Onemli Gunler Banner
Sayfa 84/714 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon
Arama sonucu : 5706 madde; 665 - 672 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Isyatirim da THY hissesi için kendi sitesinde 34 TL hedef fiyat vermiş ve bir haberde okumuştum yine THY yi portföyüne ekleyen aracı kurumlar var. Sanırım yaz aylarında bu verilen 30 lu rakamlarda olacak bu hisse.

Bilanço olarak Duruma bakarsak eğer zaten dolar yükseldiği için kendi varlıklarını yeniden değerlemeye sokması lazım bence. Tahminen zaten dolar 1 Ekim de 8,85 lira civarinda imiş simdi ise dolar 13,88 civarinda. Bu sekilde giderse belki de yil sonunda 14,50 olacak dolar fiyati. Duruma bakinca 13,88 i baz alirsak eğer Ekim ayindan bu yana dolar %57 yükselmiş konumda görünüyor.

Özsermaye zaten 57,6 milyar şuan. %40 degerlemeye tabi tutsalar 23 milyar değer artışı yaşayacaktır. Toplam özsermaye yılbaşı sonrası 80 milyar olabilir. Tahmini defter ederi hisse başına 58 lira yapabilir. Kazanacağı kâr miktarını bile hesaba katmadık henüz.

Sezonda çok iyi geçecek muhtemelen.
    Tav havalimani ni bir ihale alması ile sonucunu gördük. Sezona hazırlık yapar gibi THY hissesini de götürecekler diye düşünüyorum. Pegasus bile degerinin neredeyse 2 katinda ama THY henuz çok ucuz. Bakalim bekleyip göreceğiz artık. Şimdilik guzel hareketler var. Çanağı tamamladı ve yeni çanak için yükseliş devam edecekgibi bence.

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

2. Biz milli servetlerimizin farkındayız...Ağır propagandacılardan kurtulduğumuz gün ülkemiz dünyadaki gerçek yerine kavuşacak.Ortak akla ve bilime düşman zihniyetten kurtuldukca..THYAO coğrafi konumumuz ile yıldız olacak.YTD.

3. Bakan Koca: 6 kişide tespit edildi, biri İstanbul'da
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. Hastaneye yatan bile yok omnicrondan, grip gibi geçip gidiyor hiçbir şey olmaz tersine pozitif etki bile eder piyasalara. Bakan akıllı açıklamayı cumartesi yapıyor ki panik ortamida olusmasin diye.

5. Onumuzdeki hafta yine atraksiyon lu hafta geçirecez gibi geliyor bana. Şu ana kadar guzel gelişme yapti THY hissesi. Bakalım bu hafta nasıl hareket edecek. Ben genel görünüm olarak yukarı hareketini inişli çıkışlı devam ettirmesini bekliyorum.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Arkadaşlar son döviz şokunun tamamı 4. Çeyrek bilancosuna yansıyacak. THY'nin döviz açığı olduğu hepimizin malumu ama hedge işlemleri ile bilgisi olan varmı? Bütün olay burada çünkü 4. Çeyrek bilanconun kaderi bu borcun hedge edilmesine bagli...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

7. Thy bilancoyu dolar bazinda tutar pgs ise euro bildigim.kadari ile. Kurdaki artis ozsermayeye firek yansir, tekrar yeniden degerlemeye gerek yok. Mevcut kur ile pddd sonraki bilancoda 0.53 ten 0.35 e duser.

8. Dolar arttıkça hisseler TL bazlı çöp fiyattan işlem görmeye devam ediyor, doların artışından değil düşüşünden korkmak lazım aslında dolar düştüğü anda son kalan yabancılarda pılını pırtısını toplar gider.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Sayfa 84/714 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •