Sayfa 9/247 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Kısaca 3 günden beri iyi performans gösterdi Odaş hissesi kar satışları gelebilir yarın için fakat piyasanın durumuna da bağlı ben isterim yarın tavana kitlensin çok zor.Fakat odaş hissesinin ucuz hisse olduğu gerçeğini değiştirmez.Kömür fiyatı yüksek olduğu sürece odaş hissesindeyim.Son beklentim borcunun bitmesi ve kasada para birikmesidir başka bir beklentim yoktur odaş hissesiden.
    Göstergeler şişikti iyice şişti bi 10 yapsa kimse klmaz bilançoya kadar olabilir bu rakam sonra Mart'a kadar bi beklenti yok son çeyrek bilanço hariç bncede yarın bi düzeltme gelmesi muhtemel

2.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Minimum 3 milyarlık Favök, minimum 2 milyarlık net kar ve maksimum 1 milyarlık net borçla 7 F/K ve 5 FD/Favök gibi düşük denilebilecek çarpanlarla fiyatlansa bile fiyatı minimum 10 TL olmalı. Muhtemelen yıl sonu bilançosunda finansallar bu rakamlardan da iyi gelir ve aynı çarpanlar daha yüksek fiyata karşı gelir. EPDK’nın yeni düzenlemesi ve Özbekistan katkısı ile seneye de güzel olacak gibi. Bu şartlarda rapor yazmayan kurumlar ve alım yapmayan kurumsallar kendilerine eder. BİST’te elektrik üretim ile ilgili şirketler içinde daha potansiyellisi yok çünkü.
    Net borç 500ün altına iner herhalde 1 milyar kalmaz, sanmıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Aracı kurumlar beğenmiyorlar odaş hissesini tuhaf durumda bu zaten beğenmesinler daha iyi.
    Oyak yazıyor bilanço öncesi ve sonrası, deniz de tahminde bulunuyor. 10-15 güne gelir.

4.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Minimum 3 milyarlık Favök, minimum 2 milyarlık net kar ve maksimum 1 milyarlık net borçla 7 F/K ve 5 FD/Favök gibi düşük denilebilecek çarpanlarla fiyatlansa bile fiyatı minimum 10 TL olmalı. Muhtemelen yıl sonu bilançosunda finansallar bu rakamlardan da iyi gelir ve aynı çarpanlar daha yüksek fiyata karşı gelir. EPDK’nın yeni düzenlemesi ve Özbekistan katkısı ile seneye de güzel olacak gibi. Bu şartlarda rapor yazmayan kurumlar ve alım yapmayan kurumsallar kendilerine eder. BİST’te elektrik üretim ile ilgili şirketler içinde daha potansiyellisi yok çünkü.

mndrs teki ekibi görmek güzel..

önemli olan o bilançoların sürdürülebilir olması sıkıntısı burada.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    mndrs teki ekibi görmek güzel..

önemli olan o bilançoların sürdürülebilir olması sıkıntısı burada.
    Ekim ayında ptf ortalaması 205 dolar. 2050 TL’lik auf yaklaşık 110 dolar. Ptf’lerin 110 dolara inmesi için Botaş tarifesinde %50’ye yakın indirim olması lazım. En son Botaş’ın ödemelerini 2024’e ertelemek için Rusya’dan talepte bulunduğu haberleri çıktı. Ekonomide büyük durgunluk olup talepte keskin düşüş olmazsa (ki seçim öncesi bence zor) veya doğalgaz fiyatlarında sert düşüş olmazsa (olsa bile konutları sübvanse eden Botaş’ın, bu düşüşün ne kadarını santrallere yansıtacağı şüpheli) Odas açısından bence sıkıntı yok. Ben kendi adıma garanti enerji hissesi olarak görüp Odas’ı aldım, bir de ekstradan Auf’ta artış olunca ballı börek oldu. Kendi adıma, ptf’lerin 200 dolarlarda olmasa da uzun süre yeterince yüksek seyredeceğini çünkü yıllardır baskılanan Ptf’ler yüzünden arz - talep dengesinin arzdaki düşük artış nedeniyle bozulduğunu düşünüyorum.

https://twitter.com/volkanyigit/stat..._R5Cz-77IOJgmQ

6.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Ekim ayında ptf ortalaması 205 dolar. 2050 TL’lik auf yaklaşık 110 dolar. Ptf’lerin 110 dolara inmesi için Botaş tarifesinde %50’ye yakın indirim olması lazım. En son Botaşâ€™ın ödemelerini 2024’e ertelemek için Rusya’dan talepte bulunduğu haberleri çıktı. Ekonomide büyük durgunluk olup talepte keskin düşüş olmazsa (ki seçim öncesi bence zor) veya doğalgaz fiyatlarında sert düşüş olmazsa (olsa bile konutları sübvanse eden Botaşâ€™ın, bu düşüşün ne kadarını santrallere yansıtacağı şüpheli) Odas açısından bence sıkıntı yok. Ben kendi adıma garanti enerji hissesi olarak görüp Odas’ı aldım, bir de ekstradan Auf’ta artış olunca ballı börek oldu. Kendi adıma, ptf’lerin 200 dolarlarda olmasa da uzun süre yeterince yüksek seyredeceğini çünkü yıllardır baskılanan Ptf’ler yüzünden arz - talep dengesinin arzdaki düşük artış nedeniyle bozulduğunu düşünüyorum.

https://twitter.com/volkanyigit/stat..._R5Cz-77IOJgmQ
    dostum bunun ne olduğunu bilmiyorum..

odaş ın kar çan termikten çan ın karıda alindeki ucuz kömürden bu ne kadar sürdürülür önemli yer burası. böyle yüksek kar sürdürülebilir durum değildir. bir süre sonra normalleşir.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by kaynakç Yazıyı Oku
    https://www.tradingview.com/x/vVsJPWP1/ 0,35' de geçildi. Gelsin sıradaki......
    ....

8.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    dostum bunun ne olduğunu bilmiyorum..

odaş ın kar çan termikten çan ın karıda alindeki ucuz kömürden bu ne kadar sürdürülür önemli yer burası. böyle yüksek kar sürdürülebilir durum değildir. bir süre sonra normalleşir.
    Benim anlatmak istediğim Odas’ın kar marjı %50’den fazla törpülenmiş durumda. Yani aslında devletin yaptığı düzenlemelerle bu kar marjı kısıtlandığı için piyasa normalleştiğinde kar marjı kısıtlanır demek için ekstrem bir durum olması lazım. Bu nedenle muhtemelen bu karlılık Özbekistan etkisi nedeniyle seneye de artarak devam eder. Daha uzun vade için bir şey diyemem ama şirket de borçlar bittikten sonra elde edeceği nakdi doğru alanlara (madencilik, yenilenebilir enerji vs) yönlendirirse seviye atlama şansı bulur. Bu nedenle Odas için garanti hisse diyorum.

Sayfa 9/247 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •