Onemli Gunler Banner
Sayfa 907/1002 İlkİlk ... 407807857897905906907908909917957 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 7,249 - 7,256 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1. Kuyruğu var, sıcağı sever, miyavlıyor bir de...

ama kedi dersen cezası var...

gibi gibi...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

2. vadeli konusunda da...

hadi endeks enflasyonun yüzü suyu hürmetine gidecek diyelim.... e güzel de bu faizlerle nasıl longlanacak?
    239k x30yvade, spot 230k...

1.5 ayda spot30 9k gitse zaten bir kazanç yok ki ortada; vadeli yerinde sayacak... anca parayı kurtarıyorsun... teminata aldığın yanına kar kalır; ona da kar denirse... paranın değer kaybını bile kurtarmıyor..

yine pair trade'de devam etmek en mantıklısı bence şu anda... hiç değilse vade farkını kafama yemiyorum...
    Son düzenleme : Desperado; 13-01-2022 saat: 12:29.

3. Karşılıklı işlemlerle top çevirmeye devam ,
    pıst100 de 2070 geçilemiyor ,
    Bademcuklerin borsa sistemi dolar yüzünden eror veriyor ,
    aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık formasyonunun içinden nasıl çıkacaklar bakalım.
    yeni hikayesi olan ve endeks ağırlığı olan tahtalar gerekli.

4.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Ben ilk defa iç piyasada böyle gözle görülür yavaşlama görüyorum... önümde Bostancı sahil yolu resmen tüm gün bomboş... normalde tıkanmanın olduğu akşam saatleri bile boş... dışarı çıkıyorum dükkanlar boş, sokaklar boş...

Resmen MB faizini düşürüp piyasadaki faizleri yukseltip üstüne güven krizi çıkarıp doları da patlatarak faiz artışının bütün kötü etkilerini yaşamamızı ve iyi etkilerinin hiçbirini yaşamamamızı sağladılar... Hem enflasyon hem durgunluğu bu kadar sert hissedeceğimiz bir sene ben hatırlamıyorum...

İlk 12 günde benzin satışları geçen yılın ilk 12 gününe göre %20-25 düşmüş deniyordu twitterda, burdan hesaplayın işte daralmanın boyutunu...

İhracatçılar belki yine döndürür çarklarını da, iç piyasaya iş yapan binlerce firma ne olacak... Bunlara kredi veren bankalar ne yapacak...Resmi ne açıklarlar bilinmez de bu kadar yavaşlayan piyasada işsizlik kaça çıkacak... Üstüne fed'in faiz arttırımları bilanço küçültmesi filan daha saymadım bile...
    Yılbaşında millet zam gelecek diye depoları doldurdu. Bence aylık bakmak lazım bu verilere. Depolar daha boşalmadı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Nebati'ye ekran yasağı koymuşlar. TV lerde görüp moralleniyorduk
    Gözlerinin ferini söndürmüştür Reis. Yaktı şeyleri olmadı gene

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Karşılıklı işlemlerle top çevirmeye devam ,
    pıst100 de 2070 geçilemiyor ,
    Bademcuklerin borsa sistemi dolar yüzünden eror veriyor ,
    aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık formasyonunun içinden nasıl çıkacaklar bakalım.
    yeni hikayesi olan ve endeks ağırlığı olan tahtalar gerekli.
    Haftaya bir 200 puan faiz indirimi mazot olabilir. Zaten 12 ye indirecez diye ağzından kaçırmıştı ışıklı bakan

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. daha fazla nasıl desteklenir bilmiyorum ama bence BES sistemi desteklenmeli..

Otomatik bes olayı sırasında bir kara puropaganda yürütülmüştü diye hatırlıyorum....

hep dış dış borca, hep dışardan hazır kurumlara gelecek yatırıma hep bankaya hep borca bakmanın ne annamı var abi...

hulk olarak gübemizi kendimiz kesecez.
    kesmezsek şindi ertlersin
    3 5 seneye başka bişiler olur

8.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Yılbaşında millet zam gelecek diye depoladı. Bence aylık bakmak lazım bu verilere. Depolar daha boşalmadı.
    gözle görülür şekilde düştü zaten... neyse, millet alıştıkça bu fiyatlara yine biraz daha çıkar elbet dışarı da...
    ciddi yavaşlama ortada yani...

Sayfa 907/1002 İlkİlk ... 407807857897905906907908909917957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •