Onemli Gunler Banner
Sayfa 878/1000 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,017 - 7,024 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Doğru bakıyorsunuz... 5, e düşeceğini görmeniz çok önemli... Esas önemli olan 5 üzeri fiyatlamaların yanılsama fiyatları olduğunu görmeniz olacak.
    Tabii bunu piyasa 4,80 ve altında anlayabilecek...
    Bol kazançlar
    TCMB'nin sürekli azalan net döviz rezervleri, şimdilik özel sektör ağırlıklı da olsa hızlı yükselmiş dış borç yükü, giderek yükselen dış borçlanma maliyetleri, hızlı yükselmiş dış borçlanma ile finanse edilen yüksek tüketim ve çok daha kötüsü yerleşmiş yüksek tüketim alışkanlıkları, kamu harcamalarının sağlıklı finansmanında durumun kötüleşmesi, küresel ölçekte faizlerin artış eğilimine girmesi nedeniyle dış finansman güçlükleri, çeşitli nedenlerle içerdeki sermayenin dışarıya kaçışı, ne derece bağımsız olduğunun artık sorgulanmasına dahi gerek görülmeyen TCMB'nin parasal genişlemeci politikaları dikkate alınırsa bundan sonra USD için 5 üzeri değil, tam aksine 5 ve altındaki seviyelerin yanılsama olacağı kanaatindeyim.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    aynı şeye baktıysak ben o görüntülerin fake olduğunun düşünüyorum derisi yüzül
    müş ve parçalanmış olan
    gördünmü başkan..

Meclis gündemine alınmada muhalefet ile birlikte kabul oyu veren MHP , EYT da komisyon seçiminde çekimser oy kullandığından dolayı emeklilikte yaşa takılanlar konusu meclis gündeminden düşmüş oldu. Boşuna Nesrin Topkapı dememiştik ilgili zat'a .

4.  Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku
    kaşıkçının görüntüleri fena...
    nasıl izleyebiliriz hocam

5.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    TCMB'nin sürekli azalan net döviz rezervleri, şimdilik özel sektör ağırlıklı da olsa hızlı yükselmiş dış borç yükü, giderek yükselen dış borçlanma maliyetleri, hızlı yükselmiş dış borçlanma ile finanse edilen yüksek tüketim ve çok daha kötüsü yerleşmiş yüksek tüketim alışkanlıkları, kamu harcamalarının sağlıklı finansmanında durumun kötüleşmesi, küresel ölçekte faizlerin artış eğilimine girmesi nedeniyle dış finansman güçlükleri, çeşitli nedenlerle içerdeki sermayenin dışarıya kaçışı, ne derece bağımsız olduğunun artık sorgulanmasına dahi gerek görülmeyen TCMB'nin parasal genişlemeci politikaları dikkate alınırsa bundan sonra USD için 5 üzeri değil, tam aksine 5 ve altındaki seviyelerin yanılsama olacağı kanaatindeyim.
    Güzel, bilgili paylaşımınız için teşekkür eder, saygı duyar..
    Bol kazançlar dilerim.
    Sağlıklı olup, yaşayıp görme dileğiyle..
    hakuna matara....memento mori.

6.  Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku
    video değil yaa

3 parça foto
    fotoların linklerini atabilirmisin

7. Bazı arkadaşlar ısrarla Dolarda 5 üstü fiyatların gerçekçi olmadığını yazıyorlar. Ancak şurası unutulmamalı, bariz şekilde kötü yönetiliyoruz; her geçen gün açığımız artarken günlük tedbirlerle, birkaç aylık yüzeysel ve gerçekçi de olmayan kampanyalarla sözüm ona hiç var olmamış bir krizin mücadelesi verilmeye çalışılıyor. Dahası ülkede gün geçmiyor ki bir siyasi çıkıp saçmalamasın, bakınız daha dün çıkan yerel seçim gerginliği vs.
    Ee yurtdışında da ortamın karışmaya başladığı bu şartlarda bizde de olağan bir sebepten kazan kaynamaya başlasa (örneğin ittifakta küçük ortak kaynaklı bi çatırdama olsa vs.vs.) ve USD 10'lara doğru bi sıçrama yapsa o zaman da yine bu atak gerçekçi değil vs. mi denecek?
    İşin özü kötü yönetiliyoruz ve sıçrama böyle bir olaya bakıyor sadece; hiçbir yapısal reform, kamuda gerçek tasarruf tedbiri vs. yok. İstisnalar hariç bütün ülke bir tek adamın ağzının içine bakıyor. Sözüm ona uzmanlar bile, o ne derse tüm pozisyonunu tekrar ona göre şekillendirmeye çalışıyor. Bu şartlarda her atak olası ve ortaya çıkacak her sonuç da bu kötü yönetimin doğal sonucu olacak maalesef. E bunlar olunca da kimse çıkıp ama o konuştu, bu bunu dedi USD o yüzden fırladı, yoksa hakkı 3'tü, 5'ti demesin... Zaten durum bu olduğu için bazı insanlar 10 olur, 20 olur diyor ve ona göre pozisyon alarak yatırımlarını korumaya çalışıyor şu an.

8.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Gayet mantıklı, aynen katılıyorum...

Sayfa 878/1000 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •