Sayfa 886/1004 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 7,081 - 7,088 arası.

Konu: Viop LIII

1.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Borsa da şu ara yapılan yorumlar tamamen sonuca göre.
    Adam faiz çok kötü diyor arkasına dün yükselmişiz bakıyorsun video çekmiş ama yeni dönemde yabancı girişiyle bla bla bla.

Onbinlerce takipçili hesap msci Turkey artışını koyuyor dövizin 5% eksi borsanın 1.5% eksi olduğu gün ve müthiş para girişi var diyor Msci da. Bunu aracı kurum elemanları millete forward ediyor. Nasıl hesaplanır ne olur fikri yok ama sonrada akşam paylaşıyor ne demiştim diye.

Çok fazla genç , bağrı açık kolay para kazanan ve üstad olan arkadaş var. Allah sonunuzu hayretsin. İnsanlar arkasında yaşa varol modunda. Kendi adıma kulağımın arkası dahil boşluk yok ama onların çeyreği iddialı yorum yapamıyorum.

Buradaki 4-5 arkadaş sosyal medyaki 100 lerce hesaptan çok daha kaliteli ve vizyoner.
    Onları da gürültüde kaçırıyoruz.

Bakalım nereye gidecek bu işin sonu, kazanan haklıdır deyip hepsini tebrik edelim.
    Thy ve tup hafta içi analiz yaptım burada ulan tam kademeli alım yapıcam yok hafta sonu bankalarla ilgili yeni haber gelecek dediler frene bastım , sonra öğleden sonra not artırımı , golden sacs hikayesi vs indir bindire başladılar o ara ogunun dibinde alacağım tahtaları %1 yukardan aldık.Bakalım hafta başı duruma göre hareket ederiz.
    FORMASYON AVCISI -53

Bence onaylar.
    Sadeşleme süreci
    Sinerji
    Yımırtaların aynı sepete konması tilki için de cazip...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3. BBC News Türkçe
    @bbcturkce
    ·
    9d
    Almanya'da yeni Vatandaşlık Yasası ile neler değişecek, Türk göçmenler için dönüm noktası mı?
    https://bbc.in/3OUsvO0
    FORMASYON AVCISI -53

4.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Thy ve tup hafta içi analiz yaptım burada ulan tam kademeli alım yapıcam yok hafta sonu bankalarla ilgili yeni haber gelecek dediler frene bastım , sonra öğleden sonra not artırımı , golden sacs hikayesi vs indir bindire başladılar o ara ogunun dibinde alacağım tahtaları %1 yukardan aldık.Bakalım hafta başı duruma göre hareket ederiz.
    Çok kaygan zemin var dostum.
    Teknik olarakta çok kararsız durum , bir bant aralığını sabahtan akşama 2 tur atıyor.
    Kendi adıma pozisyonlanma neredeyse o tarafta yer almaya çalışıyorum.
    Tüpraş dün dahil gözümün önündeydi ama alamadım, Ereğli de maliyetlendim önemli miktar.
    Ama dediğim gibi perşembeye mi inanalım cumaya mı?
    Faiz artarken artan bankacılık endeksine mi inanalım tavan olan enerjiler mi?
    En iyisi hiçbirine inanmamak, tecrübelerin seni kurtarır.
    Dün yazdım öğleden sonra not artışı ve iş grubu haberi pompalandı sende duymuşsundur.
    Şimdi yeni haftada faiz oranları belirleyici olacak.
    Hedgeli veya gerekirse yine gün yükseklerinden kapatıp kısa pozisyonla maliyet düşürecek şekilde ilerleyeceğim.
    Kısmet bakalım. Bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Çok kaygan zemin var dostum.
    Teknik olarakta çok kararsız durum , bir bant aralığını sabahtan akşama 2 tur atıyor.
    Kendi adıma pozisyonlanma neredeyse o tarafta yer almaya çalışıyorum.
    Tüpraş dün dahil gözümün önündeydi ama alamadım, Ereğli de maliyetlendim önemli miktar.
    Ama dediğim gibi perşembeye mi inanalım cumaya mı?
    Faiz artarken artan bankacılık endeksine mi inanalım tavan olan enerjiler mi?
    En iyisi hiçbirine inanmamak, tecrübelerin seni kurtarır.
    Dün yazdım öğleden sonra not artışı ve iş grubu haberi pompalandı sende duymuşsundur.
    Şimdi yeni haftada faiz oranları belirleyici olacak.
    Hedgeli veya gerekirse yine gün yükseklerinden kapatıp kısa pozisyonla maliyet düşürecek şekilde ilerleyeceğim.
    Kısmet bakalım. Bol kazançlar.
    hocam genel durumdan bağımsız olarak yazayım. piyasa gitmişse artık çare yok. gitmeyenlere bakmak lazım.

marquezin kırmızı pazartesi diye harika bir kitabı var. kitapta tüm kasaba ahalisi bir olayın olacağını biliyor. ama kimse bir şey yapmıyor.

misal iş bankası yıllardır bedava fiyatlardaydı. herkes de biliyordu. kağıttaki ky sayısı çok azdır. kimse alayım bulunsun dememiştir. şimdi kıymete bindi.

aynı şekilde sahol enjsa polho vb çok fazla potansiyeli olan kağıt var. herkes de bunun farkında. değerlendiren olur mu? sanmam.

saygılar.
    audentes Fortuna iuvat

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    Biden herkese yeni virus varyantinin asisini olmasini onermis.

Bu hafta ilaclarin haftasi olacak gibi.

7. son 4 aylık grafiğe şöyle kabaca baktığımızda, son 20 günde bar boylarının uzadığı görülüyor, mayıs-haziran ve temmuz aylarında 160- 180 puan aralığında seyreden ortalama bar boyu- günlük yüksek düşük farkı- son 20 günde iki katına çıkmış 325 puan

20-günlük ortalama yeşil olan benim için kriterdi, cuma sabahtan bunu aşağıya net kırdı 100 puan altına kaydı, bu nedenle elimdeki malları kaptırdım, yetmedi- çuvala girdim ve çıkamadım, çok geç çıktım, son düzlükte yukarı oynamaya cesaret kalmadı.. çuval hakkatten sıcak havalarda nefes alınabilen bi yer değil, berbat bi icat şu short işi, şeytanın icadı

yukarıda direnç 8500, burası gün içinde geçer zannetmiyorum, kıyısında kapatıp ertesi gün gapli olarak kırması en muhtemel senaryo.. aşağıda yeşil ortalama 8030 destek.. 8000- 8500 aralığı fazlasıyla geniş, zaten gün içi 100 puan kaysa bile toparlayabiliyor.. üzerine endeks mühendisliği koy, trade kısmı oldukça alengirli.. trade işine fazla girmemek, ama ufaktan mallanmış olmak gerekn günler

lakin son söz şunu eklemek lazım- ağustos gibi katakullisi meşhur bir aya iki ayda yüzde 60 artı yazmış olarak giren endeks doğru dürüst düzeltemedi bile, 20 günlük ortalama tuttu.. düzeltme yatayda geçti, bu önemli bir güç gösterisi, sonbahar rallisi teoremimi destekliyor

8. Düşünce ile hareket eden insanların yapabileceği şeyler genelde sınırlı. Düşüncesiz adam ile rekabet etme şansı yok.

Bazen akıl mantık gidiyor duygular işe karışıyor o zaman da en düşüncesiz adamın yapmadığı işler yapılabiliyor ama çoğu hüsran oluyor.

>>>>>>>>>>>>
    Hesaplanmış risk, başarının ödülleriyle karşılaştırıldığında başarısızlığın olasılığı ve etkisi dikkatli bir şekilde değerlendirildikten sonra (genellikle çaresiz bir durumda veya tam bilginin yokluğunda) alınabilecek riskli bir karardır.

Dikkate değer bir örnek, Amiral Chester W. Nimitz'in Midway Muharebesi öncesinde ABD birliklerine verdiği, "düşmana daha fazla zarar verme olasılığı iyi olmayan, gücünüzün üstün düşman kuvvetleri tarafından saldırıya maruz bırakılmasından" kaçınma emridir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Calculated_Risk
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 886/1004 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •