Sayfa 9/1002 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 65 - 72 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. pompeo yaptırım açıklaması yaptı... borsanın 3 gündür niye çakıldığı belli oldu...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,942
    Altın, gümüş, bitcoin, yabancı borsalar ve bist, herşey düşüyor bugün ...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Koskoca fon aleminde euro dayanaklı tek bir fon yok

Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Siyasi demek kolaya kacmak olur. 2018'de siyasi kaynaklı değildi. Sadece katalizör oldu.

Finansal sistem daha da kırılganlaştı. Bir takım sorunlar halı altına supuruldu.

Yine yapısal değil günü kurtaran palyatif çözümlere başvuruldu.

Umarım masaldaki Ağustos böceği gibi kışa hazırlanmamışızdır.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    aynen dediğin gibi, siyasi değil ama siyasetle ilgili. merkez bankası başkanı ehil olmayıp, emirle iş yaparsa, yabancılarda o ülkeden paralarını çeker gider. ky de paralar suyunu çekince borsada düşüş kaçınılmaz oldu. piyasa ile zıtlaşılmaz, faizler kısa zamanda arttırılırsa umutlu olunabilir. yoksa işimiz zor.

Borsa apayri bir durum. Tum Dünya main st./wall st. ayrımını tartisiyor zaten.

Ayrıca hangi borsa. XTUMY rekor kırarken XBANK neredeyse Mart seviyelerinde. Keza S&P500 de 5 hissenin haricinde diger 495 kağıdı koyduğunuz da yılbaşına göre getiri yok.

Ben daha cok iktisadi durumdan bahsettim. Butce ve dış ticaret tekrar ikiz açığa döndü. Oldukça fazla kredi pompalandı. Üretimden cok insaat üzerinden yine. Bunu yaparken belki de dünyadaki en gevsek politikalardan biriyle 3-4 puan negatif faizle, bizim gibi tasarruf açığı oldukça yüksek bir ulkede tüketim canlandırıldı. Enflasyonda tekrar kontrol kaybı riski var mı bunu konuşanlar var. Emtia fiyatları konusunda cok iyimser davranıldı. Çin'den rol çalınacak denildi vs. Ama su an Çin bu konuda en rahat yer ve pmi en hizli toparlayan ekonomi oldu vs.

Eğer kış kötü geçerse. Bana kalırsa iyi hazırlık yapılmadı.

Tabi bunlar şahsi görüşümdür yatırım tavsiyesi içermez.
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sn. Matac, daha bir hafta öncesine kadar borsa iyi gidiyordu, hiçbir şeyi takmıyordu. 1 hafta önce olanlardan farklı yeni ne eklendi ülke sorunlarına ben de merak ediyorum, şu anda bizim bilediğimiz kötü bir durum mu var acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    pompeo yaptırım açıklaması yaptı... borsanın 3 gündür niye çakıldığı belli oldu...
    yaptırım yok henüz, trump imzalamadan olmaz, ayrıca cezalandırmak yerine uygun davranmasını sağlamak istiyoruz dedi.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sn. Matac, daha bir hafta öncesine kadar borsa iyi gidiyordu, hiçbir şeyi takmıyordu. 1 hafta önce olanlardan farklı yeni ne eklendi ülke sorunlarına ben de merak ediyorum, şu anda bizim bilediğimiz kötü bir durum mu var acaba?
    https://twitter.com/AhmetBeyefendi

Herkes İçin Ekonomi: Dolar kurunda set çatırdadı | Murat Kubilay değerlendiriyor (42)
    https://www.youtube.com/watch?v=9kLqHv5wXTI

https://twitter.com/kerimrota

8.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Borsa apayri bir durum. Tum Dünya main st./wall st. ayrımını tartisiyor zaten.

Ayrıca hangi borsa. XTUMY rekor kırarken XBANK neredeyse Mart seviyelerinde. Keza S&P500 de 5 hissenin haricinde diger 495 kağıdı koyduğunuz da yılbaşına göre getiri yok.

Ben daha cok iktisadi durumdan bahsettim. Butce ve dış ticaret tekrar ikiz açığa döndü. Oldukça fazla kredi pompalandı. Üretimden cok insaat üzerinden yine. Bunu yaparken belki de dünyadaki en gevsek politikalardan biriyle 3-4 puan negatif faizle, bizim gibi tasarruf açığı oldukça yüksek bir ulkede tüketim canlandırıldı. Enflasyonda tekrar kontrol kaybı riski var mı bunu konuşanlar var. Emtia fiyatları konusunda cok iyimser davranıldı. Çin'den rol çalınacak denildi vs. Ama su an Çin bu konuda en rahat yer ve pmi en hizli toparlayan ekonomi oldu vs.

Eğer kış kötü geçerse. Bana kalırsa iyi hazırlık yapılmadı.

Tabi bunlar şahsi görüşümdür yatırım tavsiyesi içermez.

XTUMY nedir açıklarsanız sevinirim..

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 9/1002 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •