Sayfa 831/1032 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Geçen hafta moody's Türkiye resesyon a girmiş olabilir dedi. 2019 çok daha zor geçecek. Dolayısı ile ayı piyasası uzun süre devam edebilir...
    Borsa resesyon veya depresyon ortamının bitişini çok önceden satın almaya başlar hatta resesyonun en şiddetli zamanında borsadaki düşüş sona erer ve çıkış trendi start alır. Bunun tersi de doğrudur mesela ekonomik büyümenin/genişlemenin en yoğun olduğu zaman bir bakarsınız düşüş trendi başlamış ve buna hiç anlam veremezsiniz çünkü dışarıdan göründüğü kadarıyla ekonomi gayet güzel performans göstermektedir. Borsanın performansı aslında öncü türden bir ekonomik indikatördür.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Borsa resesyon veya depresyon ortamının bitişini çok önceden satın almaya başlar hatta resesyonun en şiddetli zamanında borsadaki düşüş sona erer ve çıkış trendi start alır. Bunun tersi de doğrudur mesela ekonomik büyümenin/genişlemenin en yoğun olduğu zaman bir bakarsınız düşüş trendi başlamış ve buna hiç anlam veremezsiniz çünkü dışarıdan göründüğü kadarıyla ekonomi gayet güzel performans göstermektedir. Borsanın performansı aslında öncü türden bir ekonomik indikatördür.
    Resesyon dan çıkışın 2019 un son çeyreğinde başlaması bekleniyor, demek ki borsanın daha vakti var.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. TR ekonomisinde 2019'un en azından ilk yarısının çok kötü geçeceğini tüm profesyoneller zaten biliyor. Benim şahsi beklentim 2019 2Ç itibariyle bir önceki yıla oranla (30.6.2018-30.6.2019 aralığı) %5 lik bir ekonomik daralma yaşanacağı yönündedir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. TH yine haklı... düşmeyen kağıt yok gibi. 6 yıl önce 45-50 arası alsat yaptığım ilk göz ağrım ttrak. Bugün 33-34 liradan işlem görüyor. Benzer şekilde 4 yıl önce favori kağıdım afyon çimento 4.5 lira civarı. Birde doların bu zaman içinde en az 2 ye katladığını düşününce, çoğu hisse yarı hatta çeyrek fiyatına işlem görüyor. Elbette istisnalar kaideyi bozmaz...

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TR ekonomisinde 2019'un en azından ilk yarısının çok kötü geçeceğini tüm profesyoneller zaten biliyor. Benim şahsi beklentim 2019 2Ç itibariyle bir önceki yıla oranla (30.6.2018-30.6.2019 aralığı) %5 lik bir ekonomik daralma yaşanacağı yönündedir.
    2019 ekimde faizlerin %22 lerde olması bekleniyor. Şu an %25 lerde. Demek ki yaklaşık 10 ay boyunca aynı faiz oranı devam edecek. Borsanın performansı da benzer olacaktır.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. TR ekonomisi oldukça dinamik bir ekonomidir. Resesyonları/depresyonları çok çabuk atlatabiliyor. Bunun örneklerini geçmişte pek çok kez yaşadık. TR, yaşadığı her krizden daha da güçlenerek çıktı. O yüzden kıyamet senaryoları çizenlere katılmam mümkün değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TR ekonomisi oldukça dinamik bir ekonomidir. Resesyonları/depresyonları çok çabuk atlatabiliyor. Bunun örneklerini geçmişte pek çok kez yaşadık. TR, yaşadığı her krizden daha da güçlenerek çıktı. O yüzden kıyamet senaryoları çizenlere katılmam mümkün değildir.
    Hemen hemen bütün ekonomistler bu krizin diğerlerinden farklı olduğunu düşünüyor. Diğer krizleri yaşamış biri olarak bende bu sefer durum daha ciddi diyorum.

Yatırım yaparken daha dikkatli olmak gerekebilir...

8. Ayrıca şu anki ekonomi yönetimi krizi aşmak için bilinenin dışında yöntemler uyguluyor.

Yatırımcının kafası zaten karışık ama daha da karışabilir.

Sayfa 831/1032 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •