Onemli Gunler Banner
Sayfa 889/992 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,105 - 7,112 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Dolar sinsi sinsi gidiyor 80 üzeri ne de attı 7 üzerine de atınca bu faizler mi tutacak bu oranlarla dolar 9

2.  Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    kusura bakmayın bono alıp satmadım hiç,açıkcası gerek duymadım şimdiye kadar mevduat+bist uzun vade gidiyoruz.Fakat şimdi n kolay bono ilgimi cekti yatırım yapmak istiyorum ve araştırma yapıyıorum.
    ben düşüncem şu: 490 binlik bono aldık diyelim bunun günlük getirisi 132tl(bu getiriyi nkolay bono hesaplamadan yaptım)şimdi bonoda fiyat aralıgı 200tl ile 500 bin olduguna göre,her 2 günde bir satıp 264tl daha ekleme yapabiliyoruz.böylece bileşik faiz gibi oluyor.dogrumu anlamışığım?
    Eksik yattığı günde de fazla yattığı günde de vaktiniz varsa satın, faizi ekleyip yeniden alın.
    O gün eksik faiz yattı diye o faizide ekleyip sizin daha çok aldığınız bonoya az faiz verecek halleri yok.

Yani vakti olan hergün yapabilir bu işi
    Sonuçta elbetteki bileşik faiz olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by bogazici77 Yazıyı Oku
    Dolar sinsi sinsi gidiyor 80 üzeri ne de attı 7 üzerine de atınca bu faizler mi tutacak bu oranlarla dolar 9
    bakalım TCMB 22 nisan toplantısında ne yapacak bu duruma...6 iş günü kaldı.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. TCMB bu kafayla ancak yaya gider
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    bakalım TCMB 22 nisan toplantısında ne yapacak bu duruma...6 iş günü kaldı.
    YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Faizi unutun
    Yüksek kur ihracat içinde olumlu
    Düşük faiz işletme kredileri içinde uygun
    Piyasa böyle canlanır.
    Düşük faiz yüksek kur politikası olacak.

6. Merkezin yakın zamanda faiz arttıracağını sanmıyorum zira yine geçen sefer olduğu gibi yumurta kapıya dayanana kadar Bekler ama gerçekten bu defa işi çok zor çok ağır kriz bekliyorum

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Faizi unutun
    Yüksek kur ihracat içinde olumlu
    Düşük faiz işletme kredileri içinde uygun
    Piyasa böyle canlanır.
    Düşük faiz yüksek kur politikası olacak.
    Nereye ihracat yapacak? Bizden daha çok daralmaya gidecek olan avrupaya mı, çöküşe gidecek Abd'ye mi? Turist te gelmeyecek kolay kolay. Yüksek kurun kime ne faydasi var, dipten dönen bisti $ bazında daha ucuz göstermesinden başka?

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

8.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Nereye ihracat yapacak? Bizden daha çok daralmaya gidecek olan avrupaya mı, çöküşe gidecek Abd'ye mi? Turist te gelmeyecek kolay kolay. Yüksek kurun kime ne faydasi var, dipten dönen bisti $ bazında daha ucuz göstermesinden başka?

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nereye yaparlar bilemem ama
    Benim gördüğü o
    Yüksek kur düşük faiz.

1980'li yıllarda enflasyonla kalkınma politikası diye bir şey vardı.
    %80 enflasyona alışmıştık hepimiz.
    Gene o günlere döneceğiz herhalde, yüksek kur, yüksek enflasyon ama canlı piyasa.

Sayfa 889/992 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •