Onemli Gunler Banner
Sayfa 836/841 İlkİlk ... 336736786826834835836837838 ... SonSon
Arama sonucu : 6721 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Yeterince sabrın varsa en az 3 yıl. Eğer çok düşerse 20-30 tl gibi buradan alınabilir. Bu hisse şuan küçük yatırımcıda önce bizi dökmeleri lazım. Zaten büyükler alt sat yaparak bizim uzun vade de kazandığımızdan daha çok kazanıyorlar. Bu hisse 3 sene gitmez.
    20 lira demek 10 milyar pd demek ve bence imkansız bu=) 25 milyar pdnin altına düşmez gesan diye düşünüyorum. Ben sadece patronun satış işlemlerinin aşamasını merak etmiştim.

2.  Alıntı Originally Posted by cumbaba Yazıyı Oku
    Aksam gelen borsaya kote olma durumunu aciklamak icin yaziyorum, umarim paydaslara faydali olurum.

Birincil olarak GESAN 6.55 milyon lot Europower payi satiyor, buradan GESAN kasasina para girecek. Bu GESAN tarafindan yatirimlarda ve finansal poziyonlari duzeltmede olumlu olur. Europower hisse fiyati acisindan baski olusturur.

Ikincil olarak da GESAN'da 10.76 paylari satisa kote eden sirketi kontrol eden (%50 den cok payi olan) buyuk patron degil. Ikinci buyuk hissedari, bu da Europowerdan gelen pay kote haberinden daha olumlu bir durum olarak gorulebilir. Bu satisin turlu nedeni olabilir. Sonucta, nedeni ne olursa olsun burada sirkete satis baskisi olur. Bu konudan kacis yok.

Buna ilaveten bu paylar borsaya kote edildi, ancak dogrudan piyasaya henuz boca edilmedi. GESAN Romanya Kap'ini onceden gonderdi, bu noktada Europower paylarinin Romanya ve diger yatirimlar icin, oncelikle satisa sokulacagi sinyalini aliyorum. Ayrica bu hafta basindan beri olan Europower satisi icerden bu bilginin ucuruldugu suphesi yaratiyor. O yuzden satis baskisi oncelikle Europower'da olur.

GESAN pay satisinda ise satan ikinci buyuk patronun bakis acisina bagli. Ne olursa olsun, satayim, gideyim yaklasiminda olmadigini dusunuyorum cunku toplamda %24.5 luk payinin, %2'sini satiyor. Eger cok acil satayim kafasindaysa, o zaman GESAN'da piyasaya boca edilir goruruz. Burada ayrica kisisel olarak maksimum fiyattan satmasi cikarini maksimize edeceginden, cok acele etmemesi beklenir. Ancak buda fiyati baskilamaktan ali koyamaz.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi kararlariniz isiginda aliniz.
    Hocam Gesan'ın kasasında zaten önemli miktarda para var. Europower hissesini ortak satsa anlarım fakat şirket satması çok ama çok ciddi bir yatırım yapacağı anlamını taşımaz mı? Ayrıca şimdi sesli düşünüyorum. Ben patron yerinde olsam pay satışı yapacak olsam yukarıdan yapmak isterim ve bu işlemi bilanço geldikten sonra bildirirdim. Neden şirket bilanço açıklamadan evvel bunu açıkladı. Ben bu işte bir baskı oluşturmak istendiğini düşünüyorum. Tabi yine de net bir bilgim yok ve açık konuşayım bir hissedar olarak korkuyorum da.

3.  Alıntı Originally Posted by balplus Yazıyı Oku
    Hocam Gesan'ın kasasında zaten önemli miktarda para var. Europower hissesini ortak satsa anlarım fakat şirket satması çok ama çok ciddi bir yatırım yapacağı anlamını taşımaz mı? Ayrıca şimdi sesli düşünüyorum. Ben patron yerinde olsam pay satışı yapacak olsam yukarıdan yapmak isterim ve bu işlemi bilanço geldikten sonra bildirirdim. Neden şirket bilanço açıklamadan evvel bunu açıkladı. Ben bu işte bir baskı oluşturmak istendiğini düşünüyorum. Tabi yine de net bir bilgim yok ve açık konuşayım bir hissedar olarak korkuyorum da.
    Onemli miktar goreceli daha fazlasina ihtiyac olabilir, bu konuda bilgimiz yok. Piyasa da kredi faizleri yuksek. Bu sekilde istirak satisi avantajli gorulmus olabilir.

Bu satisla Europower'daki GESAN payi 55.6 ten 53'e duser. %50'nin altina dusurmeleri islerine gelmez. Bu miktar payla GESAN Europower'i yonetmeye devam ederler, ben bu sekilde gordum, umarim yanilmiyorumdur.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir.

4. Piyasa ortak satışı olacakmış gibi gardını aldı. Bakalım satış için belirsizlik giderilebilirse hisse rahatlar. Aslında güvensizlik unsuru olmasa bu boyuttaki bir hisse için çok büyük miktar değil. Belki de yukarı sürüp satmayı deneyebilirler.
    Bu arada bu alınan işlerde kar marjı ne kadar bilmiyorum ama bayağı yüklü sözleşme imzaladılar. %30-35 kar marjı ile şirket iyi para kazanabilir.

5. Şirket yatırım bilmem ne yapacaksa adam gibi kâr üretsin oradan yapsın yatırımlarını. Ben pay satışını çok istisna durumlar olmadıkça her zaman olumsuz karşılarım, hele de böyle patronu mimli tahtası her türlü dümene açık hissede oluyorsa. Bu sene bilançolar bok gibi gelecek patron şimdiden malını satmaya başlıyor diye yorumluyorum ben de. Bu fiyatları satış için iyi ve hatta belki de primli olarak görüyor demek ki, piyasa neden satmasın.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

Gelecek hafta bedelsiz sermaye artışı gesana gelirse belki bir umut tekrar 70 tl ye yükselir. Artık küçük yatırımcı için yükselişler satış firsatı görülmeye başladı. 1-2 sene daha hissede gel git yaptırırlarsa amaçlarına ulaşıp sonra hisseyi yukarı taşıyabilirler.

7.  Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Bu sene bilançolar bok gibi gelecek patron şimdiden malını satmaya başlıyor diye yorumluyorum ben de. Bu fiyatları satış için iyi ve hatta belki de primli olarak görüyor demek ki, piyasa neden satmasın.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    Gesan'ın piyasa değerini tartışabiliriz ama yenilenebilir enerji projelerine ve ekipmanlarına imza atan bir şirket, 2024 itibariyle, çok başarısız yönetilmesi dışında veya küresel bir olay olmadıkça zarar etmesine olanak yok diye düşünüyorum. Matbaa gibi, yapay zeka gibi yeşil dönüşümün hâlen toplum tarafından çok kavranmadığını da düşünüp, gözlemliyorum. Ha sen kimsin dersen ben de boşum ama durumlarım böyle=)

8. Bolinger'in alt bandını deldi geçti günlerdir, emanın memanın zâten anası öpüldü derken, kendi içinde al sat yaparak gönül eyliyorum. Zarardan kurtardığımı bese aktarıyorum. Yenilenebilir ve döte girebilir enerji demek zorundayım artık sektöre

Neyse, şirketin bilançosu bence çok şık ve katlayarak gidecek bu bilanço, ben hâlen tivitır'da yapılan isyanları kavrayamadım. Patronun satış yapması bunlardan neye engel? 2025 trafo fabrika açılışı ki Astor kıvamına gelecek bu işle, Sunjunior Arçelik ortaklığı, zincirin en zayıf halkası peak pw'nin bir işe yaraması, aradan dereden devlet baba ihaleleri, aradan dereden artacak ihracat, adını sanını duymadığımız şirketlerden kapılan projeler... Patron satışı hangisine engel ben anlayamıyorum... Patron sattı, aldı parayı Yunan da yedi, geldi. Başıma ne gelecek bilemedim... Zaten robotlar, algoritmik işlemler yapacağını yapmıyor mu, patron bunun neresinde:/

Sayfa 836/841 İlkİlk ... 336736786826834835836837838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •