Sayfa 9/86 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon
Arama sonucu : 686 madde; 65 - 72 arası.

Konu: KRDMA - Kardemir A

Yerel gazete yazarı Ahmet Gölbek köşesinin büyük kısmını Kardemir genel kuruluna ayırmış.
    Kulislerde Kardemir hakim ortakları arasında anlaşmazlık olduğundan bahsediliyormuş.
    Yazar Mutullah Yolbulan'ın başkanlığının hakim ailelerde birleştirici etkisi olduğunu söylemiş....
    http://bolgeninsesigazetesi.com/her-...mmuz-2017.html

2. sn.sar selam. son durum nasıl sizce?

Kardemir yönetiminde ayın 14'ünden sonra bir boşluk oluşacak sanki.

Mevcut yönetim kurulu 08/08/2014 günü yapılan olağanüstü genel kurulda seçilimişti ve 14/08/2017 günü de olağanüstü kurulun tescili yapılmıştı. Şirket ana sözleşmesine göre yönetim kurulu üyeleri 3 yıllığına seçiliyor. Mevcut yönetim kurulu üyelerinin görev süreleri tescil tarihi olan ağustos ayının 14'ünde dolması lazım....
    Ondan sonra ne olacak? Genel kurulun toplanması, tescili derken nerede ise kasım ayı bulunur. 2 ay gibi bir süre ile Kardemir yönetim kurulsuz mu kalacak?
    Şirket ana sözleşmesi her ay en az bir kez yönetim kurulunun toplanmasını gerekli kılıyor. Bir iki ay şirket ana sözleşmesinin bu gerekliliği de yerine getirilemeyecek?
    Bakalım n'olcak?

4. bilançoyu bekleyelim mi, zarar kez mi diyelim?

Türk ticaret kanuna göre Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu organlarından birisinin olmaması şirketin fesh edilme sebeblerinden birisi....

Fesih olmaz ama, ilginç bir durum ortaya çıkacak gibi görünüyor.....
    Yönetim kurulu organı olmadığı gerekçesi ile, yeni yönetim kurulu seçilinceye kadar Kardemir'e kayyum atanması gündeme gelebilir mi?
    Bakalım n'olcak?

Mevcut yönetim kurulunun seçildiği genel kurulun tescil tarihi 14/08/2014
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/380903

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Fiyatları yukarı güncelleyip satışları açmışlar...
    Kapıya gelen müşteriye "satılık malımız var ama, biraz zamlı" diyecekler...
    Temmuz ayının 27'sinde açtıkları inşaat çeliği satışlarını 31'inde kapatmışlardı...
    Kütük ve inşaat çeliği satışları halen kapalı...
    Çelik fiyatları taleb fazlalığından olmasa da hammadde kaynaklı olarak yukarı doğru olan eğilimini şimdilik korumakta...
    Firmalar hurda fiyatlarını yukarı doğru güncellemekteler...

......

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre Karabük'ten çelik ihracatı 1 ocak ile 31 temmuz arasında geçen seneye göre %32,19 artış kaydetmiş. Bunun ne kadarı Kardemir'indir bilmek mümkün değil ama....
    İhracat yapan çelik üreticileri arasında Kardemir'den kütük alanlar da olabilir....

TİM sitesinden kaynak dosya indir:http://www.tim.org.tr/files/download...mmuz_2017.xlsx

Sayfa 9/86 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •