Sayfa 9/30 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
Arama sonucu : 240 madde; 65 - 72 arası.

Konu: PENTA - Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    geçen yıl penta halka arzı 9.90 olacaktı sonra ertelendi ne yaptıda arz 38.TL fiyata çıktı....arz bana göre süpheli....
    nasıl olsa millet fiyata bakmadan 3 liralık mala 10 lira verecektir diye düşündüler ve 2-3 sene önce 10 liradan satamadıkları malı 32-38 liradan satmaya çalışacaklar..32-38 TL arasındaki fiyat aralığı bile %18,75 lik fiyat farkını barındırıyor..bu bile fiyatlamanın ne kadar yukarı esnetildiğine örnek sayılabilir..

2. Kale grubunun Çanakkale li şirket Kale grubu büyük bir şirket Kalekim de piyasasa inşaat sektöründe lider bir şirket , Kale grubunun borsada ilk şirketi olucak sanırım yanlış bilgi vermemeyim ama , yatırım tavsiyesi deildir..
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Kale grubunun Çanakkale li şirket Kale grubu büyük bir şirket Kalekim de piyasasa inşaat sektöründe lider bir şirket , Kale grubunun borsada ilk şirketi olucak sanırım yanlış bilgi vermemeyim ama , yatırım tavsiyesi deildir..
    isterse tesla bistte arz olsun hikaye kurumsallar tabandan alıyor biz mecburi tavan yüzde 60 yakını ky tavandan aldığı sürece bu iş olmaz artık adamlar işi kaptı aydem de öğrendiler temiz iş açılışta -5 -6 bas sonra zaten dökülüyor ky zaten -6 da bile karda adamlar ytd...tek fiyat olmadıkça hikaye kurumsalda ky aynı fiyattan neden alamıyor çok ilginç

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by kapkankaan Yazıyı Oku
    isterse tesla bistte arz olsun hikaye kurumsallar tabandan alıyor biz mecburi tavan yüzde 60 yakını ky tavandan aldığı sürece bu iş olmaz artık adamlar işi kaptı aydem de öğrendiler temiz iş açılışta -5 -6 bas sonra zaten dökülüyor ky zaten -6 da bile karda adamlar ytd...tek fiyat olmadıkça hikaye kurumsalda ky aynı fiyattan neden alamıyor çok ilginç
    Bana göre bu iş daha çok bilanço kalemlerinin güçlülüğüne karlığa bakar.. Aydem konu başlığında da yazdım: normalde aydem in halka arz bile edilmemesi (edilememesi) gerekirdi. O kadar kötü durumda son 3 yılı zararda ve çok yüksek borçları olan bir şirket Aydem..Nasıl arzedildi hangi ilişkilerden dolayı böyle bir arza gidildi bilemedim..
    Aydem Kalekimle kıyas bile kabul etmez. son derece kötü finansalları var..geleceğini meçhul görüyorum..kurtuluşu ancak Türkiyenin yüksek hızla büyümesi ve enerji ihtiyacının ciddi artması olabilir kanaatindeyim..
    Neyse sonra da millet bak aydem de nasıl çaktılar diyor. kardeşim zaten şirket borça batık ne olmasını bekliyordun? Kasaya halka arzdan ne kadar para girmiş yada girmiş mi baktın mı? -yok..yoksa para ortakların cebine mi girdi e o zaman tavan tavan nasıl ve niye gitsin? ne beklentisi olacaktı ki?

5. Ziraatten 1000'er TL.lik Kalekim ve Penta'ya girdim. Kalekim'de sıra 33 bin iken, bunda 12 bin civarında idi. Kale'ye talep daha fazla..

6. ziraat de sıra numarası bunda 13500 de katıldım bende buna

7. ülker grubunun olması ve satışlarının çok yüksek olması bir Kent gıda dan 3 misli fazla satışının olması aktif varlıklarının kent gıda dan 3 kat fazla olması cazib kılıyor hisseyi bu borsa da

4000 tl satış sermaye 40 tl 100 misli

kent gıda 1300 tl satış sermaye 220 tl hisse fiyatı 330 tl

8. Penta için diyebileceğim tek şey: İkinci Aydem vakasıdır.

Sayfa 9/30 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •