Sayfa 866/963 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916 ... SonSon
Arama sonucu : 7702 madde; 6,921 - 6,928 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Arkadaşlar! Pınarsu' nun bedelli onayı bu hafta muhtemelen çıkacak.Zira 31 Mayıs'ta başvurmuştu.Pınarsu son 10 gündür yukarıya hacimli hareket ediyor.Bedelli bölünmesiyle birlikte Pınarsüt' te de bir hareketlenme olacağını sanıyorum.......

2. Tahtayı kontrol edenler,ısrarla günde % 1 den fazla artırmam diyor........

3. PETUN'un zaten normalde ihracatı çok az. Suudi Arabistan ve Mısır asıl Pınar sütün iyi pazarları. Bu 2 pazara tekrar eskisi gibi ürün satması olumlu etkiler şirketi.

Pınar sütün yıllık 40 milyon USD civarı ihracatı var ama Suudi Arabistan ve Mısıra son 1-2 senedir çok mal satamıyor. Onun yerini Çin doldurdu. Şimdi Suudi Arabistan ve Mısırın tekrar devreye girmesi ile ihracatı 50 milyon dolara dayanır.

PETUN da bu hisse hareketinden yararlanır çünkü sonuçta bunlar grup şirketi ve beraber hareket ediyorlar. PETUN'un da en azından bu ülkelere 300-500 bin dolar ihracatı olur. Ama asıl katkı süte olacak. Sütün hisse fiyatı yükselirse bundan et de nasiplenir psikolojik olarak.

Sayın emirhan06 ! Müsadenizle bu değerli yazınızı Pınarsüt sayfasına taşıyorum.Teşekkürler.....

4.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    PETUN'un zaten normalde ihracatı çok az. Suudi Arabistan ve Mısır asıl Pınar sütün iyi pazarları. Bu 2 pazara tekrar eskisi gibi ürün satması olumlu etkiler şirketi.

Pınar sütün yıllık 40 milyon USD civarı ihracatı var ama Suudi Arabistan ve Mısıra son 1-2 senedir çok mal satamıyor. Onun yerini Çin doldurdu. Şimdi Suudi Arabistan ve Mısırın tekrar devreye girmesi ile ihracatı 50 milyon dolara dayanır.

PETUN da bu hisse hareketinden yararlanır çünkü sonuçta bunlar grup şirketi ve beraber hareket ediyorlar. PETUN'un da en azından bu ülkelere 300-500 bin dolar ihracatı olur. Ama asıl katkı süte olacak. Sütün hisse fiyatı yükselirse bundan et de nasiplenir psikolojik olarak.

Sayın emirhan06 ! Müsadenizle bu değerli yazınızı Pınarsüt sayfasına taşıyorum.Teşekkürler.....

Tabi hocam paylaşabilirsin sonuçta açık bir platform. Bende süt de var et de var ama pek süt sayfasına yazmıyorum. Genelde PETUN sayfasına yazıyorum ama sütü de ilgilendiren konular oluyor bazen.

Bu Suudi Arabistan konusunda yakında güzel haberler gelecek İnşaallah. O zaman sütün ihracatı ivme kazanır.

5. Arkadaşlar! Pınarsu ' da Tacirler son yarım saatte ( 17.30dan sonra.) tahtayı sildi süpürdü. 141.857 lot net alışta 8.42 den kapattı. Akşama gelecek SPK bülteninde çıkacak bedelli onayını mı haber aldılar? Bekleyelim bir saat sonra görelim.

6.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar! Pınarsu ' da Tacirler son yarım saatte ( 17.30dan sonra.) tahtayı sildi süpürdü. 141.857 lot net alışta 8.42 den kapattı. Akşama gelecek SPK bülteninde çıkacak bedelli onayını mı haber aldılar? Bekleyelim bir saat sonra görelim.
    Bedelli talep mi görüyor artık vay beeee

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar! Pınarsu ' da Tacirler son yarım saatte ( 17.30dan sonra.) tahtayı sildi süpürdü. 141.857 lot net alışta 8.42 den kapattı. Akşama gelecek SPK bülteninde çıkacak bedelli onayını mı haber aldılar? Bekleyelim bir saat sonra görelim.

Arkadaşlar! SPK bülteni yayınlandı. 31 Mayısta başvuran Pınarsu yok.18 Ağustosta başvuran Işık plastik var. Bilerek eksik belge ile mi başvurdular acaba?

8. Çok karlı olmasa da uygun fiyatta.

Sayfa 866/963 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •