Sayfa 9/654 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 65 - 72 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    güzel espiri.... güzel bir fotomontaj olmuş...tebrikler cefaks kardeş....ALLAH da seni güldürsün...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Üstad, faizi artırmamasından ziyade yapılan açıklamada bir önceki açıklamaya göre çıkartılmış bazı ifadeler var ki gelişmekte olan ülkeler için oldukça olumlu. Mesela, ardışık faiz artırımları ifadesi çıkartıldı. Geçen sene 2019 yılında 3- 4 adet artırım beklenirken büyük ihtimalle sadece 1 artırım olacak. 2020 yılında artırımı bırakın faiz düşüşü yapılma ihtimali bile konjönktüre girdi. Özeti; geçtiğimiz sene ortasında yaşanan ve ülkemizi de derinden etkileyen dolarizasyon döneminin tekrar etme olasılığı olduk.a düştü. Tekrar etse bile dalga boyu ve yaşanması muhtemel kırılganlıkların ekonomizi sarsacak şekilde etkileme ihtimali uzaklaştı. İnşallah bu sefer fırsatı kaçırmayıp parayı taşa, demire, çimentoya, AVM'ye değil de teknolojiye, eğitime yatırırız.
    döviz borcu olan şirketler resmen ecel terleri döktüler son bir yıldır...artık akıllanırlar...hem şirketler olarak hem devlet yönetimi olarak hem de vatandaşlar olarak büyük dersler çıkarmamız lazım...türkiye krizleri yaşaya yaşaya artık bağışıklık kazanıyor...öldürmeyen her sıkıntı sizi güçlendiriyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

ecevit krizi devletin aşırı döviz borçlanmasından çıktı diyorlardı uzmanlar...erdoğan krizi ise özel sektörün aşırı döviz borcundan oldu...bakalım bundan sonraki krizler neyden çıkacak ??

durdo 7,00 psikolojik direnç seviyesinin hemen yanı başında kapanış yaptı (6,95) bu gün 7,07 i bile gördü..bu psikolojik dirençin hemen yanıbaşında kapanış yapmamız buranın artık geçilmesinin çok yakın olduğunu bize işaret ediyor...ağırlıklı ortalama 6,91 oldu..endeks hafif eksili kapatmasına rağmen durdodaki alış iştahı taktire şayandır...günü %3,7 lük bir prim ile kapattık...

hayırlı uğurlu olsun...
    Son düzenleme : keko; 31-01-2019 saat: 18:36.

bu gün durdoyu satmak demek tamamen hisseden çıkmak anlamına gelebileceğini söylemiştim...hakketen de satıp daha aşağıdan bekleyenler hayal kırıklığına uğradılar...durdoyu satarken bir kaç kez düşünmek gerektiğini durdo bu gün herkese hatırlattı...

vergi dairesine verilecek geçici vergi beyannamesine sadece 9 gün kaldı...artık bu günlerde herkesin tamam mı devam mı kararı vermesi gerekiyor...dün trade amacı ile satanları büyük bir çoğunluğu yerine koyamayıp hisseyi sadece izlemek ile yetindiler...çok azı ise yerine koyabildi...

durdomuz gerçekten de kimsenin kendisinden beklemediği bir agresiflik sergiliyor..engelleri tek tek ve şaşılacak çeviklikte aşıyor...artık kısmetimizde ne varsa onu göreceğiz arkadaşlar...ben hepimize başarılar diliyorum..

bu arada şirketlerin vergi dairesine verdikleri solo karlar yavaş yavaş verilmeye başlanıyor...biraz önce akbankın 2018 yılı tüm kar rakamı verildi..yavaş yavaş heyecan artıyor... akbank 5,7 milyar tl net kar açıklamış...

https://www.finansgundem.com/haber/a...et-kar/1383757

7. Sayin keko benim strateji soyle. Eger iyi bi kar gelme ihtimali varsa beklenti alinir gercekler satılır dan yola cikarak 3.5 dan beri toplanan kagitta bi kar satisi gelir diye ciktim zira ikiye katladi su an...
    Zaten super bi kar gelirse benim icin fiyat fark etmez direk dalarim bi yerden yakalariz mutlaka.
    Ama bilancoda yasanabilecek bi hayal kırıklığı boyle sig bi kagitta mahveder .
    Zira bu olayı orgede gördüm halbuki orde sig kagitta degil ama bilanco az bi kotu geldi diye yuzde 50 caktilar.
    Zaten gidim gidim topladigim kari böyle bi şelalede birakmak istemem.
    Durdo gercekten kimsenin beklemedigi kadar diri cikti ve kimse bu kadar hizli hareket edeceğini beklemiyordu.
    Bu durumun bence tek aciklamasi gelecek rakamlar biliniyor buna gore poz alınıyordur bence. Zira bu kadar sig bi kagit bu kadar toplanmaz

Neyse bunlar beni düşüncelerim
    Keko kardes birde su gedzayi inceleyebilirmisin. Nasil sizce

Alıntı Originally Posted by rabıta Yazıyı Oku
    Sayin keko benim strateji soyle. Eger iyi bi kar gelme ihtimali varsa beklenti alinir gercekler satılır dan yola cikarak 3.5 dan beri toplanan kagitta bi kar satisi gelir diye ciktim zira ikiye katladi su an...
    Zaten super bi kar gelirse benim icin fiyat fark etmez direk dalarim bi yerden yakalariz mutlaka.
    Ama bilancoda yasanabilecek bi hayal kırıklığı boyle sig bi kagitta mahveder .
    Zira bu olayı orgede gördüm halbuki orde sig kagitta degil ama bilanco az bi kotu geldi diye yuzde 50 caktilar.
    Zaten gidim gidim topladigim kari böyle bi şelalede birakmak istemem.
    Durdo gercekten kimsenin beklemedigi kadar diri cikti ve kimse bu kadar hizli hareket edeceğini beklemiyordu.
    Bu durumun bence tek aciklamasi gelecek rakamlar biliniyor buna gore poz alınıyordur bence. Zira bu kadar sig bi kagit bu kadar toplanmaz

Neyse bunlar beni düşüncelerim
    Keko kardes birde su gedzayi inceleyebilirmisin. Nasil sizce
    gedzayı geçmişte kitapcı dostumun hissesi olması nedeniyle incelemiştim...hisseyi çok beğenmiştim..yalnız durdoyu tanıyınca durdoya aşık oldum...ikisi arasındaki farkı sen hesap et..gedzanın da potansiyeli var ama durdo kadar olamaz...zaten durdo dışında beğendiğim 5-7 tane hisse daha var..ama onların olası çıkış marjı bana göre durdonun yanından bile geçemez..

durdoyu birileri ısrar ile vede güçlü bir şekilde alıyor...bunu alanlar ky olmadığı kesindir..durdoda iyi bir bilanço açıklanırsa realizasyon olabilir...durdoyu çıkışta agresifleştirecek tek seçenek çok çok iyi ve süpriz bir bilançodur...açıkçası bende bu ihtimale güvenerek herhangi bir satış yapmıyorum...artık doğrumu yapıyorum yoksa yanlış mı bilemiyorum...

durdoda bana göre güzel toplamalar yapıldı...ky nın çok büyük bir çoğunluğu çıkış yaptılar...bundan sonra bu arabanın direksiyonu by lardadır...bizi nereye götürecekler bilmiyorum...

Sayfa 9/654 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •