Sayfa 877/1009 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 7,009 - 7,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1. YSK Kanununda itiraz ve şikayetler konusuna baktım da...çok fazla sayıda itiraz varsa ne olurun ayrıca cevabı yok...süre sınırı var...nasılı var...en sonunda da kurul kararları kesindir kanun yoluna kapalıdır var.

https://www.ysk.gov.tr/tr/itiraz-ve-sikayetler/1504

Bir tek şu var;

Madde 118 İşlemlere, tedbirlere ve kararlara karşı yapılan şikayet ve itirazlar, oy vermeye ve her türlü seçim işlerinin devamına engel olmaz.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bi sandık kaç kez yeniden sayılabilir, bunun kıstası var mı acep, ya da sonuçların girilmesi ne kadar geciktirilebilir? Film kopmaz inşallah bi yerde...Bir tür gerilim stratejisi gibi geliyor bana...
    Ben de onu diyorum, bu nasıl iştir, 9 kere sayılan sandıklardan bahsediliyor. İlk sayıma itiraz varsa ikinci sayım kamera önünde yapılır ve videonun kopyası da bütün parti temsilcilerine verilir. İmza atmayan müşahide bir yaptırım olması gerekir mantıken. Bu iş günlerce bitmeyecek gibi...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Ben Konya'da oyumu kullanırken aday listesine baktım. Konya'da CHP aday listesi 1 CHP 2 gelecek parti 3 CHP biz aday olarak Ünal Karaman için iyi partiye ve Kılıçtaroğluna verdik aile olarak. Genel olarak baktığımda RTE kalesi olan yerlerde çok oy kaybetmesine rağmen CHP nin olduğu yerlerde belediyelerin oldugu yerlerde aynı oranda kaybetmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Öyle bir durum oldu ki "k.k. olmasın başka biri olsun k.k. asla alamaz" dendiginde ne antiataturkculugumuz ne akpartiliciligimiz kaldı. Şimdi kim akpartiye çalıştı lütfen biri yazsın k.k. mi akpartiye çalıştı yoksa k.k. olmasın kaybedilir diyenler mi akpartiye çalıştı. Bakın Muharrem İncenin seçime girmesi yada girmemesi bile önemsiz bir durumda adama neler neler yapıldı. Yada Meral Akşener için masadan ayrılınca neler neler denildi. Hele hele agiralioglunu hiç saymıyorum bile.
    Gerçekler ile bağdaşmayan bir görüş malesef ... tüm dünyada ideocracy tarzı bir geri dönüş yaşıyoruz ... din bayrak temaları kullanmadan zor... ama bugün başvurdukları yöntem kk %50 üzerinde olduğunu gösteriyor

5.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Öyle bir durum oldu ki "k.k. olmasın başka biri olsun k.k. asla alamaz" dendiginde ne antiataturkculugumuz ne akpartiliciligimiz kaldı. Şimdi kim akpartiye çalıştı lütfen biri yazsın k.k. mi akpartiye çalıştı yoksa k.k. olmasın kaybedilir diyenler mi akpartiye çalıştı. Bakın Muharrem İncenin seçime girmesi yada girmemesi bile önemsiz bir durumda adama neler neler yapıldı. Yada Meral Akşener için masadan ayrılınca neler neler denildi. Hele hele agiralioglunu hiç saymıyorum bile.
    Atasözleri boşuna söylenmemiş.

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar.

Bu ülke de 3 maymunu oynayanlar ancak adam yerine konuyor.

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Ben de onu diyorum, bu nasıl iştir, 9 kere sayılan sandıklardan bahsediliyor. İlk sayıma itiraz varsa ikinci sayım kamera önünde yapılır ve videonun kopyası da bütün parti temsilcilerine verilir. İmza atmayan müşahide bir yaptırım olması gerekir mantıken. Bu iş günlerce bitmeyecek gibi...
    Kanunda süre sınırı var sadece, iki gün.

SEÇİMLERİN TEMEL HÜKÜMLERİ VE SEÇMEN
    KÜTÜKLERİ HAKKINDA KANUN (1)
    Sandık kurulu kararlarına ve tutanağa itiraz:

Madde 128 (Değişik: 8/4/2010-5980/25 md.)

Sandık kurullarının kararları, oyların sayım ve dökümü ile tutanakların düzenlenmesine ilişkin iş ve işlemleri aleyhine, ilçe seçim kuruluna itiraz olunabilir.

Bu itirazlar, sandık sonuç tutanağının düzenlenip başkan ve üyeler tarafından imzalanmasına kadar sözle veya yazıyla, sandık kurulları vasıtasıyla yapılabileceği gibi, oy verme gününden sonraki salı günü saat 15.00'e kadar doğrudan ilçe seçim kurullarına yazılı olarak yapılabilir.

Sandık başı iş ve işlemlerine karşı, ilçe seçim kuruluna itiraz edilebilmesi için, önce sandık kuruluna şikâyet veya itirazda bulunulmuş olması şart değildir.

İlçe seçim kurulları, itirazları en geç itirazın yapıldığı tarihten sonraki ikinci gün saat 17.00'ye kadar karara bağlar. İtirazı yapan hazır ise, karar kendisine bildirilir; değilse tebliğ edilir.

İlçe seçim kurulları, yukarıda gösterilen itiraz süresi sona ermeden veya süresinde yapılan itirazları inceleyip bir karara bağlamadan önce, ilçe birleştirme tutanağını düzenleyemez. Bu hükme rağmen, bu tutanağın düzenlenmiş olması, üst seçim kurullarına itiraz için Kanunda öngörülen sürelere başlangıç teşkil etmez.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?M...evzuatTertip=4

Veriler geldikçe seçimin aynen IBB seçiminin aynısı gibi duruyor...

Gün sonu KK 50 üzerine atar mı yoksa AKP nin 2.tura bırakma stratejisi mi başarılı olacak...Hayırlısı olsun bakalım

8.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    2. tura kalırsa seçmen oy kullanırken bazı sınıflarda da 1. turun sayım işlemi devam ediyor olabilir..

Sayfa 877/1009 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •