Sayfa 856/1230 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Yedinci gönderisinde topikten adam kovanın niyetinden şüphe ederim.

Bir kez daha söylüyorum. Borsa Genel'de hisse adı verip, aldım/sattım demek iyi bir şey değil. Bu eylemi desteklemek de iyi bir şey değil.

İmza : Bir dost.

"Herşey bittiğinde hatırayacağımız şey, düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır." Alia İzzetbegoviç.
    bu tehlikenin farkina vardim artik hisselerime adiyla degil mahmut diye hitap edecegim.
    mahmut aldim mahmut verdim.
    o kadar ...
    diger arkadaslar da sip diye anlayacaklar tabi.

2. Ulusoy un ve deva yı portföyüme alışım 1,5 yıl oldu yaklaşık...sanki iki hafta önce almışım gibi mevzu oluyor...karşıt görüşü olan o zaman yazardı, bunlar yatırım hissesi olamaz diye...uluun aylarca süründü kimse rahatsız olmadı...yatırımlarını bitirdi, üstüne salgın piyangosu vurdu, uçtu...ben napayım...kaldı ki tavan tavan gitmesi hoşuma gitmiyor demişim..12-15 arası ederi var ben her tavanda azaltıyorum demişim..çünkü kısa süreli hızlı kazançlar her zaman geride bir enkaz bırakır, bunu en son istetecek kişi benim.

Sonuç olarak özür diliyorum, 1,5 sene önce uzun vade yatırım olarak bu hisseleri portföyüne aldığımı söylemek hata olmuş...bir daha olmayacak.
    Son düzenleme : Cautionary; 02-05-2020 saat: 16:01.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayın hkm de burada katkıda bulunuyor. İnsanları susturmaya çalışmak kötü bir davranış. Herkes fikrini nezaket çerçevesinde beyan etmelidir.

SM-J410F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sayın hkm de burada katkıda bulunuyor. İnsanları susturmaya çalışmak kötü bir davranış. Herkes fikrini nezaket çerçevesinde beyan etmelidir.

SM-J410F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Katkıya herkesin ihtiyacı var. Polemik olmasın yeterki

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi ulusoy ve devadaki uçuşun sebebi kağıtlara speklerin operasyon çekmesiydi.Bu hukuken de ispatlandı.Kağıtlar temelsiz mi elbette değil.Ama o temeller nedeniyle değil speklerin operasyonları ile oldu.Sabahki reysaş örneği çok güzel.Adamlar 6 ay önceden alımlara başlamışlar.Elbette uçuştan çok önce kağıtlar toplanıyor.Bu arada yahu bu kağıdın temel analizi iyi ben de alayım diyen pek çok akıllı yatırımcı olur ,onlar da bu furyadan yararlanır buna kim ne diyebilir.Asıl sıkıntı kağıdın dağıtıldığı safhada yaşanıyor reysaşta çıkışın ilk iki ayında adamlar zaten yatırdıkları parayı çıkarmışlar.Sonra karşılıklı işlemlerle istedikleri sürece kağıtla oynama şansına kavuşuyorlar.Bu esnada kağıt iyi gidiyor diye de dalan çok oluyor.Deva ve uluunda operasyon ifşa oldu cuma yüzde on düştü sanırım devamı gelecek.Açın bakın topiklerdeki yorumlarına hala değişik rasyolara göre sağlammış gibi yazılıyor çiziliyor,ama sağlam değiller,çünkü spek çok büyük ihtimalle maliyetini çıkarmıştır,şimdi kağıdı bol bol dağıtacak.Bunlar bu forumdaki yazılanlardan tamamen bağımsız.Bu forumda bu kağıtları veya başkalarını kötü niyetle pazarlayan kimse yok.Şüphem olsa onu da yazarım.Ben hak yemem,daha önceki uyarım operasyon çekilen kağıtlarda inceleme yapıldığı zaman tüm mecralarda inceleme yapılır dikkatli olunması lazım babındaydı.Bu kağıtlardan para kazananların paraları helal olsun güzel günlerde yesinler,böyle bir operasyonda kağıtda olmak çok güzel bir şeydir,benim de başıma çok geldi genelde erken çıktım.Neyse düşüncelerim bunlar.

6. Arkadaşlar,

Mayıs ayına geldik. Borsada işlem gören şirketlerin ilk çeyrek bilançoları yavaş yavaş açıklanmaya başladı. Türk Lirası ciddi şekilde değer kaybettiği bu dönem zarfında Sn Cautionary yatırım felsefesinden bilgi edinip kendimizi geliştirebileceğimiz ender bulunan bir başlık içerisinde olduğumuzu hepimiz biliyoruz.

Değer yatırımcısı olma yolunda hem mevcut bilançolara hem de firmaların virüs sürecinde tedarik ve likidite sıkıntılarına odaklanıp faydalı analizler yapsak ne kadar güzel olur...

Ardından yeni şirketler bulup hepimiz bu fiyat ve değer farkından yararlansak...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Bu ve önceki başlıkta, yaklaşık 2,5 yıl oldu, 100 lerce kez portföyüm soruldu..bunların %90 ınına önceki sayfalarda yazmıştım, biraz geriye gidersen bulursun vsvs demişim...pek çok arkadaş da gücenmiştir belki de, tekrar yazsan elin mi incinir demiştir...ben ise hisseleri fazla dillendirmek istemediğim ve gerçekten merak eden araştırsın diye bu konuda olabildiğince ketum olmuşum.

Nosfecagrı nın da yazdığı gibi bu başlığı iki hisseye, hatta borsaya indirgemek büyük haksızlık olur...burada bşr yaşam felsefesi anlatıldı 1000 lerce mesajla...üç ayda bir gelip geçmişte ne yazıldığını bile doğru dürüst bilmeden ortalığı arap saçına çevirmek her şeyden önce kul hakkına tecavüzdür...evet belki yeterli Bilgi birikiminde olmadığını düşünüp yazmayan 100 lerce genç arkadaş var, bu başlığın zarar görmesi onların kul hakkına tecavüz değil midir?

Şu mübarek ve çok zorlu geçen günlerde...bu tür başlıklar çölde vaha gibi...yazık değil mi? Sessiz takipçiler çıksa hakkımızı helal etmiyoruz, öbür tarafta hesaplaşırız derse korkmayacak mısınız? Oruç tuttuğunuza göre, Allah korkusu vardır, o zaman kul hakkı korkusu da vardır diyeceğim ama.

Müslümanlar olarak içinde bulunduğumuz durum can acıtıcıdır ama...sahura kakıp bozgunculuk yapmak, iftira yetişmek için emniyet şeridini ihlal etmek, hatalı bir manevra yaptı diye oruçlu ağızla küfretmek hepsi bizde...müslüman olarak ateist arkadaşlardaki Erdem’in, olgunluğun çeyreği yok bizde...insan olan bu yazdıklarımı sakin kafayla düşünür.

Son söz...oruç kendini tutmaktır, her konuda...bu nedenle yazacak çok şeyim olsa da, kendimi tutmaya çalışıyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Uzun süredir bu topiği sessizce takip ediyorum. Çok faydalı paylaşımlar var. Takibe de devam edeceğim.

Doğrusu -tadını kaçırmamak kaydıyla- bazı atışmalar da rahatsızlık vermiyor, renk katıyor. Lütfen "bundan sonra … " gibi söylemlerde bulunmayıp aynı çizgide devam edin.

Saygılar sunarım.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

Sayfa 856/1230 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •