Sayfa 83/626 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon
Arama sonucu : 5007 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Rpd +0,74
    yay -1,33
    rık +0,1
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2. rpd son zamanlarda türev kullanmayı bıraktı gibi.. içindeki hisselerin getirisi ve götürüsü neyse o, işine gelirse..onu ben de yaparım portföyümün %30'uyla hisse alırım doğal olarak zararım çok olmaz. ama kar da çok olmaz. değişken fon almaya ne gerek var.

bu arada her gece paylaşım için tekrar teşekkürler lemon.

3. Rpd akıllılık yapıyor bu zamanlarda türev kullanmak saatli bomba. Nrc nasıl çuvalladı gidin bir bakın. O da popüler bir değişken fon. Piyasa tek bir kişinin ağzına bağlı ve şu anda savaş var

Sayın @lemon teşekkürler
    Son düzenleme : Icarus88; 27-10-2023 saat: 01:22.

4.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Rpd akıllılık yapıyor bu zamanlarda türev kullanmak saatli bomba. Nrc nasıl çuvalladı gidin bir bakın. O da popüler bir değişken fon. Piyasa tek bir kişinin ağzına bağlı ve şu anda savaş var

Sayın @lemon teşekkürler

Savaş zamanı sadece ve sadece fiziki Altın zamanıdır. Nokta.

https://www.bangkokpost.com/business...ce-hits-record

5.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    60 senelik mevzular.
    Bir zamanlar altın, yatırımcıların para birimlerinin değerini düşüren hükümetlere karşı koruma görevi görüyordu. Şu anda pek çok değer kaybı yaşanıyor - Brezilya reali bu yıl yüzde 27 değer kaybetti - ancak insanların çıkardığı ders, dolara inanmak oldu. Tüm Latin Amerika'nın doları para birimi olarak benimsemesi gerektiği fikrine destek artıyor.(Arjantin)

Altın bir zamanlar enflasyona karşı korunmak için kullanışlıydı ve kağıt paralar tutmadığında değerini koruyordu. Artık finansal piyasaların enflasyona karşı korunmak için egzotik türev menkul kıymetler kullanan kendi karmaşık yöntemleri var.

Amerikan ekonomisi çöküyor. Magnificent 7 hisselerini çıkar (MFAANGTN), gerisi çöp değerine indi. Çünkü ekonomik aktivite yok.

DJT indeksi pandemi seviyesine geldi. Ne oldu herkes evlere mi kapandı zorunlu olarak? Yok hayır. Ama alışveriş yok. Kredi kartı faizi %22 Amerikada. Para dönmüyorsa ne olur?

30 yıllık Mortgage faizi %9.

Amerika keyfinden savaş çıkarmıyor. Ekonomisi çöktüğü zamanlarda savaş çıkarıyor. WW1, WW2, ve şimdi de Ukrayna ve Gazze savaşlarını da hepsini Amerika çıkardı. Amerika ekonomisi batınca savaşla herşeyi sıfırlar. O yüzden mutlaka fiziki Altın tutun sağınızda solunuzda. Bu manyaklar yine vahşi yamyam gibi herşeyi yapabilirler. Temkinli olun. Kesin olacak demiyorum, ama temkinli olmak iyidir.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Savaş zamanı sadece ve sadece fiziki Altın zamanıdır. Nokta.

https://www.bangkokpost.com/business...ce-hits-record
    Bak burada da altın goy goyu yapmış.
    Dolar başlında da yapıyorsun milleti yönlendirmeye çalışma.

Hisse den çıkan miktarla altın fonu aldım, ppf de durmak parayı eritmeden başka bir şey değil ,ABD borsa lari kısmı toparlarsa onlardanda çıkıp.likit e döneceğim

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Bak burada da altın goy goyu yapmış.
    Dolar başlında da yapıyorsun milleti yönlendirmeye çalışma.

Sen bu mesajı yazarak yönlendirme yapmıyor musun? Sende altın almayın diyerek yönlendirme yapıyorsun.

Senin altın almayın demen yönlendirme değil, benim altın alın demem mi yönlendirme?

Altın pazarı 13 trilyon $ luk global. Benim burada yazdığım mesaja altın piyasası etkilenir diyorsan, senin matematikle sorunun var demektir.

Sakin kafayla bir düşün. 13 Trilyon $ luk pazarı değil ben, hissenetteki herkes değil, tüm Türkiye sabah akşam altın alsa bile etkilenmez. Çıkacağı varsa çıkar, düşeceği varsa düşer.

Sayfa 83/626 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •