Sayfa 908/1009 İlkİlk ... 4088088588989069079089099109189581008 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir kere daha yazayım:

Geçen hafta yabancılar 600 milyon dolarlık tahvil satmışlar...

BİST endeksi inanılmaz tutuyorlar.

Orada zaten mutlak hakim durumundalar.

Bütün dirençlere çalışıyorlar bilinçle.

VİOP tan zaten eşşek yükü ile para kazanıyorlar...

Bence en son borsa çöker.

Çökerse.
    en düşük maliyetlilerden başladılar yavaş yavaş yedirmeye.
    sıfıra sıfır durumuna gelindiğinde o zaman kıpkırmızı işte

2.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    Evet dara düştükleri kesin.
    4 ekimle çinliyle yapılan toplantı olumsuz ki yine arayışa girmişler
    topu topu 5 milyar usd.
    patlak tvf leri ipotek sayıp borç verecek zor diyorum.
    hatıra binayen belki katar ama zor
    Jöleliyi hiç sevmem ama Allah yardımcıları olsun çünkü aynı gemideyiz
    yapabilecekleri hiç bir şey yok,bu bozuk hukuksuz gece kondu ekonomisine çok güvendikleri araplar bile para koymaz.mesela kuveytten bir ihale alacaksan anlaşmada ingiliz mahkemeleri yetkili kılınıyor ayrıca bizim bankaların teminat mektuplarını kesinlikle kabul etmiyorlar,batılı bankalardan teminat mektubu getirilmesini talep ediyorlar. TR ye bu saatten sonra sadece bir şey karşılığı para gelir onuda burada yazmam doğru olmaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
    yıl sonu itibariyle net ödenecek milyarlarca dolar var..bu arada brent petrolde sonz amanlarda artıyor..dolayısıyla enerji maliyetleri artıyor. Ödemeler dengesinde ciddi sıkıntılar yaşanabilir..bu nedenlerden dolayı baskın seçim yapabilirler mi diye düşünmeye başladım?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    yıl sonu itibariyle net ödenecek milyarlarca dolar var..bu arada brent petrolde sonz amanlarda artıyor..dolayısıyla enerji maliyetleri artıyor. Ödemeler dengesinde ciddi sıkıntılar yaşanabilir..bu nedenlerden dolayı baskın seçim yapabilirler mi diye düşünmeye başladım?
    seçimle, iktidar değişikliği ile çözülecek sorunlar eşiğini aştık. devlet hafızası, refleksi çürütüldü. herkes kendisini ve sevdiklerini kurtaracak. el emeği, goz nuru, alinteri birikimler yatirimlar yurt disina. sistemde tek kuruşumu birakmadim. kimseye de tavsiye etmem.

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn Bir Esnaf ..............................
    .........
    "Yatırım Tavsiyesi Olarak Kullanmayınız. Okuyunuz ama en son kararı kendiniz veriniz."
    Sevgili selka,
    Zaman ayırıp tane tane izahinizdan dolayı çok teşekkür ederim.

Nedense şimdiye dek TL'nin aylık bazdaki kazancı beni çok cezbediyordu.
    Ancak arada atladığım son günlerde kafamı kurcalayan bir detay var ve bu konuda yazınız bana çok faydalı oldu.
    Örnek olarak 120K TL'nin ortalama aylık 1150 tl getirisi beni cezbederken, bunun yanında eşdeğer USD'nin ayda sadece 300 TL gibi bir mevduat getirisi elde etmesi burun kivirmama sebep oluyordu.
    Ancak atladığım konu şu oldu ;
    Benim TL yada başka bir şekilde olsun bu paranın aylık getirisine ihtiyacım yok (burada aylık geçim için desteği kastediyorum)
    Hal böyle oluncada ben bir bakıma uzun vadeli yatırımcı sınıfına giriyorum.
    son günlerde USD'nin son 10 yıllık seyir grafiklerine en az 10 kez göz attığımda ise uzun vadede kaybettirdigini söylemek bile bile yalan konuşmak olur.
    Dünden beri sürekli gözüm gelişmelerde.. aşağı yönde seyir halinde ufak ufak alım yapacağım.
    Şuan dolara geçmek yada geçmemek konusunda pek soru işareti kalmadı aklımda. .

Beni tek ürküten USD 3.5 -3.55 seviyelerini görsün diye beklerken, onun aksine bir anda yukarı yönde ivmelenmesi ve elimde tl ağzı açık bakakalmak...
    Bunuda tecrübe ile yasayıp göreceğim gibi...

İlgi alaka ve yardiminiz için tekrar teşekkür ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Sevgili selka,
    Zaman ayırıp tane tane izahinizdan dolayı çok teşekkür ederim.

Nedense şimdiye dek TL'nin aylık bazdaki kazancı beni çok cezbediyordu.
    Ancak arada atladığım son günlerde kafamı kurcalayan bir detay var ve bu konuda yazınız bana çok faydalı oldu.
    Örnek olarak 120K TL'nin ortalama aylık 1150 tl getirisi beni cezbederken, bunun yanında eşdeğer USD'nin ayda sadece 300 TL gibi bir mevduat getirisi elde etmesi burun kivirmama sebep oluyordu.
    Ancak atladığım konu şu oldu ;
    Benim TL yada başka bir şekilde olsun bu paranın aylık getirisine ihtiyacım yok (burada aylık geçim için desteği kastediyorum)
    Hal böyle oluncada ben bir bakıma uzun vadeli yatırımcı sınıfına giriyorum.
    son günlerde USD'nin son 10 yıllık seyir grafiklerine en az 10 kez göz attığımda ise uzun vadede kaybettirdigini söylemek bile bile yalan konuşmak olur.
    Dünden beri sürekli gözüm gelişmelerde.. aşağı yönde seyir halinde ufak ufak alım yapacağım.
    Şuan dolara geçmek yada geçmemek konusunda pek soru işareti kalmadı aklımda. .

Beni tek ürküten USD 3.5 -3.55 seviyelerini görsün diye beklerken, onun aksine bir anda yukarı yönde ivmelenmesi ve elimde tl ağzı açık bakakalmak...
    Bunuda tecrübe ile yasayıp göreceğim gibi...

İlgi alaka ve yardiminiz için tekrar teşekkür ederim.
    dolar mayıs 2013 ten itibaren asla zarar ettirmez. orta-uzun vade için konuşuyorum . kısa vade indi çıktı ile işim olmaz.

Yabancılar geçen hafta 600 milyon dolarlık tahvil sattı , 25 milyon dolar özel sektör bonosu sattı , 5 milyon dolarlık hisse senedi aldı.

İlk maçı kendi sahanda 7-0 alıp , deplasmanda ki maçta son dakikada yediğin gol ile 0-1 mağlup olduğun takımı elemişsin , eleyeceğin zaten ilk maçın sonucundan belli ama rakip takım 1-0 yendiği 2.maçın zafer sarhoşluğunda gibi bir durum ...

Sayfa 908/1009 İlkİlk ... 4088088588989069079089099109189581008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •