Sayfa 83/145 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon
Arama sonucu : 1158 madde; 657 - 664 arası.

Konu: PENGD - Penguen Gıda

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bir dönem güler holding tahtasında yazıyordum 2.5 - 3 lira idi hisse.. analiz yapıyoruz kimsenin ruhu duymazken a1 capital halka açılacak burası çok iyi olacak diyoruz

3-5 arkadaş ağızlarına geleni söylediler.

nerden biliyormuşum oymuş buymuş.. herşeyi söylediler.. sonrası kağıt 14'e gitti a1 capital halka arz edildi.

bakın bu hissenete 2 adet a1 capital başlığı vardır, birisi benim çooook önce açtığım topiktir. diğeri ise yönetimin halka arz sırasında açtığıdır.

orda da o kadar çok hakaretvari ifadeler kullanıldı şahsıma, yazmaktan vazgeçtim. Ama yatırımımın karşılığını aldım Allaha şükür.

burası da o forum gibi oldu.

yazmayacaktım belki bir katkı sunarız dedik ama yine aynı kişiler aynı durumlar.

penguen yatırımcına bol kazançlar diliyorum. bir daha da kesinlikle yazmıyorum. tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.
    Hedef nedir üstad eski yazıları görmedim

2.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    güzelleme yapıyor deyince klavyeden rahat yazıyorsun,,kuru sıkı deyince sende benim gibi lafa bozuluyorsun...güzelleme yapıyor demekle kuru sıkı arasında bır fark yok..once kelımelerıne dıkkat et.. guzellemede sana iade olunur
    Tevellüd eski galiba )
    Sayenizde köy kıraathanesine döndü topik 😉

Alıntı Originally Posted by Zeplin Yazıyı Oku
    Bulamadım sn hayek
    lütfen ekler misiniz?

bu arada yeni farkettim
    Koray beyin penguenin kap haberi sonrası yorumu oldukça farklı ve başarılı (görebilene)
    tebrikler
    Teşekkürlerr

4. basralı
    Sadık Üye

DuhulMar 2017Gönderi1,341

Originally Posted by selçukoğlu
    Herkesin görüşlerine saygımız var elbet ancak benimde fikirlerim şöyle

Bu hafta çok önemli

1- Önceki yazılarımdada belirttiğim gibi değerlemenin gelmesi an meselesi, geldiği takdirde özsermaye veya defter değeri diyen arkadaşların yanıldığını göreceğiz.Minimum değerleme beklentim 200 milyon.

2- Birde bu hafta ufrs bilançoyu bekliyorum süprizlere gebe.

3- Fiyata bakmıyorum çünkü en önemli gelişme değerleme haberinden ve 28 şubatta bitecek olan leasing den sonra başlıyor.

Neden yönetim erken borç kapama yapıyor ve neden yönetim alalacele değerleme yapıyor

Tahminim şu ya satış ya proje ortaklığı

255 bin metrekare arsada neler olabileceğini bu hafta yok geçirdikten sonra yazıcam ve bu kuşun filmini sonuna kadar izleyeceğim

Saygılarımla

Yatırım tavsiyesi değildir

Lütfen araştıralım birbirimize faydamız dokunsun

Bence fikri olana saygı duymak lazım..

yüzlerce insanın okuduğu forumda seviyesiz ve içeriği boş olan ve hakaret amiz sözlere saygı duymayı bırakın, tepki verilmeli..

hisse ile ilgili güzel paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz...

inşallah herkes kazanır...23-02-2020, 17:29

23.02.2020 de selcukoğlu na ne guzel yorum yapmışsınız...sayın hayek'in yorumuna tepkiniz neden?????Bence fikri olana saygı duymak lazım..(basralı)

https://www.hisse.net/topluluk/showt...?t=246&page=51

5.  Alıntı Originally Posted by basralı Yazıyı Oku
    Tevellüd eski galiba )
    Sayenizde köy kıraathanesine döndü topik ğŸËÅâ€Å “ââââââââ‚ ¬Å¡¬Å¡¬Å¡¬°
    sizin kadar eski değil......altın mevzusunuda bulaydım ıyı olacaktı da..şansa alttakı cıktı

6. yaptığım neymiş ...

sayın hayek'e karsı yazdıklarınıza ıstınaden.. güzelleme değil tepkiymiş...646 nolu basralı iletini bir daha oku ...

'

7.  Alıntı Originally Posted by basralı Yazıyı Oku

al sat tavsiyesi içermez..
    kıssadan hisse derler eskiler

.. Binlerce atasözü ve deyimin hepsinin anlamını elbette bilme konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak popüler olarak kullanılanlara hakimsinizdir. Mesela bir ayrılık sonrasında arkadaş ortamında mutlaka deyimi geçer. Kuyruk acı deyiminin anlamı kısaca daha önce bir hırpalanışın kişide bıraktığı öç duygusunu ya da hıncı anlatır. Peki kuyruk acı deyiminin hikayesi nedir?
    Bilge bir adam bir gün tarlasına çalışmak için giderken bir kuyu görür. Kuyunun yanına giderek eğilip bakar ve çok derin, dipsiz bir kuyu olduğunu görür. Tam o sırada kuyudan büyük bir yılan çıkar ve bilge adam korkuyla geriye çekilir. Yılan bilgeye korkmamasını, kendisine zarar vermeyeceğini söyler ve kuyunun başına bir altın bırakır. Böylece bilge adam ve yılan arasında bir dostluk başlar. Bilge her gün yılanın bulunduğu kuyunun başına gelir, yılan da onun geldiğini görür ve kuyudan çıkarak bir altın verir ve onunla dertleşir . Günler , haftalar , aylar bu şekilde geçer. Derken yaşlı bilge bir gün oldukça rahatsızlanır, yatağa düşer. Yataktan çıkamadığı için de dostu yılanın yanına gidemez hale gelir.
    Bilge adam birkaç gün sonra oğlunu yanına çağırır ve küçük sırrını paylaşır. Oğlundan kuyunun başına giderek yılana durumu anlatmasını ister. Oğlu denileni yapar, kuyuyu bulur ve biraz bekledikten sonra yılan çıkagelir.Oğul durumu anlatır ve yılan her zamanki gibi bir altını çıkarıp bilgenin oğluna verir.
    Oğul ise şaşkınlık içinde altını alır ve eve geriye döner . Bilgenin oğlu eve geldiğinde şaşkınlığını üzerinden atar atmaz hainlik düşünmeye başlar.Her gün o yılanın yanına gidip bir tane altın vermesini bekleyeceğime onu öldürür, kuyudaki altınların hepsini alırım! diyerek içinden geçirir.
    Zengin olmak için plan kuran bilgenin oğlu ertesi gün planını gerçekleştirmek için yeniden kuyunun yanına gider. Yılan olacaklardan habersiz bir şekilde kuyudan çıkar. Çıkar çıkmasına ama bizim açgözlü oğlan arkasındaki baltayı indirir yılanın üzerine ve kuyruğunu kopartır! Yılan da can havliyle oğlanı sokar ve kuyuya girer. Bilgenin aç gözlü ve hain fikirli oğlu oracıkta hemen ölür. Bilge oğlunun gelmediğini görünce yataktan kalkıp aramaya çıkar. Kuyunun başına vardığında oğlunun cesedini görür ve yanına koşup ağlamaya başlar. Yılan da kuyudan çıkıp olanları anlatır.

Bilge o üzüntüyle ve evlat acısıyla yılana hiçbir şey söylemeden evine döner. Günlerce oğlu için yas tutar ve çok üzülür. Bir süre sonra daha farklı düşünmeye başlar. Oğlunun hırsının buna sebep olduğunu ve bu yüzden hem oğlunu, hem de dostluğunu kaybetmiş olduğunu düşünerek kuyunun başına gider ve yılana seslenir. Bilge adam; Olanları unutalım, yine eski güzel günlerimize dönelim.
    der yılana. Yılan ise bir an duraklar ve cevabını verir; Efendi bende bu kuyruk acısı, sende de bu evlat acısı olduğu müddetçe biz artık seninle dost olarak kalamayız der(alıntı mynet)

insanlar 500 bin 1 milyon lot tahtadan mal alabiliyor. çünkü portfoylerını 5-10-20 kat buyulttu.. o malları ne zaman aldı(oguzhan şahinkaya nın satış zamanında ve o civarda..o lotlarla genel kurulada gitti...) ..takip ederseniz yazdıklarını çözebilirsiniz. kimseyi yalancılıkla itham etmeyin.. güzelleme dizmekle itham etmeyin ..yazdıklarını okursanız hepsı geçmiş iletilerde kayıtlı

şahsım adına portfoyumu 20 kat buyutemedıysemde 10 kat cıvarı büyüttüm. şimdi ucuz kalmıs beklentili hisselere giriyorum...

Son düzenleme : palmet; 09-09-2023 saat: 19:22.

8. Mr Palmet ;
    Mevzuyu uzatmak istemiyorum ama adam bana istersek şirketi felan alırız dedi ..
    Wallahi dedi billahi dedi ..
    Bende kayış koptu..
    Keşke direkt söyleseydim yüzüne ama şaşa kaldım o an ..

İkincisi istersen sana portföy atarım özelden .. ama O atamaz😉😉😉😉
    Ona da teklif ettim ama işi çirkefleştirdi..
    Bana basitçe dese idi ; evet abarttım pardon felan uzatmayacaktım ama benim de palavralara tahammülüm yok ..
    Bir de kuyruk acısı felanım yok 😎
    Herkesin parası kendine ...!!!!
    Ben mütevazı insanları severim kaba görgüsüzce atıp tutanları değil 😉

Sayfa 83/145 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •