Onemli Gunler Banner
Sayfa 849/1002 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,785 - 6,792 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Bist in neyi fiyatladigi manidar , endeks sürekli düşerken , + 5 yapan kağıt ,akşam -2 yapıyor .anlaşılan birilerinin oyuncağı olmuş

2.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    Selamlar Üstad;
    Bilgi için teşekkürlerimle,

TCA ve GTA yı 10 yıllık bazda karşılaştırdım;

TCA => 1,387.54
    GTA => 1,373.20

Kısa dönem karşılaştırma ile ortalama %3 GTA lehine fark gördüm.
    https://www.yatirimdirekt.com/fon/fon_karsilastirma

Birikmiş, belirli bir seviyeye gelmiş bir yatırımı muadil kanala yönlendirmeye çalıştığımızda (hatta kademeli girilse dahi) yeni ve yüksek bir ortalama maliyetle karşılabileceğimiz ihtimali aklıma geldi.
    Yani ancak mevcut yatırıma devam etmektense onun yanında, ona yapılacak yeni alımları yeni fona yönlendirmek daha rasyonel olacak sanki?

Ancak böylelikle hem bileşik getiriyi kaçırmış oluyoruz hem de portföyde çeşit çok oluyor.
    Şu ana kadar bahsettiğim bu sebeplerden dolayı hiçbir yatırımımı bir diğerine kaydırmayı denemedim ufak denemelerim dışında, ha yapan vardır mutlaka ama gözüm yemedi ne yalan söyleyeyim

Sizlerin de görüşleriniz nazarımızda değerlidir.
    Syg.
    Şirketlerde devamlı eleman değişimi olur. Portföy yöneticileri de değişir. Biri gider biri gelir zaman içinde. Bazen de fonu elemansızlıktan dolayı çaylaklar bile yönetebilir. İş her zaman fon yöneticisine bağlıdır.

Son 3 aya bakarak yorum yaptım. Fonlarda geriye gitme veya ileri gitme her an olabilir. Bazı altın fonları ileri giderken, bazıları da geri gitmiş gibi görünüyor.

3. Bu aşağıdaki haber taze geldi. Globalde muhakkak Fiziki altına gümüşe saldırı olur yarından itibaren. Sistem dışında kalmak isteyenler fizikiye saldıracaktır. Globalde oluşacak ani hareketler bize de yansır. Takip edin ve koklayın hareket olursa.

IMF working on global central bank digital currency platform

https://www.reuters.com/markets/imf-...rm-2023-06-19/

4. evet arkadaşlar bugün heyecanla beklediğiniz 3 aylık rapor yayınlama günümüz: ) geçen hafta sattığım tüm hisse fonlarla RIK aldım. yani paramın yarısı RIK fonunda, bist100 4200 yaparsa tekrar TAU, DHJ, ZJL, OPH, GMR, TCD hisse fonlara dönülecek. fon işinde uzun vadede başarı herşeydir ve uzun vadede başarılı olanlar bunlar. bazen performans kaybedebilirler bu onlardan kaçma değil alım yapma fırsatıdır, eninde sonunda diğerleriyle açığı kapatıyorlar hatta solluyorlar. seçim yaparken tema konusunu da göz ardı etmedim tabi. tema derken her tema da değil..misal bi tarım sektörünün getirisi düşük malesef, (kahve zincirinde bir bardak kahveye 70 lira veren insanoğlunun pazarda 10 liralık salatalık için pazarlık yapmasının can sıkıcı sonucu) velhasıl getirisi iyi olan sektörler seçilmeli.

ha bist100 hedefim gelmezse RIK geleceği en parlak değişken fon bence. hatta hiç çıkmazsam uzun vadede hisse fonlarla aynı getiriye ulaşacağımı bile tahmin ediyorum. 1 yılı doldurmadan bir fon hakkında büyük konuşmamak gerek tabi, gelecekte performansı düşerse de çok zararla çıkacağımı sanmam. türev konusunda çok iyiler.

acemiyseniz sürekli fon sormanıza gerek yok, kendiniz daha spesifik araştırma yapacak tecrübede değilseniz bu altısıyla alım yapın gitsin. bir de rica ediyorum daha 1 sayfa önce sorulmuş soruyu tekrar sormayın, en az 50 sayfa geriden başlayarak sayfaları bi inceleyin. sabır ve emek işi bu işler arkadaşlar. ben bekleyim birileri önüme koysun zihniyetiyle asla bir gün başarılı bir yatırımcı olamazsınız.

paramın kalan yarısı yabancı borsa fonları devam AFT, AFS, AFV, IPJ, IJC, IEV. bence yabancı fon konusunda akbank ve iş bankası hala lider. sadece AOY'u portföyümden çıkardım. bir daha da bulaşmam. akbankın fonlarını alacaksın ama şubesinin önünden bile geçmeyeceksin. tam 10 senedir alternatif enerji geleceğin yatırımı diye kakalıyorlar getirisi en berbat yabancı hisse fon olarak aynen devam ediyor.
    Son düzenleme : friendly_1980; 20-06-2023 saat: 10:50.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    evet arkadaşlar bugün heyecanla beklediğiniz 3 aylık rapor yayınlama günümüz: ) geçen hafta sattığım tüm hisse fonlarla RIK aldım. yani paramın yarısı RIK fonunda, bist100 4200 yaparsa tekrar TAU, DHJ, ZJL, OPH, GMR, TCD hisse fonlara dönülecek. fon işinde uzun vadede başarı herşeydir ve uzun vadede başarılı olanlar bunlar. bazen performans kaybedebilirler bu onlardan kaçma değil alım yapma fırsatıdır, eninde sonunda diğerleriyle açığı kapatıyorlar hatta solluyorlar. seçim yaparken tema konusunu da göz ardı etmedim tabi. tema derken her tema da değil..misal bi tarım sektörünün getirisi düşük malesef, (kahve zincirinde bir bardak kahveye 70 lira veren insanoğlunun pazarda 10 liralık salatalık için pazarlık yapmasının can sıkıcı sonucu) velhasıl getirisi iyi olan sektörler seçilmeli.

ha bist100 hedefim gelmezse RIK geleceği en parlak değişken fon bence. hatta hiç çıkmazsam uzun vadede hisse fonlarla aynı getiriye ulaşacağımı bile tahmin ediyorum. 1 yılı doldurmadan bir fon hakkında büyük konuşmamak gerek tabi, gelecekte performansı düşerse de çok zararla çıkacağımı sanmam. türev konusunda çok iyiler.

acemiyseniz sürekli fon sormanıza gerek yok, kendiniz daha spesifik araştırma yapacak tecrübede değilseniz bu altısıyla alım yapın gitsin. bir de rica ediyorum daha 1 sayfa önce sorulmuş soruyu tekrar sormayın, en az 50 sayfa geriden başlayarak sayfaları bi inceleyin. sabır ve emek işi bu işler arkadaşlar. ben bekleyim birileri önüme koysun zihniyetiyle asla bir gün başarılı bir yatırımcı olamazsınız.

paramın kalan yarısı yabancı borsa fonları devam AFT, AFS, AFV, IPJ, IJC, IEV. bence yabancı fon konusunda akbank ve iş bankası hala lider. sadece AOY'u portföyümden çıkardım. bir daha da bulaşmam. akbankın fonlarını alacaksın ama şubesinin önünden bile geçmeyeceksin. tam 10 senedir alternatif enerji geleceğin yatırımı diye kakalıyorlar getirisi en berbat yabancı hisse fon olarak aynen devam ediyor.
    Selamlar Üstad;

Evet maalesef son paragraftaki bu arkadaşın çıkışları da sert düşüşleri de sert oluyor.
    Şahsen bunu IPJ ile kombine ediyordum ama IPJ, az da olsa batarya teknolojisine yatırım yapıyor sanırım.
    Yerine bir müddet IKP-IPJ ikilisiyle üflettirmeyi düşünüyorum.

İlaveten, yanlış anlamazsanız, sağlık teması da pandemi den ve özellikle Biontec davası sonrasında cazibesini yitirdi gibi bence, bu temaya yatırım düşünceniz nedir?
    Syg.

6. Arkadaşlar merhaba, bugün satış yapsam valörü t+3 olanlar Cuma günü öğleden sonra ele geçer. Bu durumda en erken 26/Haziran'da alım emri verebilirim. Sorum şu olacak. Pazartesi vereceğim emir Salı günü yarım gün çalışacağından gerçekleşir mi sizce yoksa Bayram sonrası gerçekleşip Bayram süresince boşta mı yatar? Yorumlarınızı merak ediyorum

7.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, bugün satış yapsam valörü t+3 olanlar Cuma günü öğleden sonra ele geçer. Bu durumda en erken 26/Haziran'da alım emri verebilirim. Sorum şu olacak. Pazartesi vereceğim emir Salı günü yarım gün çalışacağından gerçekleşir mi sizce yoksa Bayram sonrası gerçekleşip Bayram süresince boşta mı yatar? Yorumlarınızı merak ediyorum
    emir girdiğinizde ne zaman gerçekleşeceğini gösteriyor benim kurum
    ben o şekilde teyit ediyorum

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    emir girdiğinizde ne zaman gerçekleşeceğini gösteriyor benim kurum
    ben o şekilde teyit ediyorum
    Evet Yuji bey, biliyorum ancak satış emri vermek için bir öngörü oluşturmak istiyorum. Normalde dün satış verecektim tamamına ancak işler güçler nedeniyle ne yazık ki bugüne kalınca kararsız kaldım.
    Elimdeki fonların tamamı Döviz bazlı olunca 22 Haziran öncesi elden çıkarmaya çalışıyorum

Sayfa 849/1002 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •