Sayfa 852/1002 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,809 - 6,816 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. O kadar da olsun dediğiniz gibi 😀. Şimdi bayram tatiliydi, bi 12 gün kadar da ben yokum, kafam rahat olsun istedim. Faizi açıklasınlar, ben gelene kadar piyasa da yönünü bulsun. Eğer dövizin kafasına vururlarsa rık bir süre eksi yazabilir, belki rpd de eksi serisi yapabilir

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Bugün olası bir faiz artışında kısa vade borçlanma/kira sertifikası fonları ve içeriğinde bono/kira sertifikası ağırlığı fazla olan para piyasası fonları sizce nasıl etkilenir?

Zpk, Mpf gibi kısa vade fonlar dünden eksi yazmaya başladı .
    Faiz beklentisi ortalama %20'ydi, %15 açıklandı. Karar beklenti altında kaldığı için, dolar kendini 24 üstüne attı.

Beklenti altında kaldığı için kısa vade borçlanma araçları için de, aşırı negatif bir durum oluşmaz diye düşünüyorum.

3. Elinde kub olan yarin iyi getirisi var

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Elinde kub olan yarin iyi getirisi var

Hocam bizim değişkenler nanay mı? 😀

5.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Elinde kub olan yarin iyi getirisi var

Neden özellikle kub

6. Ziraat kısa vade borçlanma araçları fonu: +0.065
    Ziraat borçlanma araçları fonu+ 0.056
    Ziraat para piyasası fonu +0.091
    Ziraat kısa vade kira sertifikası fonu +0.07

Günlük %lik getirilerde, Ziraat borçlanma araçları fonlarına bakınca ,tahvil, bono, kira sertifikalarında, faiz artışı negatif fiyatlamalara neden olmamış, hatta hafif pozitif fiyatlamalar var.

Doların artışı saat 14 sonrası olduğu için MB kur 23.66 kapatmış. Dolar yarın saat 15.30a kadar düşmezse, dolarla fiyatlanan fonlar(kıymetli madenler, eurobond, yabancı hisse vs.) için artış bir sonraki güne kalacak.

Saygılar

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ne zaman yüksek faizin cazibesine kapılıp faize geçsem uzun vadede hep zarar ettim.
    Sürdürülür şekilde ve gerçek enflasyonun üzerinde faiz verilmediği sürece faiz işini kapattım.
    Faizin cazibesine neden kapılmamak gerektiği bugün yine net olarak belli oldu.
    %50 mevduat faizinin 1 aylık getirisi 1 günde gitti ve daha ne kadar gideceği de belli değil.

Faize dayalı hiçbir enstrumanı tutmamaya devam edeceğim.
    Eski alışkanlıklarla aklıma gelmedi de değil.
    Dedim sat şunları geç ppf'ye bekle.
    Ciddi bir hatadan dönmüşüm.

Hisse ve dövize dayanmayan hiç bir enstrümana yer yok dünyamda

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Faizin cazibesine neden kapılmamak gerektiği bugün yine net olarak belli oldu.
    %50 mevduat faizinin 1 aylık getirisi 1 günde gitti ve daha ne kadar gideceği de belli değil.

Faize dayalı hiçbir enstrumanı tutmamaya devam edeceğim.
    Eski alışkanlıklarla aklıma gelmedi de değil.
    Dedim sat şunları geç ppf'ye bekle.
    Ciddi bir hatadan dönmüşüm.

Hisse ve dövize dayanmayan hiç bir enstrümana yer yok dünyamda
    Aynen. Şuan ki durumda yani yüksek enflasyon, yüksek negatif reel faiz ortamında hele de uzun vadeciyseniz, büyük oranda TL likit varlıklarda bulunmak, yatırımları hızlıca eritiyor.

Ben de uzun vade yatırımlarda bir miktar TL likit varlık tutuyorum, o da hisse piyasasında önemli fırsatları değerlendirmek adına.

Uzun vade yatırımlarımın büyük kısmı yerli hisse fonlarda. (Min. %70)

Saygılar

Sayfa 852/1002 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •