Onemli Gunler Banner
Sayfa 903/1230 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Ben yıl sonlarıni baz almıştım. Beser yıl yazarken. 2000 başında 5 milyon gibi imiş fiyatı kabaca dogru oda 20 yılda 76 kat yapıyor. Bir 20 yıl daha geriye giderseniz kafayi yersiniz. 1980 de 1100 tl, 345 bin kat gibi bir sey

http://biriz.biz/ekstra/altinfiyat.htm

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Altın olduğunu belirtmesen grafikte spek kağıdı dersiniz he

YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,408
     Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Ben yıl sonlarıni baz almıştım. Beser yıl yazarken. 2000 başında 5 milyon gibi imiş fiyatı kabaca dogru oda 20 yılda 76 kat yapıyor. Bir 20 yıl daha geriye giderseniz kafayi yersiniz. 1980 de 1100 tl, 345 bin kat gibi bir sey

http://biriz.biz/ekstra/altinfiyat.htm

hocam güzel bilgiler ama kafama şu takılıyor bizim ülkemiz için kaçırılmayacak bir altın fırsat olduğu aşikar ne konut ne borsa sağlam sitressiz yatırım ama doların çıkmadığı stabil kaldığı yıllarda ki fiyatlara bakmak gerekiyor gerçi bizim ülke tarihinde 2002 2012 arası dönem çok nadir bulunur ama o dönem içinde altın tutanlar şimdi ekmeğini yiyor deneblir dolar da öyle ama tl de kalıp ticaret yapanlar belkide çoook daha fazla karlar elde ediyorlar ama ticaret risk ve heyecan gerilim yapar insanda birde dürüstlük gerektirir yoksa herkes ticarete giriyor hatta çok hızlı büyüyen insanlar oluyor ama işin özünde ticari ahlak yoksa bir yerde tekeri ters dönüyor neyse fazla uzattım ...
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Ben de petkim konusunda nacizane olarak sahiplik kriterinin ön plana çıktığını düşünüyorum...
    Bi de son bir kac gündür goody dikkatimi cekti... anladigim kadariyla bu lisans odemelerinin toplu iadesini borclarini azaltma yonunde kullandiklarindan finansal durumlari daha iyi olmus net kar marjlari artmis serbest nakit akisi yukselmis...
    Acaba takip eden arkadaslar yorumlayabilir mi... bu odeme tek seferlik oldugundan etkisi bundan ibaret mi kalir yoksa artik yurtdisina lisans ucreti odememe gibi durumlar mi var... anladigim kadariyla yatirimcisi uzun vadede mutsuz acaba burda da sahiplik kriteri mi dikkate alinmali...
    Degerli yorumlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim mutlu saglikli bayramlar dilerim ... saygilar
    Son düzenleme : HATAKE; 23-05-2020 saat: 19:48.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Selamlar, bugün bağ bahçe işleri yoğun, erken kalktık mecburen

Tüpraşâ€™a gelecek olursam, son düşüşe kuvvetli ve bence abartılı bir tepki verdi, bu nedenle ortalama maliyetim yüksek olmasına rağmen, maliyetime gelince aldıklarımı vermiştim.

60-80 aralığı yeniden maliyetlenmek için uygun bana göre. Bu sene zor bir yıl olacak Tüpraş için, endeks 100 bin altına inerse Tüpraşâ€™ta düşüş sürebilir.

Öte yandan, kağıtta yoğun yabancı satışı var...büyük 1-2 fon portföyündeki tupraslari sıfırlıyor olabilir. Bu da son günlerdeki endeksten negatif ayrışmanın sebebi.

Özetle, orta vade biriktirmek için uygun zamanlar.
    Sayın Cautionary bankalar için görüşünüz nedir? Nerdeyse dipten hiç tepki vermediler.

Saygılar.

Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    hocam güzel bilgiler ama kafama şu takılıyor bizim ülkemiz için kaçırılmayacak bir altın fırsat olduğu aşikar ne konut ne borsa sağlam sitressiz yatırım ama doların çıkmadığı stabil kaldığı yıllarda ki fiyatlara bakmak gerekiyor gerçi bizim ülke tarihinde 2002 2012 arası dönem çok nadir bulunur ama o dönem içinde altın tutanlar şimdi ekmeğini yiyor deneblir dolar da öyle ama tl de kalıp ticaret yapanlar belkide çoook daha fazla karlar elde ediyorlar ama ticaret risk ve heyecan gerilim yapar insanda birde dürüstlük gerektirir yoksa herkes ticarete giriyor hatta çok hızlı büyüyen insanlar oluyor ama işin özünde ticari ahlak yoksa bir yerde tekeri ters dönüyor neyse fazla uzattım ...
    Ticaret çok farklı birsey gercekten, yalnız günümüzde gözlemlerim sizin dediginizin tersine durustler tutunamıyor ve büyüyemiyor, siyasi bağlantılar gerekli vs. Ha sonları nasıl olur hesabını nasıl verirler bilemem. Altın dediginiz gibi Tlnin değer yitirmesinden koruyor, onsda arttımı tadından yenmiyor. Paylaştığım 80 yıllık tabloyada bakınca her sey ortada zaten.

7. Mutlu huzurlu ve saglikli bayramlar arkadaslar

8.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary bankalar için görüşünüz nedir? Nerdeyse dipten hiç tepki vermediler.

Saygılar.
    Bankalar konusunda son yıllarda hep negatif oldum. Artık daha da negatif düşünüyorum.

Bu bir trend aslında, Avrupa ya da Amerika’daki bankacılık endekslerine bakarsanız orada da benzer bir görüntü bar. Biz de, ilave olarak siyasi olarak bir baskı ve alerji durumu da var.

Ha bankalar çok ucuz, göreceli olarak çok geride kaldılar vs s..hepsi doğru, ancak tüm dünyada böyle...bankacılık core business diyebileceğimiz pars topla, kredi dağıt mekanizması artık yeterince karlı değil. Yatırım bankaları ve bir nebze fintech dediğimiz finansal teknoloji alt dal öne çıkabilir. Bu da gelecekte çok daha rekabetçi bir sektör olacak demek.

Yani aşağı bakıyorum, yukarı bakıyorum, yurt içine bakıyorum, yurt dışına bakıyorum olumlu bir gelecek giremiyorum sektör için.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 903/1230 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •