Sayfa 890/992 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940990 ... SonSon
Arama sonucu : 7929 madde; 7,113 - 7,120 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1.  Alıntı Originally Posted by interlude Yazıyı Oku
    Ton olarak sadece genel dövme işlemleri var gerisi adet bazlı satış. Sanırım bu rekor dedikleri ton olarak açıklandığı için genel dövmeye ait.
    Rekorlar anlamsız zaten aydan aya 3-5 ton artıyor diye rekor atıyorlar
    En son gecen sene 9 ayligi içeren bilanço içinde 2 sefer böyle internet sitesinde yayınlanmis ihracat tonaj rekoru diye o dönem geçen seneki en yüksek efk oranina sahip 98 milyon tl yine ihraci arttip yilbasinda fiyat zammida uyguladiysa güzel kar eder diye düşünüyordum ancak genel sirketlerin kar düşüşlerini görünce Parsaninda bu dönem karlılığında %30 azalis bekliyorum geçen sene 1.ceyrege göre. Ama 2. Ceyrekte duşen doğalgaz fiyatlariyla beraber güzel bir kar aciklayacaktir ihracatini arttirmaya devam ederse.. Hakkimizda hayırlısı hepimiz aynı gemideyiz ben sizler kadar eski degil yeni yatirimciyim 5.5 ay oldu alalı onun için biraz daha sirketi hevesle takip ediyorum sanirim sektörün en düşük fklisi en düşük pd/dd oranina sahip bu senede karlılık artarsa buralarda kalamaz daha fazla inşallah karli bir yil geçiririz

2. Türkiyede eskiden şirketler krediyi sadece mülk alımı araç alımı ve yatırım için kullanırdı.

Bankalar çok nadir işletme kredileri verirdi işletme bilhassa kefaletli bu krediler çok çok büyük şirketlere sunulurdu.

Ama son 20 yılda parasal genişlemeler sonucunda işletmeler uyuşturucu bağımlısı gibi kredi bagımlısı oldu.

Son 1 ayda ise kredi muslukları çok acımasız bir şekilde kapatıldı şirketler ithalat ve ticaretlerini biraz kısmak zorunda kaldı.

HATTA BU KREDİ YOKLUĞU SEBEBİ İLE ŞİRKETLER KAR ETTİ E BU ÇEYREKTE BUNUN VERGİSİNİ ÖDEMEK İÇİN BİLE PARA KAYNAKLARI YOK. PARA OLMADIGI İÇİNDE ŞİRKETLER CİROLARI ARTTIGI HALDE ETTİKLERİ KARI GÖSTEREMEDİLER BÜYÜK BİR İHTİMAL 2 3. ÇEYREKLERDE KREDİYE ULAŞIRLARSA SAKLADIKLARI KARI AÇIĞA ÇIKARIRLAR.

Türkiyedeki mevcut muhasebe sistemi hatta enflasyondan bir haber UFRS sistemi bile hiçbir şeye çare degil MALIN MALİYETİ KALEMİ PATRONUN parmakları ucunda

3. Sadece malın maliyeti mi? Hisse fiyatı?

Sayın Rodrigo bunlar sektöre yaklaşmak yerine gider sektörü kendilerine yaklaştırır. Diğerleri ucuz bu pahalı olur. İnşallah sen haklı çıkarsın.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 08-05-2023 saat: 09:51.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sadece malın maliyeti mi? Hisse fiyatı?

Sayın Rodrigo bunlar sektöre yaklaşmak yerine gider sektörü kendilerine yaklaştırır. Diğerleri ucuz bu pahalı olur. İnşallah sen haklı çıkarsın.

Bu sene arka aks kovanı seri üretime başlarsa ve omtaşın yeni makinası kurulursa ciro ve karlılığa dahada etki yapmasını bekliyorum. Yatırım yaparken bunlar olacak şirket büyüyor diye yatırım yapmıştım bakalım hayırlısı.

5. Ben de zamanında iyi şirket diye yatırım yapmıştım. Sonra 2014 yılında yeni yatırım açıklandı tutayım dedim. Gelinen nokta bu

Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Bu sene arka aks kovanı seri üretime başlarsa ve omtaşın yeni makinası kurulursa ciro ve karlılığa dahada etki yapmasını bekliyorum. Yatırım yaparken bunlar olacak şirket büyüyor diye yatırım yapmıştım bakalım hayırlısı.

6. Eyt kır, enerji giderleri kır, genel yönetim giderleri kır. Kar marjı kır. 200'de anlaşalım abi. Altı beni üzer üstü sevindirir.

Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmasın ben kötü gelecek demedim asla,ben kimseyi etkilemek istemem, kişisel beklentimi Twitter da yazdım, sanayi şirketinde kötü gelen bilançolara ve Asil Çelik temettü 2. Çeyreğe kalmasına rağmen 352 milyon kâr beklentimi koruyorum,ha bu adamlar da kalem oynatıp zarar açıklayacak potansiyel de fazlası ile mevcut orası da ayrı, onların olumsuz potansiyeli şirketin gerçek potansiyelinin çok ötesinde ama ben yinede iyimserim, ayrıca bu hisse asla iyi bilanço geldi diye gitmez, gideceği varsa zarar ederken daha kolay gider.

7.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Ben de zamanında iyi şirket diye yatırım yapmıştım. Sonra 2014 yılında yeni yatırım açıklandı tutayım dedim. Gelinen nokta bu
    Sıkma canını 50 den EREGL OYAKC alanlar ne yapsın?
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Ben de zamanında iyi şirket diye yatırım yapmıştım. Sonra 2014 yılında yeni yatırım açıklandı tutayım dedim. Gelinen nokta bu
    o sene bu sene olsun ozmn

Sayfa 890/992 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •