Onemli Gunler Banner
Sayfa 866/1006 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 6,921 - 6,928 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. MB nin faizleri artırmayacağını düşünüyorum. Şu andaki oranlarla bile ticari kredi çekip iş yapmak kolay değil. Bunu daha da zorlaştırıp iyice tıkama yoluna gitmeyecektir. Veya 0,50 baz puan maksimum artırabilir. Ama sanmıyorum. Enflasyonun yükselmesi kötü olabilir ama işsizliğin yükselmesinden daha kötü değildir. Hükümetin ve dolaylı olarak MB nin de tercihi büyüme ve işsizliğin stabil kalması veya azalması yönünde olacaktır. Çalışan bir insanın enflasyonu %20-30 bile yükselse bunu tolere edebilir ama işsiz birinin enflasyonu zaten %100 dür. Dolara dönmek için fırsat kollamaya başladım. Şu bir hafta içinde yapmam lazım gibi geliyor, yoksa çok geç kalabilirim. Düşünceleriniz?

2.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Bugun finans mt'si aradi oranların 0.50 artigini soyledi .
    Artar, normal. Bu enflasyon oranlarına artması son derece normal. Yoksa ingilizler elini ayağını çeker, sizde peşinden koşarsınız...

Not: şahsınızı kastedmiyorum...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. [QUOTE=Orko;2358612]MB nin faizleri artırmayacağını düşünüyorum. Şu andaki oranlarla bile ticari kredi çekip iş yapmak kolay değil. Bunu daha da zorlaştırıp iyice tıkama yoluna gitmeyecektir. Veya 0,50 baz puan maksimum artırabilir. Ama sanmıyorum. Enflasyonun yükselmesi kötü olabilir ama işsizliğin yükselmesinden daha kötü değildir. Hükümetin ve dolaylı olarak MB nin de tercihi büyüme ve işsizliğin stabil kalması veya büyğmenin artıp işsizliğin azalması yönünde olacaktır. Çalışan bir insanın enflasyonu %20-30 bile yükselse bunu tolere edebilir ama işsiz birinin enflasyonu zaten %100 dür. Dolara dönmek için fırsat kollamaya başladım. Şu bir hafta içinde yapmam lazım gibi geliyor, yoksa çok geç kalabilirim. Düşünceleriniz? Zor karar ama bu hafta alınmalı gibi geliyor bana.

4. Yahu burası mevduat topiği dolar bölümünde biz yazınca bizi kovmaktan beter ediyorsunuz lütfen dolar çıkacak faiz inecek söylemlerinizi dolar başlığında yapın artık bıktım gerçekten

5.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Yahu burası mevduat topiği dolar bölümünde biz yazınca bizi kovmaktan beter ediyorsunuz lütfen dolar çıkacak faiz inecek söylemlerinizi dolar başlığında yapın artık bıktım gerçekten
    TL de olduğum için burada yazma gereği duydum.

6.  Alıntı Originally Posted by Orko Yazıyı Oku
    TL de olduğum için burada yazma gereği duydum.
    dolar almak istiyorsanız gider alırsınız ! ama faizin artacağını düşünmüyorum dolar almak için fırsat kolluyorum çok geç kalabilirim enflasyon yerine büyüme tercih edilecek diye yorum yaptığınızda bu yanlış anlaşılmalara sebep verebilir !

7. anadolubank mt si aradı bugün 19.25 veriyorlarmış

8. Gösterge 19.75 oldu

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 866/1006 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •