Sayfa 836/1000 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: Viop XLIII

1. Bu Margin call rakamlarının çoğu bence enayi parası değil nette nötr arbitraj dir diye düşünüyorum..

Emme Sonuc olarak her türlü hissen artsada VOB Margin yapıyor ay sonu uzlasmada kar edecek olsanda vobda duramiyorsun hergun para istiyor

Eylül uzlasmada bir çok arbitrajci heralde tövbe eder.

Kredi kullanıp bedava enayilik vobdan ver spottan al

2.  Alıntı Originally Posted by DBazli Yazıyı Oku
    Dayı öyle bişey vardı harbiden sonradan döndüydu dayı çöküş çöküş diye 70 80 binlerde derken 300 bin diye başlık açıyor

Aslında vizyonu var dayı salakları topluca toplayıp yaktı belkide 2012=2013 gibi
    Hatırladın değil mi o 300bin başlığını, içimden dedim o zaman bu adam bu işi biliyor olmalı ama sonra pala iki masa sallayınca algısı hemen değişti tabii kırmızıyı gören çöküyor sanıyor haliyle insanız yabcak bişii yok.
    Geçen sene aldığım ayakkabı bu sene üçe katlamış, herşeyin fiyatı yükselirken bist ucuzlamaz dayucuğum. İşin sırrı enflasyonda

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

3. Dayı bol kredi dagitiyorsun düşük faizle

Adam alıyor krediyi neye basayım diyor diyorki spottan mal alım arbitraj gıdım VOB dan cort açayım.ay sonu krediyi kapanır aradaki fark kar kalır Dior

Düşük faizle kredi dağıtımda böyle saçmalıklar oluyor ne yapacağını şaşırıyorsun para var akıyor..

Ne oluyor kağıtlar 2 ye katlıyor hergun margin tekrar pozu sürdürmek için kredi çekiyorsun oldu mu sana %1%2 kar nötr eksi bedava hamallık

Anladın mı.

Bunlar hep faizin saçma ucuz olması sebebiyle anomalik hadiseler...

4. Adam TL para biriktirmiş gavur parasi almamis parasını hiç etmişsin gelp %16 ya mahkum etmişsin

Adam napim diyor çaresiz

Diyorlar ki dayı VOB yap spottan mal al %3 kar var.

Ooo çakıyor cortcu vobdan spottan alıyor %3 kazancak birikim

Hasirt kağıt her gün tavan hergun kabus emanuellea..

La ne oluyor %3 kazanacadik ihtiyaç olan sermaye 3 katına çıktı çarpı faiz.. ne oldu 2 den kredi çekse 3 kat sermaye 6% faiz ay sonu sonra %3 kar

Hasirt %3 arbitraj zararı

La arbitraj yapmayın rezil olursunuz

5. Memed abi sana gore hersey kotu o zaman ne isin var borsa ile grafikler ile
    arbitraj yapmamistim bugune kadar . Bear abi sagolsun robotu gondermis bugun test etme firsatim oldu . bu test islemini yaparken ilk yaptigim sey robotun icerisinde sembollerde Sekerbank tskb gibi hisselere H isareti koymak oldu islem yapmasin diye
    ama aslinda en yuksek oran onlarda idi
    simdi sen %80 kazanacagim diye 1-2 hissede arbitraj yapmaya kalkarsan tabiki MC ile ugrasirsin ama elindeki teminati 20 hisseye boldugun zaman teminat tamamlama riskini azalmis oluyorsun ama bu sekildede %50 ortalama ile baglamis oluyorsun
    ac gozluluk sebebi ile MC yiyorsan bu demek degildir butun olarak kotu .

robot 3 5 dakikada otomatik olarak pozisyonlari acti manuel acmaya kalksam aksama kadar ugrassam acamazdim
    riski yok ve %4 e yaklasik getirisi oldu bundan iyisi Samda kayisi

Alıntı Originally Posted by DBazli Yazıyı Oku
    Bu Margin call rakamlarının çoğu bence enayi parası değil nette nötr arbitraj dir diye düşünüyorum..

Emme Sonuc olarak her türlü hissen artsada VOB Margin yapıyor ay sonu uzlasmada kar edecek olsanda vobda duramiyorsun hergun para istiyor

Eylül uzlasmada bir çok arbitrajci heralde tövbe eder.

Kredi kullanıp bedava enayilik vobdan ver spottan al
    ....

6. Bakan Nebati: "Yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz"

ANKARA (AA) - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, KOBİ'lerin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen, Türkiye Ekonomi Modeline uyumlu, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürüttüklerini bildirdi.

Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında bugüne kadar uygulamaya aldıkları destek paketlerinin, teminat eksikliği bulunan işletmelerin finansman ihtiyaçlarını karşılaması hususunda önemli bir işlev gördüğünü ifade etti.

Bakan Nebati, yeni pakete ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Gelinen aşamada, teminat eksikliği yaşayan KOBİ lerimizin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen Türkiye Ekonomi Modelimizle uyumlu şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz. Hazine Destekli Kefalet Paketi, ekonomimizin lokomotifi olan KOBİ lerimizi odağına alan bir anlayışla kurgulanmakta olup, teknik çalışmaların tamamlanmasına müteakip hazırlanan paketin kullandırım koşulları ve diğer tüm detayları kamuoyumuzun bilgisine sunulacaktır."

Kaynak : Anadolu Ajansı

7. Avrupa enerji fiyatları nedeni ile üretimi Türkiye'ye kaydıraccak hikayesi fos çıkabilir. İspanya'da enerji fiyatları oldukça düşük.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Dayu böyle bir marj yok, 3985 göster akabinde 3795 e dokandır tekrar 3875 e getir.
    bu bildiğin daytradeyi batırım hareketi
    Vob yapma dayu alırlar anektarını
    Yarın tutup taban açsa kimse niye açtın diyemez

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Sayfa 836/1000 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz