Onemli Gunler Banner
Sayfa 855/1000 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,833 - 6,840 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Yüksek kupon geliri olana 3te1 vergi çıkacak, itfadan önce satınca bir de alım satım kazancından vergi çıkacak, işin tadı kaçmıyor mu?

Vergi yüksek .birde vade uzun.vade riski var.fiyat riski var.var oğlu var.
    Ve bankalar arasında yüksek fiyat farkı var.
    Emlakçı gibi birbirlerine satıyorlar kom.aliyor bunlar.

3.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Vergi yüksek .birde vade uzun.vade riski var.fiyat riski var.var oğlu var.
    Ve bankalar arasında yüksek fiyat farkı var.
    Emlakçı gibi birbirlerine satıyorlar kom.aliyor bunlar.
    2019’un sonunda 5-6 arası bir getiri ile aldığım eurobondun vadesine 2 yıldan kısa bir süre kaldı. Bu süre içinde parayı mevduatta tutsam bu oranı alamazdım. Dolayısıyla benim için döviz mevduattan daha başarılı bir araç oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ne kadar vergi verdiniz.%30 tutuyormu?faiz için sadece

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Kredi kartı ile ödemenin de bir limiti var diye biliyoum. 50.000TL üzerini ödeyemiyoruz sanırım..
    Kredi kartı ile 100.000TLye kadar ödeyebiliyorsunuz interaktif vergi dairesinden. Bankaların kampanyaları ile bunu 2-3 taksite yayabilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teoride bayağı bir şey öğrendik buralardan. varsa bilgimizi de paylaştık.. ama pratiği hk (beyan kısmı) çok konuşulmadı, özellikle internet beyanı hk. o yüzden dedim. ben 2021 için beyan sınırını geçmedim o yüzden şu an için hazır sorum yok. ama seneye bol bol olacaktır.. çünkü görünüşe göre kaçarım yok bu sene

saygılar bizden..
    Siz uyanıklık yapıp eş çocuğa yaptınız sanırım bugün yandım Allah diye yanıma gelen arkadaş oldu .

Bankacı demedi ama e-devletten görüp mali müşaviri eurobond almışsın bunu bildirip vergisini ödemen lazım demiş şoka girmiş

7. EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Ne kadar vergi verdiniz.%30 tutuyormu?faiz için sadece
    Eğer diğer gelirlerle temettü, kira vs limit altında kalırsa vergi sıfır. Üstüne çıkarsa tamamından vergi dilimlerine göre ödeme yaparsınız.

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Siz uyanıklık yapıp eş çocuğa yaptınız sanırım bugün yandım Allah diye yanıma gelen arkadaş oldu .

Bankacı demedi ama e-devletten görüp mali müşaviri eurobond almışsın bunu bildirip vergisini ödemen lazım demiş şoka girmiş
    Neden şaşırmış ki ? Alım satım mı kupon faizi mi

Sayfa 855/1000 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •