Sayfa 873/932 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 6,977 - 6,984 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Pardon abi, benim hatam.
    Sol tarafı kapatmaya üşendim.
    Grafiğin sadece sağdaki yarısını odaklanalım.

Günlük Kapanış > Geçen Haftanın X' i (Endeks için: Önceki Haftanın son iş günü itibariyle),
    Günlük Kapanış > Geçen Ayın X' i (Endeks için: Önceki Ayın son iş günü itibariyle),
    Günlük Kapanış > Geçen 3 Ayın X' i (Endeks için: Önceki 3 Ayın son iş günü itibariyle),
    Günlük Kapanış > Geçen Yılın X' i (Endeks için: Önceki Yılın son iş günü itibariyle),

Haftalık Kapanış > Geçen Ayın X' i (Endeks için: Önceki Ayın son iş günü itibariyle),
    Haftalık Kapanış > Geçen 3 Ayın X' i (Endeks için: Önceki 3 Ayın son iş günü itibariyle),
    Haftalık Kapanış > Geçen Yılın X' i (Endeks için: Önceki Yılın son iş günü itibariyle),

Aylık Kapanış > Geçen 3 Ayın X' i (Endeks için: Önceki 3 Ayın son iş günü itibariyle),
    Aylık Kapanış > Geçen Yılın X' i (Endeks için: Önceki Yılın son iş günü itibariyle)...

X burada Pivot veya Yüksek olabilir.
    X' i n üzerinde bulunup sıkışanları tararsak...

EK: Tabi sadece üzerine çıkıp sıkışanları değil, üzerine çıkanları da...
    Üstad bunların hepsini birden tespit edersek bu aynı zamanda MTF oluyor değil mi?

2.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Üstad bunların hepsini birden tespit edersek bu aynı zamanda MTF oluyor değil mi?
    Aynen.

Birden çok periyoda(1-5-30-60-240 dk, Gün, Hafta, Ay, Yıl... vb.) dair veri içeren her grafik MTF diye anılıyor abi.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Şimdi bana zaman tanıyorsun üstadım, sadece senin dediklerini değil önceden çalışıp da zaman zaman vazgeçtiğim kriterleri de ekleyerek yeni bir sistem yazmayı düşünüyorum. Sıkışmayla beraber tek tabloda görmeye çalışacağımız bir sistemi...

Ama sıkışma olmasa da sadece senin dediklerini de gösteren bir sistem. Bu sistemi yazmam çok uzun zaman almıştı. Yenilerini ekleyerek yazmak ne kadar sürer bilmiyorum. Hazır olana kadar eski sistem üzerinden devam. Yenisi hazır olunca sana yazarım üstadım.

4.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Aynı zamanda Haftalık Bollinger orta bant olan 20 Haftalık ortalamayı önemsiyorum.
    Ancak standart forma hapsolmamak lazım bence.
    "20 barlık standart sapma"nın 2,3,4 seviyelerine de bakmak lazım.
    Benim naçizane fikrim.
    Her iki tarafta(LINK/BTC ve LINK/USDT) 20 Haftalık ortalaması olan nadir coinlerden LINK' in 20 Haftalık ortalama(Haftalık Bollinger Orta Bant aynı zamanda)
    ve Standart Sapma 3' den oluşan üst bant ile imtihanı...
    Kolay görünür olsun diye grafik kapanışları içermekte sadece:

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Şimdi bana zaman tanıyorsun üstadım, sadece senin dediklerini değil önceden çalışıp da zaman zaman vazgeçtiğim kriterleri de ekleyerek yeni bir sistem yazmayı düşünüyorum. Sıkışmayla beraber tek tabloda görmeye çalışacağımız bir sistemi...

Ama sıkışma olmasa da sadece senin dediklerini de gösteren bir sistem. Bu sistemi yazmam çok uzun zaman almıştı. Yenilerini ekleyerek yazmak ne kadar sürer bilmiyorum. Hazır olana kadar eski sistem üzerinden devam. Yenisi hazır olunca sana yazarım üstadım.
    Eline, emeğine sağlık.
    Kolay gelsin üstadım. Ne olur olmaz...
    Özelden sosyal medya vb. iletişim bilgilerini de yolluyorum.
    Başarılar.

6.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Her iki tarafta(LINK/BTC ve LINK/USDT) 20 Haftalık ortalaması olan nadir coinlerden LINK' in 20 Haftalık ortalama(Haftalık Bollinger Orta Bant aynı zamanda)
    ve Standart Sapma 3' den oluşan üst bant ile imtihanı...
    Kolay görünür olsun diye grafik kapanışları içermekte sadece:

Sözü geçti diye, bu da çubuk grafik formunda Şişe:

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Eline, emeğine sağlık.
    Kolay gelsin üstadım. Ne olur olmaz...
    Özelden sosyal medya vb. iletişim bilgilerini de yolluyorum.
    Başarılar.
    Eyvallah üstadım

8. Epey yoğun mesai harcıyorsunuz yine bu akşam.

Kolay gelsin, başarılar dilerim.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 873/932 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •