Sayfa 872/1002 İlkİlk ... 372772822862870871872873874882922972 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,969 - 6,976 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Daha öncede yazdım artık hiçbir güç beni faizli enstrumanlara yatırım yaptıramaz
    En çok 2-3 gün durur giderim
    %110 getiren bir ppf falan olursa o ayrı tabi

Bu arada bist te dövizin son atağı ile arayı kapatamadı
    bir atak daha gelirse iyice yaya kalacak
    Mrb.yatirimlarinizi nerede degerlendireceksinz acaba .fonlara filan girmem demişsiniz. Hisse lerce iyi yükseldi.belki daha da gider bilinmez 6440 lere filan.Arsa araç tarzı şeylere mi yatırım düşünüyor sunuz.

2. Bist 100 f/k, 02.01.2023'te 8.11'di

24.05.2023'te 4.46'ya inmişti.

Şuan 6.28.

Bu ay sonu bilançolar geldikçe muhtemelen düşmeye devam eder, son çeyrekte bilançolar da dolar fiyatlamasi nedeniyle iyi bilanço beklentileri mevcut hisseler var.

Bist'in gidecek yolu var gibi duruyor ama 24 mayıstan bugüne %40 getiri var endekste, o günkü kadar iskonto şuan yok.

Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Mrb.yatirimlarinizi nerede degerlendireceksinz acaba .fonlara filan girmem demişsiniz. Hisse lerce iyi yükseldi.belki daha da gider bilinmez 6440 lere filan.Arsa araç tarzı şeylere mi yatırım düşünüyor sunuz.
    En agresif değişken fonlar
    Hisse yoğun fonlar ve
    Döviz bazlı fonlar
    Zaten bunlar var
    Bundan sonra da böyle devam etmeyi düşünüyorum.
    Bunlarla bile enflasyonla baş edilebileceği şüpheli

Ne zamanki gerçek enflasyon üstü faiz olur o zaman yeniden değerlendirilir durum.
    Şu anda en yüksek veren %44 civarı
    Ama o bile çok komik kalıyor gerçek enflasyon karşısında

Yer olsa ikinci el araç alacağım da muhafazası dert😊

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Daha öncede yazdım artık hiçbir güç beni faizli enstrumanlara yatırım yaptıramaz
    En çok 2-3 gün durur giderim
    %110 getiren bir ppf falan olursa o ayrı tabi

Bu arada bist te dövizin son atağı ile arayı kapatamadı
    bir atak daha gelirse iyice yaya kalacak
    Bir miktar Likit kaliyorim fırsat lar için ,BIST mal döviz her işe ,faizle bu seviyeden benimde işim olmaz heleki 92 gün beklemek

5.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bir miktar Likit kaliyorim fırsat lar için ,BIST mal döviz her işe ,faizle bu seviyeden benimde işim olmaz heleki 92 gün beklemek
    Fırsatlar için likit kalmak mantıklı
    Ama artık fırsat için likit kalmak bile sinirimi bozuyor
    Enflasyon ipini koparmış gibi ezip geçiyor ve dahada zaptedilecekmiş gibi durmuyor
    Doğru politikalar uygulanırsa bir beş yıl sonra düze çıkarız umarım

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hisse yoğun fonlar ve
    Döviz bazlı fonlar
    Zaten bunlar var

Ne zamanki gerçek enflasyon üstü faiz olur o zaman yeniden değerlendirilir durum.

Yer olsa ikinci el araç alacağım da muhafazası dert😊
    Aynen kardeşim araç piyasasi uçtu gitti de şimdi de yasaklar cezalar önünü alamıyorlar filan sitedeki ilanlara .yanıltıcı rakamlara cezalar filan geliyor muş en son .Bu değişken fonların önümüzdeki haftalarda aylarda örnek eib ve buna yakın bi kac fon .daha fazka getiri almak adına para piyasasi fonların bağlı kalmadan yönü için bi tahmin o görünüz varmidir .inceledim bazen aylarca süründürmus yeni toplamış çoğu. İllaki borsa bi yerlerden düzeltme yaparsa bunlar nasıl olur ilerisi için..

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hisse yoğun fonlar ve
    Döviz bazlı fonlar
    Zaten bunlar var

Yer olsa ikinci el araç alacağım da muhafazası dert��
    hocam iyi de yıllık faiz %44, sürekli yükseldiğini de göz önüne alırsak faizi yenen bir kazanç için bile bistin seneye temmuzda 10 bin üstüne atması gerekir. bunu başarsa bile faize yakın bir kazanç için riske neden gireyim, borsa yatırımcılığında kural olarak yatırım için faizin 3 katı potansiyel olması gerekiyor, o halde bistte yıllık %132 getiri bekliyor olmak gerekir, ki bu da seneye temmızda 15 bin demek. temel analiz anlamında bistte böyle bir potansiyel varmıki?

benim hesabıma göre böyle %130-150'li kazançlar için bistin uygun rakamı hala 4 binler..hadi en çok 5 bin olsun. faizi yere seremiyorsan borsa riski almanın ne anlamı var.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam iyi de yıllık faiz %44, sürekli yükseldiğini de göz önüne alırsak faizi yenen bir kazanç için bile bistin seneye temmuzda 10 bin üstüne atması gerekir. bunu başarsa bile faize yakın bir kazanç için riske neden gireyim, borsa yatırımcılığında kural olarak yatırım için faizin 3 katı potansiyel olması gerekiyor, o halde bistte yıllık %132 getiri bekliyor olmak gerekir, ki bu da seneye temmızda 15 bin demek. temel analiz anlamında bistte böyle bir potansiyel varmıki?

benim hesabıma göre böyle %130-150'li kazançlar için bistin uygun rakamı hala 4 binler..hadi en çok 5 bin olsun. faizi yere seremiyorsan borsa riski almanın ne anlamı var.
    İçinde bulunduğumuz şartlarda ekonomideki durum malum. Enflasyon yüksek, Bu arada döviz yükselişi devam ediyor. Bu durumda bist kısa süreli düzeltmelerle yoluna devam edecek görüşündeyim. Şirketler normal kar bile yapsalar yeniden değerleme oranları yüksek olur. Bu bile hisse değerlerinin artış sebebidir. Bu arada dolar artışından dolayı bir yerden sonra yabancı girişleri de olabilir. Sizin söylediğiniz o seviyelere gelmesi mümkün. Bol kazançlar

Sayfa 872/1002 İlkİlk ... 372772822862870871872873874882922972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •