Sayfa 882/1002 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 7,049 - 7,056 arası.

Konu: Viop XXXVIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,777
    Bankaları alan zamanı gelince çok kazanacak.Ne kadar bekler max. 2 -3 yıl gibi.

Hatta konjoktür değişince sanayi sat, banka al modası olabilir.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    ttkom satacaz dendi zaten, bankaları kurtarmak için
    kozaya hiç ihtimal vermiyorum, asels yüzde 10 hisse satışı olabilir
    Borsaya açık olmayan ziraat bankasının %30 u satılabilir, stratejik ortak olarak alınabilir ADQ. TT nin bankalardaki hisseleri satılsın. THY nin yönetimi devlette kalacak şekilde %20 civarı hisse satılabilir. Tcell ve aselsanın %5-10 arası payı satılabilir.

Ay, uy yapmaya gerek yok. Kamunun bu şirketlerine elin almanı, fransızı yatırım yapacak değil ya..rus un, çin in ortak olmasından iyidir.

Burada önemli olan fiyat..mesela telekoma avrupalı 2 milyar dolar eder diyorsa, arap 4 milyar eder diyor, 4 milyar üzrinden satarsın arapa.

Ayrıca, bu tür ortaklıklar, islami finanstan aldığımız payı da artırır..istanbul finans merkezi olacaksa, bu fonla stratejik ortaklık güzel sonuçlar verebilir.

Şimdi...siyasi görüş olarak akp bu işten prim sağlar diye istemeyenler olacaktır...ben olaya tarafsız bir gözle bakıyorum, hangi partinin işine yarar o kısımla ilgilenmiyorum...memleketin içinde bulunduğu durum itibariyle bu tür bir satışın ülke için faydalı olacağını düşünüyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Bankaları alan zamanı gelince çok kazanacak.Ne kadar bekler max. 2 -3 yıl gibi.

Hatta konjoktür değişince sanayi sat, banka al modası olabilir.
    Madalyona 2 taraftan bakmak gerek badem sistemi geldiğinden beri TL bazlı borsada doğru hamleler yapan hep kazandı onlarla beraber.Halada kazanıyor yalnız olay onlarında kontrolünden çıkan ekonomi hamlelerine bakılırsa ülke zor durumda , Hazine ve maliye bakanının yardımcısı çıkıp bu model tutsun diye dua edin diyorsa B planları yok artık , dış borç ortada , kasadaki para ortada bir akşam veya sabah ülkeyi yönetenlerin yapısı gereği çok değişik konuşmalarla bütün borsayı kan gölünede çevirebilir.Şartlanmamak gerekir bana göre .Diyorsunuz ya yabancı kaçıyor diye bu adamlar koku almasalar her yükselişi satış olarak kullanmaz.

4. Bence satışa uygun şirket Turk telekom
    2025 de imtiyaz bitiyor ve bedava devlete geçecek
    o nedenle
    Bankalar TT yi varlık fonuna satarlar
    sonra 2025 de bitecek süre 2040 falan yapılır
    ve düzgün bir fiyata kısme veya tamamen satılır
    borsa da da hisselere doping olur

Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Madalyona 2 taraftan bakmak gerek badem sistemi geldiğinden beri TL bazlı borsada doğru hamleler yapan hep kazandı onlarla beraber.Halada kazanıyor yalnız olay onlarında kontrolünden çıkan ekonomi hamlelerine bakılırsa ülke zor durumda , Hazine ve maliye bakanının yardımcısı çıkıp bu model tutsun diye dua edin diyorsa B planları yok artık , dış borç ortada , kasadaki para ortada bir akşam veya sabah ülkeyi yönetenlerin yapısı gereği çok değişik konuşmalarla bütün borsayı kan gölünede çevirebilir.Şartlanmamak gerekir bana göre .Diyorsunuz ya yabancı kaçıyor diye bu adamlar koku almasalar her yükselişi satış olarak kullanmaz.
    Dikkate alınması gereken bir yazı ve durum bence de. Ekonomik olarak birkaç aya kadar yapılacak tüm hamleler denenmiş ve tüketilmiş olur. Bundan sonra siyasi hamleler denerler mi sizce?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Derinlik gereken olursa ihtiyarin topiginde atiyorum: https://www.hisse.net/topluluk/showt...8565&page=1059
    Istediginiz birsey varsa koyarim.

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Dikkate alınması gereken bir yazı ve durum bence de.
    Ekonomik olarak birkaç aya kadar yapılacak tüm hamleler denenmiş ve tüketilmiş olur.
    Bundan sonra siyasi hamleler denerler mi sizce?
    sindoma53 hocamında belirttiği gibi genel olarak bir ümitsizlik var .

Borsada "bugün olmadı, yarın olacak" modu ile umut tazeliyoruz.
    Aslında bugün olmayan yarın da olmuyor.
    Anlamamız zaman alıyor, geçte olsa öğreniyoruz!
    Hisseler mehteran bölüğü gibi 2 ileri 1 geri 1 ileri 2 geri.

8.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    kısaca anlatayım- hisse senedi almak/satmak neyse vadeli kontrat alıp satmak da aynı şeydir, işlem tahtası da aynı şekildedir.. mesela 100 lot garan hisse senedi alsan 11.78 ve on dakka sonra 11.88 satsan 10 TL kar edersin.. garan vadelisinde de aynı şekilde 1 kontrat 11.78 alıp 11.88 satsan yine 10 TL kar edersin, 1 kontrat vadeli 100 adet hisse senedine eşdeğerdir.. bu işlemi spotta yaptığında 1.178 TL para koyman gerekir, 1 kontrta vadeli almak için gereken para ise 205 TL- 1 kontrat için gerekli teminat adı veriliyor buna.. 1178 TL vs 205 TL, yaklaşık 6 kat fark var, yani kaldıraç oranı 6 diyoruz

30-endeks ise spotta alınıp satılan bi mal değil, sadece vadelisi var.. hisse vadelide 1 kontrat 100 lot hisseye eşdeğer iken, endeks vadelide 1 kontrat 10 TL * endeks değeridir.. yani 2.400 fiyatla bir kontrat endeks vadelisi aldığında 24.000 TL tutarında endeks almış olursun.. bu işlem için gereken teminat tutarı 2.050 TL, bu durumda kaldıraç yaklaşık 12 demektir.. yani 2050 TL koydun, 24.000 liralık mal almış oldun

hem endeks hem hisse vadelilerinde işlem hacmi ve derinlik en yakın vadede gerçekleşir, ileri vadelerde alıcı satıcı çok az olduğu için aktif işlem yapmak çok zor olur, alış satış kademeleri çok açık olur, lot sayısı azdır.. o yüzdensen 6 ay tutarım bu malı diye almış bile olsan, en yakın vadede işlem yapman gerekir, vade sonunda bunu kapatıp öbür vadede açarsın..
    peki sayın kara kemal 2,050 tl koydun 24,000 tl lik mal aldın vadeli piyasada ve aldığının değeri 12,000 tl ye düştü vadesinde .
    12,000 tl yi nasıl alıyor sizden

teşekkürler

Sayfa 882/1002 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •