Onemli Gunler Banner
Sayfa 894/1004 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: Viop LIII

Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    rutubetli yerlerde işe yaramaz. ne kadar az havada nem, o kadar köfte.
    kapalı ortamdaki nemi yükseltir.
    eskiden, fabrika tepelerinde bulunan soğutma kuleleri mantığıylan çalışıyor.
    Aynen şikayetler, yazdığın tarzda idi.

İyiler iyidir.

2.  Alıntı Originally Posted by SEL Yazıyı Oku
    Geçen pazar durum ustteki gibi idi.. kısa vade tepeleme sonrası bearish görüntü beklentim vardı. nitekim cumaya kadar pek iştahlı olmayan yatay bir grafik sonrasında.. cuma öğleden sonra gelen düşüşle grafikte kısa vadeli bir düzeltme patterni başlamış oldu tahminim. ytd

DALGA CEPHESİ : epik wave olarak tanımladığım dalgada epik wave-3/wave-x5/wave-iv sahnede bence.. ytd

özetle : olası eylul ekim zaman hedefli orta vade yukarı dalganın tamamlanması icin aynı dercede minor bir duzeltme birde yukari dalga eksik.. şuan düzeltme dalgası ilerlemekte bence..

kısa vade : bearish
    orta vade : notr bullish (eylul ekim zaman hedefli dalga)
    uzun vade : bullish

denilebilir tahminim ytd.

SİSTEM CEPHESİ : : geçtigimiz hafta kapanış itibariyle kisa vadeli saatliğe kadar çoğu trendsel sistemin sat verdigini düşünüyorum. bendeki trend saatlik sistem alda.. ytd..

GLOBAL : s&p de önümüzdeki hafta içi kısa ve orta vadeli zamansal hesaba dayanan bir dip öngörüyorum (patterni doğru tahmin edemedim yanıldım) gecen sene başlayan yükseliş itkisel değil ama beklentim aynı bu sene yeni yuksek bekliyorum..

bu haftanın ana teması bence "protect your capital" olmalı.. haberleri veya temel ekonomik göstergeleri doğru yorumlama yeteneğim bilgim yok .. odaklandığım yer grafikler... dalgayla iş olmaz. sistemlerinize uyunuz.. herkese bol şans ... ytd..
    oldukça hareketli bir hafta idi. grafik yatay bant harketine devam ediyor. kapitali koruyan/artıran başarılı idi .

DALGA CEPHESİ : epik wave olarak tanımladığım olası dalgada epik wave-3/wave-x5/wave-iv ilerliyor (düzeltme petterni) bu minor - iv- nolu dalganının en geç önümüzdeki salı için altta bir fiyat hedefi var. şayet grafik hedefe gelmez ise minor sayım error vermiş olacak .. bunun sonucu olarak kısa vade belirsizleşecek ve bu durum orta, hatta uzun vadeyide etkileyebilir. ytd

kısa vade : bearish (error riskli var) ytd
    orta vade : notr bullish (belirsizlik riski var) ytd
    uzun vade : bullish (belirsizlik riski var) ytd

denilebilir tahminim ytd.

SİSTEM CEPHESİ : basit trendsel sistemlerde durum karışık bende 15 dk 60 dk sistem satta kapattı ... 60dk üstü ve 15dk altı alda kapattı .. . ytd..

GLOBAL : Üstte geçen hafta yazdıklarıma ekleyecek birşey yok.kısa vadeli bir dip gorulmus olabilir.. ytd.

benim açımdan geçtiğimiz haftadan çok daha kritik bir hafta olacak .. kısmet hayırlısı. bu dalga işlerine çok odaklanmak doğru değil. ..herkese bol şans . ytd
    yatırım tavsiyesi değildir ..

3. Bundan sonra hisse alırken %40 mevduat faizini dikkate alarak bilançolarda bunun üzerinde kar beklentisi hisseyi mi arayacağız. Daha fazla faiz artışı olacağını ve %50-60 mevduat faizini mi dikkate alacağız.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    [IMG][/IMG]

ister trade olsun ister yatırım, beş (5) tl lik bile pozisyon açsan, bütün hayatın üzerine bahse giriyormuşsun gibi ciddiyette ve özende olman gerekir.

neye bahse giriyorsun? bütün hayatın üzerine !
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

xu030... cuma günü 27 gho... 793783

görülen 793757

böyle bir teknik çalışması olamaz, adamlar resmen milyar milyar tl ile dalga geçiyor

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bundan sonra hisse alırken %40 mevduat faizini dikkate alarak bilançolarda bunun üzerinde kar beklentisi hisseyi mi arayacağız. Daha fazla faiz artışı olacağını ve %50-60 mevduat faizini mi dikkate alacağız.
    xu030... 240 lık
    27 gho... 825500
    55 gho.. 792800

33000 point güç var daha

alt bolinger 801000

bu borsayı düşürecek adam daha anasından doğmadı

hep devam yukarı devam

120 ve 180 lik sat ta

820000 altına geçersede yukarı götürecek adam bulunamaz (teknik zıçar, makro lazım ona )

SONUÇ : SEL hocanın dediği gibi iş karışık... testereyi kestirip al-sat becerebilirsen zenginsin

netekim

MAKRO ancak bu kadarını desteklediği için AĞUSTOS aylık barı güdük ve karışık kaldı

Uçurumun kenarında atın yularını çeksen de yararı olmaz..!!!!

Hiperenflasyon.!!!
    Stagflasyon.!!!
    Tüm hızıyla otobanda.!!!
    Ekim ayından sonra.!!!
    Herkes görecek.!!!
    Kral ÇIPLAK..!!!!
    Agustos böcekleri.!!!
    Havanda du dövüyor.!!!

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyasi.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 894/1004 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •