Sayfa 844/882 İlkİlk ... 344744794834842843844845846854 ... SonSon
Arama sonucu : 7050 madde; 6,745 - 6,752 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Herkese baş sağlığı dilerim. Kederli ailelere de sabır dilerim. Çok zor.

2. Daha yeni yüklü bir miktarda hisse satışı yapmışken hisse geri alım programı açıklar mı Nazif bey? Bakalım.

3. Vesbe sağolsun hiçbir süpriz yapmadan son çeyreği zarar ile kapatmış.Yukselen giderleri düşürebilirse bu sene iyi olacak yoksa,yatırımcısı artık başka firmalar bakacak gibi

4.  Alıntı Originally Posted by yolcuuu Yazıyı Oku
    Vesbe sağolsun hiçbir süpriz yapmadan son çeyreği zarar ile kapatmış.Yukselen giderleri düşürebilirse bu sene iyi olacak yoksa,yatırımcısı artık başka firmalar bakacak gibi
    Temettü kararı da açıklamadı verir mi acaba bu sene ben de vardı düşüşlerde sattım ama tekrar pozisyon almak için bekliyorum ,kapasite artması var dolayısıyla paranın bir kismi oraya gitmiştir diye düşünüyorum.
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

Temettü verir vermez mi hiç aç peruklu bekliyor temettüyü Vestelde

6. Pazarlama giderlerinin yaklasik 10 kat artmasını yatırımcı ilişkilerine sormuşlar ...anladığım kadarıyla bunun sebebi nakliye lojistik satış pazarlama vb. İşlerini artık kendileri yapmayip Vestel aş.ye yaptırdıklarindan dolayı ,enflasyon , sigorta gibi ek maliyetlerle 10 katı bir artış yaşanmış neredeyse geçen seneye göre...ama önümüzdeki yil böyle olmaz demişler ... Görünen o ki bu yeni sistem 2022 de maddi ağır yük getirmiş ama 2023 de bu işler rayına girince herşey daha güzel olacak gibi ...satışlar artmış ,yeni makineler almışlar,arsa alınmış geçenlerde 600 milyon civarı...2023 parite de destek olursa güzel bilançolar gelir inşallah....temettuyu tabiki verecek yoksa nereden para alacak Vestel A.Ş hatta 50 kuruş verse iyi olur

7.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Hafta içi önemli bir haber geldi. Vesbe kiracısı olduğu fabrikayı 650 milyon TL (yillik karının yaklaşık %40'i) değerlemeyle satın aldı. Bu satın almaya olumsuz bir anlam yüklemiyorum. Vestel kararını verdi artık Vesbe'nin giderlerine ortak olmayacak. Bunu ilk olarak değişen pazarlama politikasinda gördük. Yöntem değişmişti. Daha sonra bu satış geldi. Süreci takip edelim bakalım.

Duran varlik aliminin etkileri uzerine şunları söylemek isterim. Birincisi bu satin alma karı azaltmaz. Temettü dağıtımını azaltabilir. Çünkü çok ciddi bir gider. Vesbenin duran varliklari artacaktir. Bu anlamda olumludur. Vestelin hali hazirdaki Vesbe borçlarını kapatmak için boyle bir yola başvurmuş olabilme ihtimali de var. Zaten yıllardır Vesbe Vesteli ihtiyaç anında fonlar. Çok ciddi borçlar verir. Bu sene kar dağıtımı %60 oraninda olunca Vestele dolayli yönden 650 milyon göndererek aradaki farki kapatmis olabilirler. Sonucta kar payı dağitimimiz genelde karın %90'ı gibi oluyordu. Bu sene ciddi azalmişti yatirim nedeniyle.

Bu arada bu durum Vesbe'nin kasasında çok ciddi nakti oldugu anlamina da gelir. Bunu da yadsımamak lazım. Şirket döviz bazlı en yüksek satışına ulaşacak bence. Çok çok iyiyiz.
    1 ay evvel yazmıştım. Yöntem değişikliği vs şirkete kötü yansımaya devam edebilir diye. Vestel artık vesbenin giderlerine ortak olmayacak. Bu kar marjini artık olumsuz etkileyecek.

Ben rekor satis bekliyorum demiştim. Kar konusunda beni üzse de uzun vadede olumluyum. Tek temettü hissem Vesbe degil. Vesbe fiyat olarak cazip hale gelirse 50 cent civarına düşerse toplarim. Eskiden %100 oranda Vesbe taşırdım. Oranımı azaltsam da tekrar cogaltacağım. İlk goz ağrım. Arabamı vesbe aldi. Insallah bir de ev cikaracak aradan.

Yalnız sabrı olamayan arkadaşlara vesbe tavsiye etmem. Daha garanti şirketler var. Benim portföyüm de her daim olacak bir sirket. Allah ömür verirse genel kurulda sorariz sorularımızı. Cevaplari da paylaşırız burada.

Bir de doxa rumuzlu forumdaşimiza ayri bir parantez açmak istiyorum. Vesbe hakkindaki detayli analizini tweeterdan okumanizi tavsiye ederim. Belki burada da paylaşır. Yeni politikanin olumsuz yansiyacagini söylemişti.

Son söz olarak hikayenin bittiğine inanmiyorum. 1,5 $ olana kadar elimde hep vesbe tutacagim. Fakat eskisi kadar temettü verimliliği beklemeyin. Hisse artik %6 vestel dışı ortaklarin (onlar bizler oluyoruz) değil. Artik payimiz %20'ye yakın. Yani kardaki payımız da %20. Bu yüzden bize dağıtmak konusunda isteksiz olacak Nazif bey. Ama %50 kapasite boşa artırılmadi. AB'de pazar artirilacak, ABD yeni pazar haline gelecek. Vizyon boyle çizildi. Kisa vadede negatif, orta vadede nötr uzun vadede pozitifim.

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    1 ay evvel yazmıştım. Yöntem değişikliği vs şirkete kötü yansımaya devam edebilir diye. Vestel artık vesbenin giderlerine ortak olmayacak. Bu kar marjini artık olumsuz etkileyecek.

Ben rekor satis bekliyorum demiştim. Kar konusunda beni üzse de uzun vadede olumluyum. Tek temettü hissem Vesbe degil. Vesbe fiyat olarak cazip hale gelirse 50 cent civarına düşerse toplarim. Eskiden %100 oranda Vesbe taşırdım. Oranımı azaltsam da tekrar cogaltacağım. İlk goz ağrım. Arabamı vesbe aldi. Insallah bir de ev cikaracak aradan.

Yalnız sabrı olamayan arkadaşlara vesbe tavsiye etmem. Daha garanti şirketler var. Benim portföyüm de her daim olacak bir sirket. Allah ömür verirse genel kurulda sorariz sorularımızı. Cevaplari da paylaşırız burada.

Bir de doxa rumuzlu forumdaşimiza ayri bir parantez açmak istiyorum. Vesbe hakkindaki detayli analizini tweeterdan okumanizi tavsiye ederim. Belki burada da paylaşır. Yeni politikanin olumsuz yansiyacagini söylemişti.

Son söz olarak hikayenin bittiğine inanmiyorum. 1,5 $ olana kadar elimde hep vesbe tutacagim. Fakat eskisi kadar temettü verimliliği beklemeyin. Hisse artik %6 vestel dışı ortaklarin (onlar bizler oluyoruz) değil. Artik payimiz %20'ye yakın. Yani kardaki payımız da %20. Bu yüzden bize dağıtmak konusunda isteksiz olacak Nazif bey. Ama %50 kapasite boşa artırılmadi. AB'de pazar artirilacak, ABD yeni pazar haline gelecek. Vizyon boyle çizildi. Kisa vadede negatif, orta vadede nötr uzun vadede pozitifim.
    Kadraj hocam bu yeni durumdan VESTEL nasıl etkilenir olumlu veya olumsuz?

Sayfa 844/882 İlkİlk ... 344744794834842843844845846854 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •