Sayfa 9/490 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 3919 madde; 65 - 72 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

Alıntı Originally Posted by justjust Yazıyı Oku
    O spk 57 milyon tl lik yeniden değerlemede para varken bedelli onsyı verirse kendisini fesh etsin.
    Arkadaşım yeniden değerlemeden gelen pare nakit değildir. Yani borç ödemede kullanamazsın. Sadece kredi alırken teminat gösterebilirsin. Yeniden değerlemedeki miktar karşılığı bedelsiz sermaye artırımı yapılabilir. Bununda şirketin likiditesine bir etkisi olmaz. Değer, Yeniden değerleme hesabından sermaye hesabına aktarılmış olur.

Şirket, bedelli sermaye artırımını şirketin likiditesini düzeltmek için yapabilir. Sonuçta bedelli ile sadece sen para ödemezsin. Şirketin ana ortakları da payları oranında katılırlar.
    Örnek veriyorum sermaye 100 milyona çıkarılmak istense, %130 bedelli yapmak gerekir. Kasaya 56.7 milyon nakit girecek demektir.
    Bu durumda şirket daha sağlam mali rasyolara sahip olacaktır.
    Kısa dönemde yatırımcı ürkebilir bu nedenle olumsuz etkilenebilir. Ancak uzun vadede herkes bu hisseye sahip olmak isteyecektir.
    Anlatmak istediğim budur.
    Bu bir risk olarak durmaktadır ve araştırma raporlarında da bu hususa değinilmektedir. Ve bu yazdıklarım tamamen VARSAYIMDIR.

2. Açıklama için sağol kardeşim.bunu 2000 yılında öğrendim.yeni spk kanununda bir şirketin bilançosunda yeni değerlemede parası var ve bedelsiz sermaye arttırmı yapabilecekse öncelikle bedelsiz sonra bedelli yapabilir diyor.sizde bir araştırın.belki ben yanlışımdır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    412
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by justjust Yazıyı Oku
    Açıklama için sağol kardeşim.bunu 2000 yılında öğrendim.yeni spk kanununda bir şirketin bilançosunda yeni değerlemede parası var ve bedelsiz sermaye arttırmı yapabilecekse öncelikle bedelsiz sonra bedelli yapabilir diyor.sizde bir araştırın.belki ben yanlışımdır.
    Doğrudur sayın justjust ben de öyle biliyorum. Spk elimde değer varsa önce bunu kullan diyor.

Saygılar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    412
    Blog Entries
    1
    Ancak likidite sağlamak için birbiri ardına bedelsiz ve bedelli de yapabilir mi? Buna bakmak lazım. Umarım gerek kalmadan satış ve karlılık artışını sürdürerek hızla düzlüğe çıkar.

Genele bakınca en büyük artış granitte. Şirket ithal ettiğini dahi rahat satıyor. Yeni tesis ile ithalata gerek kalmadan satış yapar ve satışlarını aynı oranda arttırmaya devam ederse-ithalata göre kâra olumlu etki yapacaktır- borç sorun olmaz kanısındayım.

Saygılar...

6. 1.86 zirveyi gördü.yaklaşık aRalık 15 ten beri yüzde elli yaptı

7. Önceki zirvelere yaklaştı sanırım 1.97 evvelki yaz zirvesi oraları deneyip hızlı geri çekilme bekliyorum.cumaya kadar bi sallantı hissedebiliriz.

8. Kağıttipini kopardı bir kaç haftaya umulmadık fiyatları görebilir yatırım tavsiyesi değil tabikide

Sayfa 9/490 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •