Sayfa 86/250 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 681 - 688 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Estağfurullah ağabey.
    Asıl ben teşekkür ederim.
    Senin gündemden uzak kalman bizim kendi rüzgarına göre gündem belirleyenlerin eline (mesajlarina) kalmamız demek..
    Öyle birşeye izin veremem. Sonra mazallah usd aşığı olur birgün çıkacak elbet diye 48 sene elinde usd tutanlardan oluruz.
    Selamlar saygılar

Dediğim gibi Sn.Bir Esanf 3,80 TL yükselişe inanmadım.. 3,72 TL ye sanki bu hafta tekrar yanaşacak gibi...

Ayrıca yukarıdaki açıklamanızda çok haklısınız;

"Hayatta insanı en çabuk körlüğe iten sebep; kendi kendisine yalan söylemesidir...."

2. Bitcoin 18500 USD.....

Bitcoin 10000 USD....

Yorumsuz.....

3. Bu Almanya üretim manyağı...

Adamlar şimdi de Microsoft Ofisin alternatifini yapmışlar. Adamların sadece BMW si Mercedesi Bayeri Adidası Puması yok. Yazılım sektöründe liderliğe oynuyorlar. Türkiyede çoğu kurum Alman SAP üretim yönetim yazılımını kullanıyormuş. Şimdide Ofis yazılımında liderliğe oynayacaklar.

Her ay 25 Milyar Euro cari fazla veren bir ekonomileri var. Almanlar bizi kıskanıyorlar diyen algı özürlü olabilir.

Nasıl bir eğitim sistemi varsa helal olsun Almanlara.

SoftMaker Office - Germany
    http://www.softmaker.com/en/

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Bitcoin 18500 USD.....

Bitcoin 10000 USD....

Yorumsuz.....
    Bitcoın 10,000 USD
    Bitcoin 8,0000 USD

Yorumsuz....

Çünkü BTC 18,000 USD iken önceki sayfalarımda sayfalarca yazmıştım....

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Bitcoın 10,000 USD
    Bitcoin 8,0000 USD

Yorumsuz....

Çünkü BTC 18,000 USD iken önceki sayfalarımda sayfalarca yazmıştım....
    Hocam arkadaşlarım 12.000 dolar üstü deli gibi aldılar. Durduramadım almayın dedikçe aldılar neye güvenip alıyorsunuz dedikçe aldılar. Şöyle teknoloji böyle güzellik dediler aldılar.

Onların bu kazığı yemeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum artık şahsen.

Çok basit birşey var, herhangi bir iş için, o iş tv de haber oluyorsa artık çok geç kaldın demektir sen giremeyeceksin. Bunu dedim bunu bile dinlemediler.

Ben de üzülmüyorum sonuçta tasarlayıp piyasaya sürenler on bine katladı onların tuzu kuru ha burdan da çıkar mı çıkar 100.000 usd de olur mu olur neye göre kime göre anlamadığım için girmiyorum kafam rahat ediyor.

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hocam arkadaşlarım 12.000 dolar üstü deli gibi aldılar. Durduramadım almayın dedikçe aldılar neye güvenip alıyorsunuz dedikçe aldılar. Şöyle teknoloji böyle güzellik dediler aldılar.

Onların bu kazığı yemeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum artık şahsen.

Çok basit birşey var, herhangi bir iş için, o iş tv de haber oluyorsa artık çok geç kaldın demektir sen giremeyeceksin. Bunu dedim bunu bile dinlemediler.

Ben de üzülmüyorum sonuçta tasarlayıp piyasaya sürenler on bine katladı onların tuzu kuru ha burdan da çıkar mı çıkar 100.000 usd de olur mu olur neye göre kime göre anlamadığım için girmiyorum kafam rahat ediyor.

Çok haklısınız...

Para bir borç senedidir... Bir güven ve itibar karşılığında "Mal veya Hizmet" satın alırsınız...

Aksi durumda; WC kağıdı ile para arasında fark yoktur. İkisi de kağıttır.. Aradaki tek fark itibar.. O kadar...

"-Coin lerde heyacan var.. Anında %5 kazanıyorum. Gelecek burada. "

Deyip alın yok olanlar; alın size heyecan...

18,000 USD neresi; 8,000 USD neresi... Anında %5 kazandığın gibi anında %50 de kaybedebilirsin.

Peki; Coin ler nedir? Ne satarlar...

Hayal satarlar... Zengin olma hayali satarlar... Bu hayalin ardında o denli güçlü alıcıları vardır ki; Talep bir türlü bitmez...

Ama ardı arkası dolu değidlir. Camdan kuledir...

Bugün USD 1 TL olsa; dünya ekonomisinde yer yerinden oynar... Makul bir bantta dolanır...

Ama Bıtcoın yarın 1 USD olsa; ekonominin ruhu duymaz...

18,000 USd olduğunda imalı imalı yazılar yazdım. Ve 1 USD dahi yatırmadım.. Ancak; Türk milleti olarak çabuk zengin olma hayali ile ekmek almayız hayal alırız...

Sonra elimizde bir patlar; altında kalırız....

Derim ya;

"BEDAVA PEYNİR; SADECE FARE KAPANINA KONUR..."

Birkaç yazıma anında cevap gelmişti...

BTC 60,000 USD oradan 100,000 USD sonra 1,000,000 USD dahi olucak şeklinde yazılar okudum.

Yahu azıcık akıl... Nasrettin Hoca nın dediği gibi....

"18,000 USD dan 1,000,000 USD olacağına inanıyorsunda; 18,000 USD'dan 1 USD olabileceğine neden inanmıyorsun..."

Hepsi olabilir.. 1 M da 1 USD a engel yok....

Ama 1 USD=1 TL OLAMAZ...

Mümkün değil...

Dedim ya;

"Anlayana sivrisinek SAZ; anlamayana davul zurna AZ..."

Ne diyeyim...

Bol kazançlar... Bol SABIR....

7. Sevgili Selka abim,
    Ufak bir noktaya değinmek istiyorum sanırım o kısmı unuttun yada pas geçtin
    Birde coin dünyasına çok ufak meblağlar ile girip hemen ana parasini realize eden, içerde bıraktığı kar kalan kısmı da ya tutarsa diye çerez niyetine birakan ciddi bir kitle var ..
    Evet evini arabasını satıp hatta ve hatta kredi çekip girecek kadar cesur (cahil) birsürü insan var katılıyorum. Ama bu forumda sanmam ki öylesi biri olsun.
    Selamlar saygilar

8.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Sevgili Selka abim,
    Ufak bir noktaya değinmek istiyorum sanırım o kısmı unuttun yada pas geçtin
    Birde coin dünyasına çok ufak meblağlar ile girip hemen ana parasini realize eden, içerde bıraktığı kar kalan kısmı da ya tutarsa diye çerez niyetine birakan ciddi bir kitle var ..
    Evet evini arabasını satıp hatta ve hatta kredi çekip girecek kadar cesur (cahil) birsürü insan var katılıyorum. Ama bu forumda sanmam ki öylesi biri olsun.
    Selamlar saygilar
    Sn.Bir Esnaf kardeşim; aynen dediğin gibi belirtiğin noktayı pas geçmişim. Kusuruma bakma...

Özel mesaj olarak, ya sana; yada alma niyetinde olan bir başkasına da olabilir; kaybedebileceğin yada kaybedince üzülmeyeceğin meblağın (%5 yada daha az) coine yatırılmasi gerektiğini muhakkak yazmış olmam gerek...

Seninde belirttiğin gibi; ana parayı çikarıp karı ile coin almayı onayladığımı şimdi hatırliyorum.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

BTC 60,000 USD oradan 100,000 USD sonra 1,000,000 USD dahi olucak şeklinde yazılar okudum.

"18,000 USD dan 1,000,000 USD olacağına inanıyorsunda; 18,000 USD'dan 1 USD olabileceğine neden inanmıyorsun..."

Hepsi olabilir.. 1 M da 1 USD a engel yok....
    Yazımda coin in 1 milyon usd olabileceği gibi 1 usd olabileceğini yazdım...

Naçizane alınan risk büyüktü, o sebeble küçük yatirmak en mantiklisı idi..

Hele bizim gib küçük yatirimcı olup büyük riskler almak...

Yine kalpler gönüller kirmiş isem, Sn.Bir Esnaf giyabında tüm okuyanlardan "Aff ola"..

Bol Kazançlar....

SM-E500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 86/250 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •