Sayfa 862/1000 İlkİlk ... 362762812852860861862863864872912962 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,889 - 6,896 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

2006 oncesi sonra hazine bono lari icin olabilir, klavuza daha dikkatli bakin.
    eurobond lari al sat yaparsaniz elde ettiginiz kar uzerinden verginizi beyan siniri olmadan beyan edip, odemeniz gerekir..

KAYNAK.. uygulamaRehberi2022.pdf sf 56

3.3.3.1.2.12 616. Eurobond faiz gelirleri:
    Devlet veya şirketlerin yurt dışında, kaynak temin etmek amacıyla uluslararası piyasalarsa yabancı para
    birimleri ile ihraç ettiği genellikle uzun vadeli yatırım araçlarıdır. Eurobondların alım-satımından elde edilen
    gelirler tutarı ne olursa olsun beyan edilir.

Saygilarimla..

Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Selamlar,

2006 öncesi ihraç edilen eurobondlardan edilen satış kazançları 58bin liraya kadar gelir vergisine tabi değil. Peki ben bunu 2006 öncesi almış olmam gerekir mi ? yani 2022 yılı içerisinde bu bondu al sat yapıp kazanç sağlasam vergiden istisna olur mu ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
    Amerikan merkez bankası tarafından gösterge faiz oranlarının yıl içinde 6-7 kez artırılma olasılığı varsa bu seviyelerden Eurobond almanın cazip tarafı var mıdır? faiz kararlarını bekleyip daha uygun yerlerden alamaz mıyız?
    yoksa geçen zamanda kur da aratabileceği için çok mu geç olur?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
     Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Amerikan merkez bankası tarafından gösterge faiz oranlarının yıl içinde 6-7 kez artırılma olasılığı varsa bu seviyelerden Eurobond almanın cazip tarafı var mıdır? faiz kararlarını bekleyip daha uygun yerlerden alamaz mıyız?
    Milyar dolarlik soruyu sormussun.
    Ne demisler bir insanin zekasi verdigi cevaplardan degil sordugu sorulardan anlasilir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Evet bu önemli bir etki ancak eurobond fiyatlarını belirleyen çok fazla başka parametre de var.

Türkiye CDS, yabancının ekstra satıcılı olduğu marjinal durumlar (yakın coğrafyada savaş v.b.gibi)

O nedenle tümünün bileşkesini değerlendirmek gerekli.

Örneğin Türkiye CDS'i 300'e düşmüş olsaydı Amerika'nın faiz artışlarına rağmen eurobond fiyatları şu ankinden yüksek olabilirdi.

Veya Türkiye CDS'i 500 civarında dolanmasına rağmen Ukrayna savaşı çıkmasaydı yine fiyatlar şu anki fiyata göre yüksek olabilirdi.

Tümünün bileşkesini önceden öngörmek çok mümkün değil. Ufacık bir haber veya olay özellikle uzun vadeli kıymetleri ciddi şekilde dalgalandırabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Bizde fiyatlamada mevcut ekonomi politikası ne kadar etkili ?
    Bu politika değişirse cds’e etkisi ne olur ?
    Ekonomi politikası hangi şartlarda değişir sorusunun cevabı bence fedden daha önemli.
    Ben geçtiğimiz hafta ilk adımı attım. Bu soruların devamına göre bir adım daha atarım. Sonrası borsa ile yola devam.
    Yeni siyah kuğumuzda putin. Her an kuğuluk yapabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    İlk iki bondumu burgandan almıştım. 2036 altı vadelilere nazlanıyor 100k nom istiyor. TEB benim gördüğüm hem min tutar düşük (1000 nom) hem fiyatlar uygun.

Bundan sonraki alımlarımı da TEB'den giderim.

ytd
    Merhaba, USM88269US88 kodlu eurobondu TEB bankasından mı aldınız ? Satın alma işlemi nasıl gerçekleşiyor ? Online olarak, internetten alınabiliyor mu ? Yoksa illa ki şubeye mi gitmek lazım ? Teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by Miroslav Yazıyı Oku
    Merhaba, USM88269US88 kodlu eurobondu TEB bankasından mı aldınız ? Satın alma işlemi nasıl gerçekleşiyor ? Online olarak, internetten alınabiliyor mu ? Yoksa illa ki şubeye mi gitmek lazım ? Teşekkürler
    Online aldım evet. Yatırımlar, eurobond/tahvil bölümünden istediğiniz miktar nominali 1000 veya katları olarak giriyorsunuz, sistem nihai tutarı hesaplıyor. Al tuşuna basınca gereken miktar hesabınızdan bloke oluyor, 2 iş günü sonrasında para hesabınızdan çekilip hesabınıza eurobond işleniyor.

İlk sefer için yatırım hesabı açtırmak gerekiyor yalnız. Bunun için bir takım bilgi belge fakslamanızı ya da şubeye gitmenizi isteyebilirler. (ben faks ile halletmiştim) Sonrasında bir daha gitmenize gerek yok.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Milyar dolarlik soruyu sormussun.
    Ne demisler bir insanin zekasi verdigi cevaplardan degil sordugu sorulardan anlasilir.

Syg,
    Cevap da belli ,dolar artar diye düşünüyorsan fed de faizleri artıracaksa dolar alıp bekliyeceksin fed in tavan faizini görünce eurobond alacaksın.Ben tavan olduğunu nerden bileceğim dersen de bir forumdan bedava alınabilecek bilgilerin zaten çoktan sınırını aştın derim))))))))

Sayfa 862/1000 İlkİlk ... 362762812852860861862863864872912962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •