir şey bu.

2. Bence bu odunlar bir kış daha ısıt"a"maz ülkeyi.
    Winter İs Coming

Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    En fazla ( bence 1 sene ) 2 sene içerisinde TL ' de Mev. Faizi %25 + bekliyorum. Gayrimenkul de ise TL bazında %35 .

2012 - 2013 yıllarında 100.000 TL lik daireler şimdilerde 220-250 arası .
    Kira getirileri ise o yıllarda 700 TL şimdilerde ise 850 - 900 TL .
    Demek ki fiyatlarda bir sıkıntı var.

Zaten paranın fiyatı faizdir. Ucuz para dönemi bitti ne demek oluyor ?

Şimdi onu görmeye başlıyoruz. Son 13 - 15 senedir milletin beyninde yer etti beton. Kolay kalkmayacak zamanla kademe kademe...

Bu beyin enkazını da sadece paranın fiyatı olan faiz kaldırır.
    Adamlar faiz düşmanı gene bu toplantı yapıldı hop faizler bı gecede düştü Kasım'da aynısı oldu nezamn faiZ şöyle enflasyonu biraz geçse kafasına vurup bastırıyor.gercek enflasyondan hesaplarsaniz enaz-12 içerde herkes .
    Benim 3 krs param var benim için farketmez de milyonluk adamlar hala enflasyonun %10-11 olduğuna inanıyorlar her sene 1araba parası devlete hediye ediyorlar.
    allah kabul etsin yoksa suriyeliler aç kalırlardı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    bangkok/köln/antalya
    Gönderi
    234
    ben 100k paradan 1.000 faiz alıyorum 30 günde.bunun nesini beğenmiyorlar anlamış değilim.bizim insanımıza rahat batar derim her zaman.keşke buralarda dursa faizler.hiç bi iş yapmadan aylık bin lira sömürüyoruz bankaları.belki enflasyona karşı diyenler var hak veririm ama ya hergün paramız eriyip yok olsaydı.

5.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Adamlar faiz düşmanı gene bu toplantı yapıldı hop faizler bı gecede düştü Kasım'da aynısı oldu nezamn faiZ şöyle enflasyonu biraz geçse kafasına vurup bastırıyor.gercek enflasyondan hesaplarsaniz enaz-12 içerde herkes .
    Benim 3 krs param var benim için farketmez de milyonluk adamlar hala enflasyonun %10-11 olduğuna inanıyorlar her sene 1araba parası devlete hediye ediyorlar.
    allah kabul etsin yoksa suriyeliler aç kalırlardı.
    alametler sırası,

1) 2016 kasımda bankalara zorla faiz indirtilmesi
    2) 2-12-2016 da 250 milyar TL KGF açıklanması
    3) 7-7-2017 de bankalara yine zorla faiz indirtilmesi
    4) Ağustos 2017 yeni KGF açıklanması ( bu bir sonraki adım)

bu tarihler önemli, TL'nin başını bu km taşları yiyecek. ben bu yiyicelere paramı yedirmem arkadaş,senelerdir yediler doymadılar. koydum dolara onlarla asalak ilişkiyi kestim.

6.  Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    ben 100k paradan 1.000 faiz alıyorum 30 günde.bunun nesini beğenmiyorlar anlamış değilim.bizim insanımıza rahat batar derim her zaman.keşke buralarda dursa faizler.hiç bi iş yapmadan aylık bin lira sömürüyoruz bankaları.belki enflasyona karşı diyenler var hak veririm ama ya hergün paramız eriyip yok olsaydı.
    zaten yarısı eriyip yokoluyor. piyasa enflasyonu %25. sen -12 negatif faiz alıyorsun. yazık günah. %27 mevduat faizi almayan parasının değerini koruyamaz.

Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    1 yililk baglamadiysan 900-800 dustugunu goruceksin.bankalar onu x2 katina satiyor somuryormuyuz somurluyormuz.kgf olmasa halk banksi %15 verirmi ?

19 temmuzda ohal ne olacak belli degil kaldirirlarsa dolar.faiz duser.birde ustune yeni kgf acrlarsa durum nolur tekrar mevduat toplama yarisi baslar diyemi dusurduler veya bu para nerden gelicek en onemli soru bu?

Sayfa 824/1024 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •