Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 863/1014 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913963 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 6,897 - 6,904 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ora AVM'de 685 milyon Euro battı

İflas erteleme davası süren İstanbul Bayrampaşa’daki Ora AVM için mahkeme iflas kararı verdi. Ziraat Bankası’nın 270 milyon Euro kredi alacağı bulunan şirketin toplam borç miktarı da ortaya çıkmaya başladı. Bilirkişi raporlarına göre dev AVM 685 milyon Euro borçla battı. Son yılların en büyük batığı olarak kayıtlara geçen dosyada, alacaklıların birçoğu paralarını alamayacak.

Yok artık, neredeyse 1 milyar dolar!

Bu Kediyse Et Nerede?

Fıkrasına dönmüş, paralar neredeki?
    2013 yılı haberi bu biraz geç paylaştınız
    hem batmak kötü bişey değil keşke dünyadaki tüm şirketler batsada kurtulsak herkes doğaya dönse tekrar nedir bu büyüme büyüme rant rant dünya nüfusu geldi 8 milyara
    100 yıl önce anadolu kaplanlarının cirit attığı beylikdüzünde şimdi karınca bile kalmadı
    bide şu avrupa amerika hayranlığı yokmu bizde
    adamların topraklarında hammadde çıkmıyor tüm hammaddeler sizden bizden afrikadan ortadoğudan çinden güney amerikadan
    sömür sömür getir parisi londrayı kur sonra işte örnek model olarak 3. dünya ülkelerine bak işte paris böyle londra böyle de
    iyide biz nereyi sömürek marsımı?
    yani mümkün değil böyle birşey bu sistemde düzelme mümkün değil
    sen ben o cep telefonundan arabadan tv de radyodan uçaktan aklınıza gelebilecek her türlü elektronikten vazgeçmeye hazırmısınız? coğrafyada yetişmeyen yiyecekten içecekten vazgeçmeye marka kıyafetlerinizden şundan bundan vazgeçecekmisiniz? ankastre mutfaklarınızdan jakuzilerinizden sene sonu 5 yıldızlı tattillerinizden açık büffelerinizden aklınıza gelebilecek her türlü lüksten vazgeçebilecekmisiniz??
    vazgeçerseniz düzelir vazgeçemezseniz aynen devam
    bu kadar basit
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

2. herkes kendini çok masum sanıyor
    nitçenin bi sözü vardır

Ne çok gülmüşümdür
    keskin pençeleri olmadığı için
    kendini iyi zanneden zayıflara.

Bizde o misal o rant fırsatları acaba bize sunulsa kaçımız reddedecek? Eleştirmek kolay o zaman kim vazgeçecek cep telefonundan arabasınzdan. Onlarda kendine göre ufak rantlar. Ben vazgeçemiyorum açıkçası. O yüzdende en çok eleştirdiğim siyasetçi kadar en sevmediğim patron kadar ormanları katleden mütahitler kadar suçluyum. Masum değiliz hiç birimiz . O yüzden dağılın artık kapıyorum topiği
    şaka şaka öyle bir yetkim yok
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

3. NBA de forma giyen Cedi Osman diyor ki :†Lebron James ten öğreneceğimiz çok şey var ; Hergün antrenmana herkesten 1 saat önce geliyor ve 1 saat geç çıkıyorâ€...

Ahlak böyle birşey işte...

4. Eski koçumun tavsiyesi ...

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    https://www.zillow.com/savedhomes/ Değerli Arkadaşlar bu ev konusunda yorum yapabilecek var mı? nedir bunun püf noktası? acaba açık arttırma falanmı olacak bu ev bu fiyat ucuz geldi de
    tam linki atarsan yazariz ama link eksik

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    herkes kendi menfaatini dusunuyor ulkeyi dusunen yok cevre kirliligini dusunen yok adamin cevaba bak

Gülümseyerek, “Baksana bütün dünya Baklalı’yı konuşuyor” diyor: “Ben burada insanların işsizlikten kırıldığı günleri gördüm. Krizleri gördüm. İş sağlanacağı için, bölgedeki gençler iş bulacağı için çok memnunum. Her şeyden öte, yıllardır çalışıyorum ve 19 torunuma bir dikili ağaç bırakabileceğim elimdeki arsalarla.”

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    benim emlak vergisi yüzde 29 gibi artmış...(bölge üsküdar)

mtv yüzde 25..

kaşıkla verip kepçeyle itinayla alınır..
    herkes su kadar artmis diyor ama bu artis 5 senede bir demekki enflasyona gore normal

benim anlamak istedigim evin gercek fiyatina oranla verilen emlak vergisi orani iste bunu merak ediyorum

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Külliyen kumarbaz bir toplumuz, kısa yoldan köşe dönme sevdası...rant davası...bu nesilden bi bok olmaz...belki torunlarımız güzel bir türkiye inşa eder.

http://www.milliyet.com.tr/yatirimci...onomi-2592432/
    ohoo hale bak yuzde 300 ler 400 ler masallah

"Projenin güzergahının açıklanmasının ardından bölgede gayrimenkul alıcıların çok büyük oranda arttığı ve bu yüzden projenin inşaatı başlayana kadar satışlarını durdurduğunu söyleyen gayrimenkul danışmanı Veli Avcı, “ Şu an satışlarımızı durdurduk, binlerce müşteri geliyor, yer vermiyoruz çünkü üzerine baya bir koyacak. Şu anda kazma vurulduğu anda bu piyasada yüzde üç yüz, dört yüz fiyatlar artış yapacak” ifadelerini kullandı."

Sayfa 863/1014 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •