Sayfa 835/1030 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Dolar nedne popüler oldu?
    Bir anda 4,9 lardan 7 lere tırmandığı için. Yani yüzde 40 prim yapınca TL ye güven sıfırlandı. Bir de bu trendin ana trend oalrak devam edebileceği algısı oluştu.
    Ancak gelinen noktada zirveden yüzde 30 geri gelen prim kura şimdi, ters etki yaptırıyor.
    Yani spekülatör, açığa satanlar, yerli al-satçılarda ZARARI TADINCA yukarı yönde istek kalmadı.
    Şu durumda liderlen demeçleri dışında kısa vadede hareketler dışında 6 lardan dolara para yatıran pek kalmaz bana göre.
    Düşünün geçen ay 150 bin olan biri 6,50 den dolar alsa şu an yüzde 20 + yüzde 4 (faiz kaydı) zararda.
    Yani 150 binde bile sadece bir ayda net 36 bin ZARAR ETMİŞ.
    Parası ise 120 bine düşmüş.
    Sinir sahibi olması da cabası...
    Ki yerel seçimlerden sonra sert önlemlerle zaten doların önüne geçilir.
    Şu son 5 ayı da hükümet zaman çalarak, top çevirerek geçirir.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2.  Alıntı Originally Posted by eduardo Yazıyı Oku
    Benim gibi fırtınaya TL de yakalananlar için şu an ki kur alım fırsatı mıdır ? yoksa biraz daha beklemeyi mi tavsiye edersiniz ?
    senin için yazmamıştım, ancak aynı anda yazdık galiba...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by eduardo Yazıyı Oku
    Olabilir. Eylül enflasyonunu açıklayan adamı görevden aldılar !!!!!
    Şimdi kendileri yazıp kendileri oynayacak. yani enflasyonu çok düşük gösterecekler. ekim ayını eksi bile gösterebilirler.

Artık hiç güven vermiyorlar. hertürlü dalevera yapabilirler diye düşünür olduk. bu nasıl ülke yönetmektir.

4. Dolar çıkarsa uçarız kaçarız üretim ekonomisi olup japonya oluruz faiz artmamalı diyen ekonomistlerde pek gözükmüyor bu ara medyada

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Dolar çıkarsa uçarız kaçarız üretim ekonomisi olup japonya oluruz faiz artmamalı diyen ekonomistlerde pek gözükmüyor bu ara medyada
    Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş.

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    senin için yazmamıştım, ancak aynı anda yazdık galiba...
    Bu forumu son 3-4 aydır takip ediyorum. Bir kaç yıldır takip ediyor olsam asla sadece TL de kalmazdım. Biraz geç oldu ama artık uyandık. Artık bankaların verdiği faize eyvallah deyip onların merhametine kalmak yok.

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Dolar çıkarsa uçarız kaçarız üretim ekonomisi olup japonya oluruz faiz artmamalı diyen ekonomistlerde pek gözükmüyor bu ara medyada
    Ahme de bu tezi savunuyordu :-)
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8. bugun arkadas evini satmıs bana diyor duzenli getiri getiren bir ensturaman soyle ama para getirsin eksilmesin ben bu islerden anlamıyorum diyor neyse mevduat yapalım dedik verse verse en yuksek burgan verir diye burgana gittik herif 26.25 den kurus yukarı cıkmıyor dedim zaten gunlugunuzun neti 25.50 0.75 icin 32 gun baglamak ta ne kadar dogru belki mb faiz artırır belki bir fırsat cıkar yararlanırız dedik gunluge koyduk ..daha 20 gun once gunluklerden 3-4 puan yukardaydı 32 lik ler ama tum bankalarda gunluge iyice yakınlastırmıslar anlasılan paraya ihtiyac yok bankalarda ..stopaj indirimi de devam ederse aralık son haftası yine yukselme olur bilanco baglanması ile extra bir gelisme olmasada .

Sayfa 835/1030 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •