Sayfa 894/996 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Genel dünyadaki uygulamalarını konuşacak olursak (ülke bağımsız) ilk aşamada paraya değil gayrinakti varlıklara vergi koyuyorlar.

Bireyler için örneğin gayrimenkuller , otomobiller v.b.(belirli bir oranı )

Şirketler için de net aktif vergisi uygulanabiliyor. Örneğin şirketinizin aktifinde bilançoda ne kadar varlık kayıtlı ise bu değer üzerinden bir vergi ödüyorsunuz. 1994 yılında Türkiye'de Tansu Çiller hükümeti tarafından %2.5 olarak uygulanmıştı diye hatırlıyorum.

Bu kanalla elde edilen miktar yeterli gelmez ise parasal varlıklar için de çeşitli vergiler sözkonusu olabiliyor. Ama bu ilk aşamada olmuyor genelde.

Dediklerinizi.... kendi müritlerine uygularmı...bu zihniyet bu ülkeyi 20 yıldır yönetiyor hemen hepsi cemaatçi mürit...

20 yıldır heybeler doldu taşıyor...ihaleler krediler kendi cemattlerine ...adı vergi olsada her türlü gasp kendilerine değilde ötekileremi olur....!!!!!!!!!

Din ve milliyetçilik her daim sermaye koruyucu olmuştur.

Zor iş....bence para basacaklar yüksek enflasyon.

2. Burganbank gn.md. ile nurolbank sahibi tv. deler. Bu ikili çok akıllı ve olgun kişiler. Fikirleri çok güzel.

mevduatçı illada yüksek faiz demeyecek,

bankacı daha çok kazanç- hatta kazanç- demeyecek,

kredi çeken de beleş para gözüyle bakmayacak.

bu dönemde her kesimden bir şeyler eksilecek . sadece adil olması önemli diyorlar.

3. Döviz krizini aşmanın en kolay yolunu buldum fakat ilgililere nasıl ileteceğim ?

Şu anda DTH kabaca 200 milyar dolar değil mi ? Kısa vadeli borcumuz -yıllık- 170 milyar dolarsa , vatandaşa çağrı yaparım.

- ey vatandaş TL. faizlerini %25 yaptım. Dövizini 7 liradan bana ver. mevduatına %25 faiz vereceğim. Lakin bu faizleri 12 ay sonra alacaksınız. Yani 365 günlük %25 faizli devlet bonosu gibi kabul edin .

şahsen ben kabul ederim. İşte size kaynak. İMF derdine yansın.

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Burganbank gn.md. ile nurolbank sahibi tv. deler. Bu ikili çok akıllı ve olgun kişiler. Fikirleri çok güzel.

bu dönemde her kesimden bir şeyler eksilecek . sadece adil olması önemli diyorlar.
    Bizde olmayan tam da bu.

Ne adalet,ne hukuk, ne anayasal esitlik hak goture.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Burganbank gn.md. ile nurolbank sahibi tv. deler. Bu ikili çok akıllı ve olgun kişiler. Fikirleri çok güzel.

Bunu derseniz mevduatçı altınını alır kenara oturur. Kriz öncesi zaten batık firmalar vardı. Biz hala bunları finanse etmek zorundamıyız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku

yahu insanlar adil olunmadığına inandığı için yardım kampayasına destek vermiyor..

7. Yillar once kronik bir omuz agrisi icin devlet hastanesine gitmistim.
    Muayene odasina girip derdimi
    anlatmaya basladim. Doktor masaya egilmis, bana bakmiyor, onundeki kagida birseyler yaziyordu.
    Yaklasik 30 saniye yasadigim problemi anlattim. Sozlerim bittiginde doktor bana receteyi uzatti. Ne muayene etti ne de yuzume bakti.....muayene etmiyecekmisiniz diye birseyler mirildandim...ilaclarimi almami soyleyip eliyle kapiyi gosterdi......
    Bir kac hikaye daha var ama basinizi agritmayayim...
    Saglik deyince hep aklima gelir....

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

8.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Yillar once kronik bir omuz agrisi icin devlet hastanesine gitmistim.
    Muayene odasina girip derdimi
    anlatmaya basladim. Doktor masaya egilmis, bana bakmiyor, onundeki kagida birseyler yaziyordu.
    Yaklasik 30 saniye yasadigim problemi anlattim. Sozlerim bittiginde doktor bana receteyi uzatti. Ne muayene etti ne de yuzume bakti.....muayene etmiyecekmisiniz diye birseyler mirildandim...ilaclarimi almami soyleyip eliyle kapiyi gosterdi......
    Bir kac hikaye daha var ama basinizi agritmayayim...
    Saglik deyince hep aklima gelir....

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benzerini bende bir kez yasadim.

O gunden beri saglikta siddet olayina farkli bakiyorum.

Sayfa 894/996 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •