Onemli Gunler Banner
Sayfa 903/1024 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Fx çiler 6,427 altı haftalık kapanışa izin vermeyecektir.. Bol kazançlar
    hakuna matara....memento mori.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,354
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Tamam da (anlaşılan doları bir yatırım aracı olarak görmektesiniz) ne değişti ya da ne iyileşti ki?

Size göre (benim görmediğim) bir iki sene dolar kurunun gerilemesi ya da en azından yerinde saymasını gerektiren unsurlar neler?
    Dolar ve Euro da indikatörlerin fazla ısınması.
    Aşırı alım bölgesinden dönmekteler ve yapay yükseliş havası hakim oldu.
    Yani her iki yatırım aracı fazla ısınmış durumda ve devreleri yakma seviyesinde. Son 12 ay %100 e yakın.

Benim yatırım araçlarımın %40 dolar bazlı devlet tahvili. Bunlar değerini koruyacak ama “kar†etmez.
    Kalanı ise € ve $ bazlı hisse senetlerinde. Heybedeki turp bu.

Without an IMF program to bridge the "sudden stop," we project Turkey's trade deficit by Q4 could fall to its narrowest since 2008/9. Much less narrowing for Argentina. The Lira is undervalued here, while slow adjustment points to the need for a bigger IMF program for Argentina.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    islam'daki zekat işte bu soruna karşı düşünülmüş bir uygulama. tabii bunu kimin düşündüğü konusunda kimseyle tartışacak değilim...
    Zekat ? Ekonominin dişlilerinin çalışabilmesi için hibe etmek değil üretilen çıktı karşılığında hak etmek gerekli. Hazıra dağ dayanmaz derler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. TR gibi bir ülkede 6 ay sonrasını görebiliyorum diyene ben itimat etmem kimse kusura bakmasın...
    Haaa elinde somut verileri vardır,paylaşır tamam derim...
    Tr gibi bir ülkde de,Reis in yönettiği bir ülkede ben 2 yıl sonrasını görüyorum diyene benim lafım:Bana inandıramazsın,BEN KÜL YUTMAM olur

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Dolar ve Euro da indikatörlerin fazla ısınması.
    Aşırı alım bölgesinden dönmekteler ve yapay yükseliş havası hakim oldu.
    Yani her iki yatırım aracı fazla ısınmış durumda ve devreleri yakma seviyesinde. Son 12 ay %100 e yakın.

Benim yatırım araçlarımın %40 dolar bazlı devlet tahvili. Bunlar değerini koruyacak ama “kar†etmez.
    Kalanı ise € ve $ bazlı hisse senetlerinde. Heybedeki turp bu.
    Onüçünde MB bir savsaklasın da görelim bakalım aşırı ısınmayı...

Bu arada dolar yatırım aracı olmadığı gibi, kar da söz konusu değildir.

Sadece bu kadar dolarize olmuş bir ülkede, uzun vadede elinizdeki avucunuzdakinin değerini korumaya yarar.

7. Bu akşam yazılan karamsar yazıları okudukça uykum iyice kaçtı. Apartman bakım- onarımı için topladığımız 20 bin doları yarın döviz büfesinde bozdurayım . izmir de en uygun döviz büfesi neresidir ve cumartesi açıkmıdır ? kat maliklerinden sopa yemeden parayı yerine koyalım )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Garip bir ülkeyiz.

Üç günde tüm öngörülerimiz değiştiği gibi, buna bağlı olarak, bu başlıktaki tarafların libidoları da iniyor ve çıkıyor...

Başlık da garip.

Dolar kuruna göre yazıların rengi de dozu da değişmekte.

Oysa burası bir arena değil.

Belirlenmiş bir konuda bir paylaşım yeri.

Sayfa 903/1024 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •