Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 909/1014 İlkİlk ... 4098098598999079089099109119199591009 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,265 - 7,272 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    Birde mtv şöyle böyle arttı diyorlardı. 517 lira 2. taksitini ödediğim arabamın vergisine bu sene 1.taksit 485 liraya ödedim.

2 depo benzin parası.
    az geldiyse, fazla yatırsaydın...belki yaş kriteri değiştiği için bir alt dilime düşmüştür vergi...acayip memleketiz, vergi az arttı, enflasyonun 2 katı arttı, ama az arttı...daha çok artsın tabi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Sahibinden.com İstatistikleri Kasım 2017 rakamları

TCMB raporları

Son düzenleme : Trade Shark; 29-01-2018 saat: 15:50.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. Konut fiyatları ancak enflasyon kadar artabilmiş Türkiye genelinde...Ama istanbul özelinde artış olmamış, bu sonuçlar da istanbul da durumun türkiye geneline göre çok daha kötü olduğunu gösteriyor.

http://www.bloomberght.com/piyasalar...uzde-041-artti

4. Tarih 2006. Osman hoca ne kadar haklıymış. Değil mi?

'Kayıt dışı ekonomi PKK'dan tehlikeli'

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Altuğ, "kayıt dışı ekonominin mafya olduğunu ve terör örgütü PKK'dan bile daha tehlikeli olduğunu" söyledi.

http://m.haber7.com/ekonomi/haber/19...kdan-tehlikeli

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Münferit sorunları tartışmayın. En büyük sorunu tartışın. Her gün her an tartışın. Devamlı tartışın.

RÜŞVET RÜŞVET RÜŞVET...

HİMMET HİMMET HİMMET...

UYGUNSUZ BAĞIŞ UYGUNSUZ BAĞIŞ UYGUNSUZ BAĞIŞ...

Bunları halletmeden Türkiye asla ama asla büyük ülke olamaz! Lütfen başka sorunları tartışmayın. Bu 3 sorun hallolmadan diğer hiçbir küçük sorun hallolmaz! Bunlara kalıcı çözüm sağlamadan ne ekonomi düzelir ne eğitim düzelir!

FETÖ nun kaynağı bu. PKK nın kaynağı bu. DAEŞ in kaynağı bu. DHKPC nin kaynağı bu.

Terör kayıtdışı para ve rüşvet (ve kılıflı rüşvet) ten beslenir.

Yaşadığımız şehir ihanetlerinin imar sorunlarının sebebi bu!

Yaşadığımız trafik sorunlarının sebebi bu!

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Plazalardaki boşluk son 10 yılın zirvesinde - Ekonomiden güncel haberler
    http://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi...sinde-2192375/
    Cumleye dikkat

Son 10 yılda ofis stoku yüzde 100 artış göstererek 2017 sonu itibariyle İstanbul ofis stoku 5 milyon 700 bin metrekareye ulaşırken yeni yatırımlarla bu rakamın 2021 yılında 8 milyon metrekareye ulaşması bekleniyor.

Arzda 100% artis sonrasi bu fiyat dususu yasaniyor yani bu kadar yuksek arz artisi olmasa fiyatlar ucacakti. Demekki talep hala cok buyuk ama arz artisi %100 olunca fiyat dusuyor tabi. Talep artisi nedir? %70 mi %80 mi? Belkide %30 ama nereden bakarsaniz bakin talep artisida cok yuksek olmali

Ben bunu anladim

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bravo, işin aslını açıkça yazmış power arkadaş, ne de olsa londra'dan tüyo alıyor.. yani neymiş ? amerikan donanması istediği gibi karadeniz'e çıkabilsin diye kazılıyor bu kanal.. işin esası buymuş, öğrenmiş olduk, teşekkürler.. uluslararası siyaset, strateji falan bilmek ayrı bir meziyet, büyük resmi görmemizi sağlıyor.. bu hesaba göre afrin operasyonu da aslında amerikalıların dikte ettiği bir iş olmalı, kim bilir hangi gizli amerikan planına uygun olarak yapılıyor ? belki power londra kankalarından işin aslını öğrenir de bize anlatır..
    ABD savas gemileri istedikleri zaman onceden bildirmek kaydi ile bogazlardan gecebilir hicbir sinirlama yok

Yalnizca bildirme zorunlulugu var. Ben daha savas gemisi gecirmek isteyipte Turk hukumetinin red ettigini hic duymadim

Yanlisim varsa birisi duzeltsin

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    aslında jeo-stratejik açıdan türkiye ülkesine baktığımızda, benim gördüğüm tek değerli alan boğazlar- kalan kısmı yani bütün anadolu sadece boğazlar'ın hinterlandı olması bağlamında bir değer taşıyor, yani boğazlar olmasa anadolu'nun pek bi ehemmiyeti yok, iran ülkesinden farksız.. boğazlar, sadece rusya'nın en kritik çıkış yolu olmasıyla değil, en önemli avrasya bağlantısını temsil etmesiyle önemli.. şu an yerkürenin en önemli 'game changer' projesi olan obor (one road one belt) için en kritik geçiş hattı boğaziçi .. 3.köprü için gerek var mıydı, araç geçiş garantisinin maliyeti kaç, ne diye tren yolu hattı da konuluyor vs pencerelerinden bakıp hayıflananlar, ipek yolu projesinin on sene içinde dünya ekonomisinin çehresini nasıl da değiştirdiğini gördüklerinde bu düşündüklerinden dolayı utanacaklar..
    Incirlik Ussunu Antartikaya mi kurdular?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Betoncular panikte görüyorsunuz,çok sevdikleri betonları reelde beş para etmiyor,alan yok piyasa bitmiş. bakalım son çare kanal balonu ortaya atıldı,geçmiştede bir finans merkezi balonu vardı, 900k TL ye 1+0 alan mallar şu an sözde finans merkezini seyretmekle meşgul,zavallılar ne diyim.ama böylelerine müstehak bunların kafasına vurup parasını alacaksın. yukarıdaki zata göre betonu 10'a katlamış hadi bakalım koy satışada görelim kaç sene bekleyeceksin. bizim şirkette barterdan gelen betonlar var,ne arayan var ne soran.bana göre ÇÖP
    o finans merkezinin cevre emlak fiyatlarina hic etkisi olmadi. Bizim evden 20-30 dakkada yuruyebilecegim bir yer ama 2 sence once 230-240 bin dolar olan evimiz simdi 150 bin dolar bile etmiyor. Belki daha da az cunku gercekten satmaya kalksam daha dusuge gider gibi. Hemde evimiz metroya 2 sokak otede.

Finans merkezindeki astronomik rakamlari herkes duyuyor okuyor zannediyorum residans veya site icindeki evlerle eski geleneksel apartman daireleri arasindaki fiyat farkinda bir ucurum olustu ve bu fark gittikce aciliyor.

Sayfa 909/1014 İlkİlk ... 4098098598999079089099109119199591009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •