Sayfa 89/130 İlkİlk ... 3979878889909199 ... SonSon
Arama sonucu : 1036 madde; 705 - 712 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Genel kurula planladığımız gibi katıldık, çok olumlu izlenimler edindik. 2020 yılı karından da nakit kar payı dağıtılması yönünde, benim teklifime gerek kalmadan; hakim ortaklardan Şükrü Erhan Bey, tamda benim düşündüğüm oranda nakit kar payı dağıtılması için önerge verdi ve oy çokluğuyla kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde, kağıt mendil üretmeyi düşünüp düşünmedikleri yönündeki soruma, karlı görmedikleri için düşünmediklerini beyan ettiler.
     Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Siz tanımıyor olabilirsiniz, ben sadece tanıyor değil ürünlerini de bizzat kullanıyorum. Ortalamaya göre emsal ürünleri daha ekonomik. Hemen hemen bütün zincir marketlerde ürünleri satılıyor, ihracat ta hariç. Şirketin Faaliyet raporlarını okuyun, orada sizi çeken bir şey bulamaz iseniz zaten yapacak bir şey yok.
    %40 kapasite artışı üstelik ihracat ağırlıklı, olumlu olacaktır mutlaka ama 2023 bilanço larına anca yansır. Şirket çok iyi yönetiliyor önemli olan istikrarlı karlılık ve düzenli temettü dağıtımı.
    Daha önceden şirket hakkında yazdığım bazı görüşler.
    Not: Şu anda porföy'üm de tezol yok, mberk arkadaşın sorusuna katkı olsun diye paylaştım. Herkese yatırım yapmayı düşündükleri şirketleri iyi analiz etmelerini, geçmişe dönük KAP haberlerini ve faaliyet raporlarını okumalarını tavsiye ederim.

2. TEZOL hem büyüm hem temettü hissesidir. Arz şartlarında yönetimin yıllık kârın %70 ini dağıtma kararı var.
    Onun için ilk yıl yani geçen yıl %100 bedelsiz %55 nakit temettü aldık.
    Şirketin her yıl büyümesi en azından verdiği bedelsiz kadar olursa oda nakit temettü sayılır.
    Geleceğin temettü hissesidir.

3.  Alıntı Originally Posted by İbrahim07 Yazıyı Oku
    TEZOL hem büyüm hem temettü hissesidir. Arz şartlarında yönetimin yıllık kârın %70 ini dağıtma kararı var.
    Şirketin her yıl büyümesi en azından verdiği bedelsiz kadar olursa oda nakit temettü sayılır.
    Katılıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Yazınız dursun burada yarın sabah bakarız ne olduğuna ?Sn Bükücü ekleme yazıyorum bu hisse büyüme hissesi temettü hissesi değil.Temettü hisseleri Ereğli ve Vesbe hisseleridir.Büyüme hisselerinde sermaye küçük olur ve temettü sembolik olur hisseyi alanlar bunlara bakmaz zaten.Nikiniz uygun değil Tezol hissesine.
    Ekleme için Teşekkürler valla ben demiyorum patron diyor bist yeni bir temettü hissesi kazandı diye. Yıllık kârının enaz %70 ni dağıtma sözü var. Ben patrona göre nick yazdım (=

5.  Alıntı Originally Posted by İbrahim07 Yazıyı Oku
    TEZOL hem büyüm hem temettü hissesidir. Arz şartlarında yönetimin yıllık kârın %70 ini dağıtma kararı var.
    Katılmakla birlikte bedelsiz orani %120 idi.

6. Bugun bu düzeltme çok iyi oldu. Hem nereye kadar gidecekti soluklanmadan yoruldu biraz dinlenmesi gerekir. Sonra devam ederiz yukarı.
    Zaten Suan da garip bir yükseliş var bist te yükselen hisselerden çok düşen hisse var benim görüşüm artık endekste düzeltmeye gidecektir.

7. Bedelsiz %120 idi evet. Yanlış yazdım.
    İnş bu sene fazlası gözüküyor.
    Bu hızla 3 senede amorti ederiz inş.
    Maliyet 7.20 yani 16 gibi

8. Bugün fonlar sattı biraz. Biri gider biri gelir.

Sayfa 89/130 İlkİlk ... 3979878889909199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •