Sayfa 83/156 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by real-ist Yazıyı Oku
    sn british bu temettülerden kesilen vergilerin belirli oranlardaki geri iadesi küçük bireysel yatırımcılar için de geçerli midir,değerli bilgilerinizi paylaşırsanız ya da konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim,tesekkurler..
    Beyan sınırı 60.000 ve üstü .....

60.000. altında temettü gelirin var ise beyannamen kabul edilmiyor !

Yani 60.000 . altındaki stpj iadeleri devlete kalıyor !!!!

60.000 rakkamı da nereden çıkıyor? beyan sınır 30.000. temettüler de de gelirin yarısı muaf .... 30x2= 60

sn ctugrul'un verdiği link te yazar anlatmış.

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/...lacak-2402717/

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. 60 bin tl temettü gelirine ulasalım önce ondan snra iade alacgınız 3660 TL bana göre ugrasmaya değmez.

Tabi yinede öğrenmek güzeldir.

kısaca kesilen verginin 3 de 1 ini alabılıyormusunuz kaba tabirle oda 60,000 TL lık temettüye ulatıgında
    fakat bunu alırkende turlu sorun ve sıkıntılar oluyormus denildiğine göre.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. tesekkurler sn british,ben 35 binde kaldım,anlaşılan biraz daha büyümem gerekecek 60 bin alt sınırının olması da bi tuhaf,normalde belli bir orana kadar ky den hiç vergi kesilmemesi lazım ki insanlar yatırıma özendirilsin,ben sunu da anlamış değilim,bana vergi kesintisiyle ulaşan temettü zaten şirketten gelir vergisi kesildikten sonra kalan kısımdan ödeniyor,eğer ben bu şirkete ortaksam favök deki paraya da ortak değil miyim,cebime ulaşana kadar iki kez gelir vergisine ugraması ilginç gerçekten..

4.  Alıntı Originally Posted by abdullaht Yazıyı Oku
    2 numaralı hisseler ile ilgili soruma Erhan bey katkıda bulursa sevinirim
    Uzun vadeli yatırımcı olarak tek bir şirkete bağımlı olma konusu bana biraz ters. Yönetim kuruluna girecek kadar hisse toplayamayacağım kesin Bu piyasada Riski şirketler olduğu kadar insanın iştahını kabartan şirketlerde mevcut. Yönetim kurulları niyeti bozmadığı sürece
    Saygı bizden
    2 numaralı hısse onregı yurtdısında var. Facebook google amazon berks hatway vesaire gibi.

Bizim burada pek nadıren belkı vardır. Hiç araştırmadım Böyle bir ayrıma girmeyide doğru bulmuyorum yani 2 nmumaralı hısselerı alalım veya 1 numaralı hısselerı alalım gıbı.

bu 2 numaralı bu 1 numaralı dıye hısselerı ayırmayalım ben sıze 3 numaralı özellik sayayım siz onu bırıktırın.

3 numaralı hisse özellikleri.

Net kar artan esas faalıyet karı artan cirosu artan ve bunu olabıldıgınce ıstıkrarlı sekılde arttıran firmalara ortaklık etmeniz.

Temettü bedelsize ne mi oldu ???? o menulere girip ne kadar temettü veya bedelsiz veriyor veya vermiyor hiç bakma bile.

sen şu 3 maddeyı yapan fırma bul gerisine karışma.

SU AKAR YOLUNU BULUR.

BUNLARDAN BAZILARI BENIMDE BEGENDIKLERIM.

BİMAS ADEL(kısmen) ASELS(kısmen)

Şu anda TRKYCM ve SİSE

OTOMATIV SEKTORU HISSELERI FROTO TOAS

SON 2 YILDIR ORGE

TUPRAS (zaman zaman bocalasada kısmen ıstıkrarlı sayılır.)

Daha vardır ama bılancosu hatırladıklarım bunlardı.

Bu hısselerı alabılırsın bu hısselerın bazıları aslında belkı 1 numaraya dahıl belkıb azılarıda kısmen 2 numaraya dahildir.

Ama bu önemsiz ben hepsını bır catıda topluyor ve 3 numara dıyorum. Yani temett/bedelsiz versin yada vermesin diye adlandırıyorum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. Ek olarka neden 1 ve 2 numaralı ayrım yerine 3 numaralı bırsey cıkartıyorsun derseniz.

Bir hisseyi 1 numaralı ozellıklerı var dıye alırsın 4 yıl sonra yatırım yapmak bıraz buyumek ısteyebılır cunku değişime ve gelişime acık olmalı bır sırket dolayısıyla uzun vadede biryerde mutlaka yatırıma ıhtıyac duyacagı zamanlar olacaktır.

Bu durumda bunu dış kaynak yerine iç kaynaktan yapmak ıstedıgınde aslında 1 numaralı ozellıklerden cıkıp 2 numaralı ozellıklere dahıl oluyor bu şirket.

EE şimdi uzun vadeli yatırımcı napsın zırt bırt hisse satıp otekınemı geçsin. BU gereksiz yere al sat yaptırır uzun vadelı yatırımcıya ve uzun vadelı yatırımcı ozellılıgını kaybetmesine neden olur.

yine keza yatırımcı 2 numaralı hısselerı seçmiş olabilir 4 yıl sonra şirket yeterli büyümeyi ve yatırımı yaptıgını düşünüp temettü dagıtma zamanın geldiğini düşünebilir bu sefer bu şirket 1 numaralı özelliklere sahip olacak e napalım şimdi satalımmı bu şirketi?

tabiki hayır o yuzden yatırımcı 3 numaraya bakmalı.

Şirket temettü yerine yatırım yapıp yüksek ciro yüksek kar yüksek easas faaliyet karı yapıyordur alırsın.

Diğer şirket yatırım yapmıyor temettü dagıtıyor ama mevcut halıyle cok yuksek kar cok yukske efk cok yuksek cıro yapıyordur. ALIRSIN.

vahy bu 1 numara almam vahy bu 2 numara almam dıye ayrıma gerek yok bu hısselerden mahrum kalmayada gerek yok.

SONUCTA BORSADA FIYATLANAN ŞEY ŞİRKETLERİN BÜYÜKLÜKLERİ. PİYASA DEGERİ = HİSSE FİYATI piyasa değeri nedir.

ŞİRKETİN PIYASADAKI DEGERIDIR PİYASA DEGERİ ŞİRKETİN KENDİNİ YANSITIR KAÇ PARALIK SIRKET OLDUGUNU GOSTERIR.

Ayrıca bugun 1 numaraya dahıl şirketler aslında ilk basta hep 2 numaraya dahıldı yeterlı gelısımı sergıledıklerını düşünüp 1 numaralı ozellıge geçiş yaptılar zamanı gelecek teknoloji gelişecek tekrar 2 numaraya dönüşecek buyume yatırımı yapacak sonra tekrar 1 numaraya girecekler.

Keza şu anda 2 numaraya dahıl olanlarda yeter gayrı bu kadar yatırım deyip 1 numarya dahıl olacaklardır.

Yani bu 1 ve 2 numara sureklı degıskenlık gosterebılır buyuzden boyle ayırım yapmayıda mantıklı bulmamaktayım.

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Ek olarka neden 1 ve 2 numaralı ayrım yerine 3 numaralı bırsey cıkartıyorsun derseniz.

Bir hisseyi 1 numaralı ozellıklerı var dıye alırsın 4 yıl sonra yatırım yapmak bıraz buyumek ısteyebılır cunku değişime ve gelişime acık olmalı bır sırket dolayısıyla uzun vadede biryerde mutlaka yatırıma ıhtıyac duyacagı zamanlar olacaktır.

Bu durumda bunu dış kaynak yerine iç kaynaktan yapmak ıstedıgınde aslında 1 numaralı ozellıklerden cıkıp 2 numaralı ozellıklere dahıl oluyor bu şirket.

EE şimdi uzun vadeli yatırımcı napsın zırt bırt hisse satıp otekınemı geçsin. BU gereksiz yere al sat yaptırır uzun vadelı yatırımcıya ve uzun vadelı yatırımcı ozellılıgını kaybetmesine neden olur.

yine keza yatırımcı 2 numaralı hısselerı seçmiş olabilir 4 yıl sonra şirket yeterli büyümeyi ve yatırımı yaptıgını düşünüp temettü dagıtma zamanın geldiğini düşünebilir bu sefer bu şirket 1 numaralı özelliklere sahip olacak e napalım şimdi satalımmı bu şirketi?

tabiki hayır o yuzden yatırımcı 3 numaraya bakmalı.

Şirket temettü yerine yatırım yapıp yüksek ciro yüksek kar yüksek easas faaliyet karı yapıyordur alırsın.

Diğer şirket yatırım yapmıyor temettü dagıtıyor ama mevcut halıyle cok yuksek kar cok yukske efk cok yuksek cıro yapıyordur. ALIRSIN.

vahy bu 1 numara almam vahy bu 2 numara almam dıye ayrıma gerek yok bu hısselerden mahrum kalmayada gerek yok.

SONUCTA BORSADA FIYATLANAN ŞEY ŞİRKETLERİN BÜYÜKLÜKLERİ. PİYASA DEGERİ = HİSSE FİYATI piyasa değeri nedir.

ŞİRKETİN PIYASADAKI DEGERIDIR PİYASA DEGERİ ŞİRKETİN KENDİNİ YANSITIR KAÇ PARALIK SIRKET OLDUGUNU GOSTERIR.

Ayrıca bugun 1 numaraya dahıl şirketler aslında ilk basta hep 2 numaraya dahıldı yeterlı gelısımı sergıledıklerını düşünüp 1 numaralı ozellıge geçiş yaptılar zamanı gelecek teknoloji gelişecek tekrar 2 numaraya dönüşecek buyume yatırımı yapacak sonra tekrar 1 numaraya girecekler.

Keza şu anda 2 numaraya dahıl olanlarda yeter gayrı bu kadar yatırım deyip 1 numarya dahıl olacaklardır.

Yani bu 1 ve 2 numara sureklı degıskenlık gosterebılır buyuzden boyle ayırım yapmayıda mantıklı bulmamaktayım.
    Aynen katılıyorum. Şirketler koşullara bağlı bu tanımlamalar arasında geçiş yapabilirler. Tek istisnası, iyi niyetli olmayıpta kar eden fakat yatırım yapmamasına veya başka geçerli bir açıklaması olmamasına rağmen karını KY ile paylaşmamayı alışkanlık haline getirmiş şirketler ve en başından bu yana temettü dağıtmayacağını(Hadi Buffet gibi diyelim) ve bunu makul sebeplere dayandıran şirketlerdir. İyi yönden bakarsak en azından ikisininde temettü konusundaki duruşu nettir

Diğerleri koşullara göre tanımlamalar arasında geçiş yaparlar ki buda normaldir.

Yatırım gibi pozitif makul bir sebeple temettü dağıtmayan bir şirket elbette iyidir ancak ben illa temettü alacağım diyen bir yatırımcının, bu geçişleri sürekli kontrol etmesi ve kendi stratejisine uygun başka şirketlere yönelmesi gerekir.

Bu yüzden 646 no lu gönderimde hisseye aşık olmamak gerekir demiştim.

Ayrıca bir UVY'yi sadece temettü kriteri ile sınırlamak zaten yanlıştır. Temettü bazlı yatırım yapanlar olsa olsa UVY'nin bir dalıdır. Bir diğer dalıda, uzun vadede hisseyi kendi analizleri doğrultusunda uygun fiyatlardan toplayıp toplam portföy değerine oynayanlardır ki onlar benim bildiğim en çok kazananlardır.

Selamlar

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Guzel bur ozet olmus tugrul hoca

8. Ocak-Haziran 2017 getiri tablosu:

Sayfa 83/156 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •