Sayfa 90/1015 İlkİlk ... 40808889909192100140190590 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 713 - 720 arası.

Konu: Viop LIX

1.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Gafil gezme şaşkın bir gün ölürsün, bir gün ölürsün
    Dünya kadar malın yarim yarim yarim yarim yarim yarim yarim yarim olsa ne fayda
    Söyleyen dillerin söylemez olur
    Bülbül gibi dilin olsa ne fayda, olsa ne fayda
    Bülbül gibi dilin olsa ne fayda, olsa ne fayda
    Sen söylersin söz içinde sözün var, heycan sözün var
    Çalarsın çırparsın yarim yarim yarim yarim yarim yarim yarim yarim oğlun kızın var
    Şu dünyada üç beş arşın bezin var
    Tüm bedesten senin olsa ne fayda, olsa ne fayda
    Şu dünyada üç beş arşın bezin var
    Tüm bedesten senin olsa ne fayda, olsa ne fayda
    Kul himmet üstadım gelse otursa, heycan otursa
    Hakkın kelamını yarim yarim yarim yarim yarim yarim yarim yarim dile getirse
    Dünya benim değil zapta geçirse
    Karun kadar malın olsa ne fayda, olsa ne fayda
    Dünya benim değil zapta geçirse
    Karun kadar malın olsa ne fayda, olsa ne fayda..

https://www.youtube.com/watch?v=9_PwVMCRtxg
    Video çekiminin yapıldığı yer terk edilmiş Rum köyü..
    Sazak Köyü-Karaburun-İzmir

Bu köyün konumu çok özel,açık denizden gelen korsan gemilerinden korunaklı,deniz den gelen düşmana gafil avlanmaları mümkün değil.
    Denizinde çok güzel kefali var,topan kefal mevsiminde yenmeli...Karaburun'nun hurma zeytini dünyada emsalsiz...

Gafil olmak ne demektir?
    TDK açısından Gafil çevresindeki gerçekleri görmekte zorluk çeken ve bunları anlayamayan kişi olarak geçmektedir. Aynı zamanda halk arasında hazırlıksız yakalanma durumu olarak da ele alınmaktadır. Özellikle 'Gafil avlanmak' kelime grubu üzerinden hazırlıksız yakalanmak gibi anlamı ile ele alınır.

2.  Alıntı Originally Posted by Fogel Yazıyı Oku
    hangi sistem ? asıl soru bu bence? oyun da kaç kişi var mesela ?
    şimşek mesela seçim sonrası görevden affını istese !!!! fatih kalsa ve mesela naci (benzer biri de olur) şimşeğin yerine gelse "sistem devam edecek" dese ??? sistem mesela devam etmiş olacak mı ?

ya da berat ve ekibi şah ve mat yaparsa

ya da vs

Sözlük

dolandırıcı
    ad · sıfat
    dolandırmayı huy edinmiş, insanları dolandıran (kimse).

fazla takılmayın bu işlere dediğim halde çok sorgulamışınız bakın 2019 de RTE Şimşek için bu kelmeyi kullandı söccükteki anlamnı koydum bu kişiye sizce ekonomi nasıl teslim edildi
    şimşek gittiği an game over olur sistem bu sistemin alternatifi yok denge çubuğu .
    Son düzenleme : sindoma53; 04-02-2024 saat: 22:41.
    FORMASYON AVCISI -53

3.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Sözlük

dolandırıcı
    ad · sıfat
    dolandırmayı huy edinmiş, insanları dolandıran (kimse).

fazla takılmayın bu işlere dediğim halde çok sorgulamışınız bakın 2023 de RTE Şimşek için bu kelmeyi kullandı söccükteki anlamnı koydum bu kişiye sizce ekonomi nasıl teslim edildi
    şimşek gittiği an game over olur sistem bu sistemin alternatifi yok denge çubuğu .
    Saygı duyarım.
    Ancak, öyle olduğunu sanmıyorum.
    Bugünkü sistem, pek de öyle her konuda uzlaşarak kurulmadı.
    Pragmatizm temelinde bazen ABD eksenli yapıya, bazen Rusya ve şürekasına...
    Al gülüm, ver gülüm ile geldik.

Mevcut ihtiyaçlar için Şimşek faydalı bir aparat olabilir.
    Ancak "aparat" kelimesine dikkatinizi çekerim.

Netekim "demokrasi bir tramvaydır gideceğiniz yere kadar gider orada inersiniz..." diyen biri için, bildiğimiz anlamda; kişilerin, kurumların vb. pek de bir değeri yoktur.

4.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Video çekiminin yapıldığı yer terk edilmiş Rum köyü..
    Sazak Köyü-Karaburun-İzmir

Bu köyün konumu çok özel,açık denizden gelen korsan gemilerinden korunaklı,deniz den gelen düşmana gafil avlanmaları mümkün değil.
    Denizinde çok güzel kefali var,topan kefal mevsiminde yenmeli...Karaburun'nun hurma zeytini dünyada emsalsiz...

Gafil olmak ne demektir?
    TDK açısından Gafil çevresindeki gerçekleri görmekte zorluk çeken ve bunları anlayamayan kişi olarak geçmektedir. Aynı zamanda halk arasında hazırlıksız yakalanma durumu olarak da ele alınmaktadır. Özellikle 'Gafil avlanmak' kelime grubu üzerinden hazırlıksız yakalanmak gibi anlamı ile ele alınır.
    Borsa yatırım aracıdır,her ne kadar ülkemiz borsasında zarlar hileli olsa da.
    VİOP hedge dışında yatırım aracı değildir, yatırımlarınızı koruma yöntemidir.
    VİOP ta pozisyon alırken çok dikkatli olun ''gafil avlanmayın''.!

Gafil gezme şaşkın bir gün ölürsün,
    Dünya kadar malın olsa ne fayda
    Bülbül gibi dilin olsa ne fayda,

5.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Saygı duyarım.
    Ancak, öyle olduğunu sanmıyorum.
    Bugünkü sistem, pek de öyle her konuda uzlaşarak kurulmadı.
    Pragmatizm temelinde bazen ABD eksenli yapıya, bazen Rusya ve şürekasına...
    Al gülüm, ver gülüm ile geldik.

Mevcut ihtiyaçlar için Şimşek faydalı bir aparat olabilir.
    Ancak "aparat" kelimesine dikkatinizi çekerim.

Netekim "demokrasi bir tramvaydır gideceğiniz yere kadar gider orada inersiniz..." diyen biri için, bildiğimiz anlamda; kişilerin, kurumların vb. pek de bir değeri yoktur.
    Normal hayatınızda sizi dolandırıcılıkla suçlayan birisi ile aynı ortam ve aynı iş yerinde ortak olurmusunuz kullandınız dile göre öyle birisi değilsiniz benim gördüğüm kadarı ile , ama sistem siyasette aynı tavaya sokuyor , demokrasi demişiniz dün veya bugun RTE nin Hatay da yaptığı konuşmayı dinleyin ve o insanlar o söylenenleri alkışlıyor .
    FORMASYON AVCISI -53

6. Altuğ Özaslan
    @altugozaslan
    ·
    32d
    Yeni TCMB yönetiminden zorunlu karşılıklara faiz adımı

Bankalara ZK için faiz ödemesi kararı geldi. Bankacılık sektörü karlılığı + bir karardır.

7.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Normal hayatınızda sizi dolandırıcılıkla suçlayan birisi ile aynı ortam ve aynı iş yerinde ortak olurmusunuz kullandınız dile göre öyle birisi değilsiniz benim gördüğüm kadarı ile , ama sistem siyasette aynı tavaya sokuyor , demokrasi demişiniz dün veya bugun RTE nin Hatay da yaptığı konuşmayı dinleyin ve o insanlar o söylenenleri alkışlıyor .
    tarafsızlık için şerefi üzerine yemin etmiş birinin o sözleri söylemesi ayıbın da ötesi ne kelam edilse azdır..

8.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Niye beni referans, baz alıyoruz? Anlamadım.

Ben, "şahsım"... Pragmatizm adına FETÖ dahil her türlü, örgüt, tarikat, cemaat ile organizasyon, organizma, kişi ile ilişki kurma / iş tutma potansiyeline sahip değilim.

Geçmişte birlikte parti kurduğum, sonradan adına "hırsız" dediğim de kimse olmadı.
    Netekim, "işim bitince bunların götüne bir kez daha tekmeyi vurma potansiyeline de sahip değilim!"

O nedenle potansiyeli olanlara bakmak lazım.

Sayfa 90/1015 İlkİlk ... 40808889909192100140190590 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •