Sayfa 9/431 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 65 - 72 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    bağkürdan emekli olduğunda ikramie ortalama ne kadar veriyorlar ?
    Çalışan SSK lı çalıştığı kurumdan ikramiye yıla göre alır ama sigortadan alamaz. Bağ-Kur’da aynı şekilde emekli aylığı bağlanan kurumdan ikramiye tarzı bir para alamaz.

2.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Gulup geciyorsunuz cunku dunyanin obur ulkelerindeki calisma kosullarini bilmiyorsunuz

Turk insani nedense hep kendini Almanya ile Hollanda ile karsilastiriyor. Yahu dunyada 210 ulke var. Biraz gercekci olalim lutfen

Ekonomide bile klasmanimiz Uganda Tanzanya seviyesinde iken emeklilik olayinda neden Bati Avrupa kistas alinir?

Dunyada 1-2 petrol zengini ulke haric hicbir ulke dusuk yasta emeklilik sistemini topladigi primlerle destekleyemez. Bugun Turkiyede devlet SGK ya disaridan mali destek yapmak zorunda kaliyor. Bunun sebebide dunya rekoru dusuk emeklilik yasidir. zamaninda 38 yasinda emekli edilmis yuzbinlerce insandir. Ah demirel Ah
    Ekonominin uganda tanzanya seviyesinde olmasi Turk iscisi ve emekcisinin yuzinden degildir beyfendi dolayisiyla bu isin cozumu de kendisi degildir eger kendisi cozmek istemez ise gayet tabii insanlar gelirlerini ve haklarini avrupa ulkeleri ile kiyaslayacak. Bu size neden bu kadar batiyor anlamadım.ulkenin en buyuk sorunu gelir dagilimi bozuklugu,enflasyon yolsuzluk degilmis gibi gelip burada calasan kesimin hakli taleplerini carpitmak neciliktir.ustelik ortada calisan kesim kadar vergi veren isveren olmadigi halde, ayiptir. Tazminatta calisanlarin anasinin sutu gibi helaldir. O da sizin torunlarinizin cebinden cikmayacak merak etmeyin!

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Ekonominin uganda tanzanya seviyesinde olmasi Turk iscisi ve emekcisinin yuzinden degildir beyfendi dolayisiyla bu isin cozumu de kendisi degildir eger kendisi cozmek istemez ise gayet tabii insanlar gelirlerini ve haklarini avrupa ulkeleri ile kiyaslayacak. Bu size neden bu kadar batiyor anlamadım.ulkenin en buyuk sorunu gelir dagilimi bozuklugu,enflasyon yolsuzluk degilmis gibi gelip burada calasan kesimin hakli taleplerini carpitmak neciliktir.ustelik ortada calisan kesim kadar vergi veren isveren olmadigi halde, ayiptir. Tazminatta calisanlarin anasinin sutu gibi helaldir. O da sizin torunlarinizin cebinden cikmayacak merak etmeyin!

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çok kişi yerine cevap yazılmış sayıyor ve imza atıyoruz. Bu arada işçi işveren toplamda ödenen vergi tutarımız %53,5. Bu oran dünyada kaç ülkede var, bunada bakmak lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Çocuk bisiklete binip , Gelmiş foruma,Rivriv yapıyor.!
    Sen git de, Dünyanın Hangi ülkesinde ,3 yıl meclis koltuğunda uyuyup da,ömrünün sonuna kadar ,asgari ücretin 10 katı Emekli maaşı alan- veren var..?Git,onu araştır ,sorgula..!

5.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Çocuk bisiklete binip , Gelmiş foruma,Rivriv yapıyor.!
    Sen git de, Dünyanın Hangi ülkesinde ,3 yıl meclis koltuğunda uyuyup da,ömrünün sonuna kadar ,asgari ücretin 10 katı Emekli maaşı alan- veren var..?Git,onu araştır ,sorgula..!
    Insan kendine sunu sormali

Benim ne ustunlugum ayricaligim varda dunyadaki butun ulkelerden ki bunlarin sayisi 210 civarinda. Aralarinda petrol zenginleri teknoloji zengini amerika gibi tuvalet kagidi basma hakki olanlar var. Senin neyin var? Bogazina kadar borc. 550 milyar dolar.

Odenmesi imkansiz o yuzden faizini bile aldigin borcla oduyorsun sonra vatandaslarini erken emekli edip dunyanin hicbir yerinde olmayan kidem tazminati veriyorsun. Butun bunlara ragmen bu fakirlik bu aciziyet egitimsizlik cokmus ekonomi icinde hala dunyanin en erken emekliligini istiyorsun.

Nasil gecmiste kahrolasi demirelin 38 yasinda emekli ettigi yuzbinlerce insanin ceremesini biz cekiyorsak AKP nin yaklasan secimlerde oy toplamak icin cikaracagi EYT yasasida cocuklarimizin gelecegini mahvedecek.

Eger o zati muhteremler 38 degil 58 yasinda emekli olsaydi su andaki SGK nin mali dengesi cok daha pozitif olurdu

Anlamiyorsunuz cunku okumuyorsunuz arastirmiyorsunuz

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

6. Hocam dünyada kıdem tazminatı veren ülkelerde var. Bu bilgi hatalı
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Insan kendine sunu sormali

Benim ne ustunlugum ayricaligim varda dunyadaki butun ulkelerden ki bunlarin sayisi 210 civarinda. Aralarinda petrol zenginleri teknoloji zengini amerika gibi tuvalet kagidi basma hakki olanlar var. Senin neyin var? Bogazina kadar borc. 550 milyar dolar.

Odenmesi imkansiz o yuzden faizini bile aldigin borcla oduyorsun sonra vatandaslarini erken emekli edip dunyanin hicbir yerinde olmayan kidem tazminati veriyorsun. Butun bunlara ragmen bu fakirlik bu aciziyet egitimsizlik cokmus ekonomi icinde hala dunyanin en erken emekliligini istiyorsun.

Nasil gecmiste kahrolasi demirelin 38 yasinda emekli ettigi yuzbinlerce insanin ceremesini biz cekiyorsak AKP nin yaklasan secimlerde oy toplamak icin cikaracagi EYT yasasida cocuklarimizin gelecegini mahvedecek.

Eger o zati muhteremler 38 degil 58 yasinda emekli olsaydi su andaki SGK nin mali dengesi cok daha pozitif olurdu

Anlamiyorsunuz cunku okumuyorsunuz arastirmiyorsunuz

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Hocam dünyada kıdem tazminatı veren ülkelerde var. Bu bilgi hatalı
    hangi ulkeler paylasirmisiniz?

Ben bilmiyorum ondan soruyorum.

Bakalim 210 ulke arasinda kac tanesi? Google da aradim bulamadim. Ama Ingilizcem pek iyi degil

Benim kayinvalide emekli ilkokul ogretmeni, 1992 den beri emekli maasi aliyor..

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    bisikletci arkadaşın bahsettiği, 38 yaşında emekli olma olayı gerçek.
    Peki bu nasıl oluyordu ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 9/431 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •