Sayfa 91/340 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 2716 madde; 721 - 728 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by pamuk01 Yazıyı Oku
    sayın keko günaydın gesandan sonra cwenerjidede ortağız bol kazançlar dilerim.
    hayırlısı olsun dostum...ben tüm ortaklara başarılar diliyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. bu gün sektörün yüz akı biziz... sektörü biz sürüklüyoruz...geçen gün de söyledim bu sektörü çok seviyorum...sektör hisseleri birbirini çok güzel destekliyor...herhangi birine gelen haber hepsini olumlu etkiliyor..o yüzden de piyasadan pozitif ayrışıyorlar...bu sektörün sırtı yere gelmez ...bu hükümet olduğu sürece ve bu teşvikler olduğu sürece her yıl kat be kat büyümeye devam edecekler...seçimin ilk turundan önce bir sis bulutu oluşmuş idi..yatırımcılar bu sektörü satıp bist 30 hisselerine geçmişlerdi..ama seçimin sonucu netleşmeye başlayınca işler tesine döndü ve sektör gerçek dinamiklerine kavuştu...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. bazı yatırımcılar cuma günü seçim belirsizliği riskini göze alamayarak çıkışlar yapmışlardı..ama biz her türlü riske alışık olduğumuz için fuul hisselerde devam etmiştik..bu gün bu kararımızdan dolayı mutluyuz...kazanan tüm ortaklara başarılar diliyorum...

4. geçen günlerde söylediğim başka bir konun da belirginleşmesinden dolayı mutluyum...geçen günlerde cwene hakkında yorum yaparken bu hissede toplama olgunlaştıkça çıkışın da ivmelenmesini bekliyorum demiştim...o günkü isteksiz hareketlerine aldanmamak gerektiğini söylemiştim...bu günkü istekli çıkışı bizi teyit ediyor...toplamanın nisbeten olgunlaştığını düşünüyorum...ileride çıkışlar devam ettikçe yatırımcılar hisselerini satmaya daha isteksiz olacak...o vakit de tavan veya tavanlar görülmeye başlanacak..yani hissemiz vites büyütecek...alfas ile ciddi ciddi karşılaştırılıyor..bir çok kişi temel olarak cweneyi daha çok beğeniyor...bakarsınız fiyat olarak da birbirlerine yaklaşabilirler...mümkün mü ?? borsada herşey mümkün...

bunu sadece basit bir algı benzerliğine dayanarak söylüyorum..yoksa gerçekte ikisinin de olması gereken değeri bilmiyorum...çünkü hiç incelemedim...tek bildiğim sektör hisseleri hızlı büyüyor..cwene de prim yapmamış...bu iki veri burada bulunmam için yeterlidir..

5. yine geçen günlerde nakitte olsaydım ve sektör hisselerinden hisse alacak olsaydım ilk önce cweneyi sonra da europoweri tercih ederdim diyordum..çünkü ikisi de yeni arz...arzdan gelecek olan yüklü nakitleri olacak..bakir hisseler...o yüzden de potansiyelleri yüksek olacak demiştim..şu anda arkamızdan europowerin geldiğini görüyorum... bakalım gün sonunda hangisi daha çok prim yapacak ?? veya önce hangisi tavan yapacak ?? izlemeye devam..

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    geçen günlerde söylediğim başka bir konun da belirginleşmesinden dolayı mutluyum...geçen günlerde cwene hakkında yorum yaparken bu hissede toplama olgunlaştıkça çıkışın da ivmelenmesini bekliyorum demiştim...o günkü isteksiz hareketlerine aldanmamak gerektiğini söylemiştim...bu günkü istekli çıkışı bizi teyit ediyor...toplamanın nisbeten olgunlaştığını düşünüyorum...ileride çıkışlar devam ettikçe yatırımcılar hisselerini satmaya daha isteksiz olacak...o vakit de tavan veya tavanlar görülmeye başlanacak..yani hissemiz vites büyütecek...alfas ile ciddi ciddi karşılaştırılıyor..bir çok kişi temel olarak cweneyi daha çok beğeniyor...bakarsınız fiyat olarak da birbirlerine yaklaşabilirler...mümkün mü ?? borsada herşey mümkün...

bunu sadece basit bir algı benzerliğine dayanarak söylüyorum..yoksa gerçekte ikisinin de olması gereken değeri bilmiyorum...çünkü hiç incelemedim...tek bildiğim sektör hisseleri hızlı büyüyor..cwene de prim yapmamış...bu iki veri burada bulunmam için yeterlidir..
    alfası çok begeniyorum. yatırmcıya verdikleri faaliyet raporları vs ama kapasitede mesala cwene 1800 alfas 1500

alfası bir kaç aldım ve terste kaldım ama çok begeniyorum. iki şirketinde hasılatı çok iyi tek sıkıntıları maliyetleri yüksek.. onları da hallederlerse tutulmazlar..
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    alfası çok begeniyorum. yatırmcıya verdikleri faaliyet raporları vs ama kapasitede mesala cwene 1800 alfas 1500

alfası bir kaç aldım ve terste kaldım ama çok begeniyorum. iki şirketinde hasılatı çok iyi tek sıkıntıları maliyetleri yüksek.. onları da hallederlerse tutulmazlar..
    ben onların temeline hakim değilim...ama alfas aylar önce arz olmuştu..o arzdan şirkete yüklü nakit girmiş olması lazımdı...eğer şirkete o nakit girmiş ise ve bu nakite rağmen kar marjını artıramamış ise ?? ben böyle bir şeyi hoş göremem...cwenede de nakit girişinden sonraki durumu görmek gerek..

bu tür şirketlerin arasındaki fark AR-GE lerinin durumudur...eğer yeni ürün icat edip bunu ticarileştirebiliyorsa ve rakiplerinden bu şekilde farklı olunabiliniyorsa o şirket rakiplerinden bir kaç adım öndedir demektir...gördüğüm kadarıyla cwene nin argesi çok iyi...youtubeden izlediğimiz videolar bize güzel bir fikir veriyor...tabi alfasın argesi ne durumda bilmiyorum..bence bunu göz önünde tutmak lazım...

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ben onların temeline hakim değilim...ama alfas aylar önce arz olmuştu..o arzdan şirkete yüklü nakit girmiş olması lazımdı...eğer şirkete o nakit girmiş ise ve bu nakite rağmen kar marjını artıramamış ise ?? ben böyle bir şeyi hoş göremem...cwenede de nakit girişinden sonraki durumu görmek gerek..

bu tür şirketlerin arasındaki fark AR-GE lerinin durumudur...eğer yeni ürün icat edip bunu ticarileştirebiliyorsa ve rakiplerinden bu şekilde farklı olunabiliniyorsa o şirket rakiplerinden bir kaç adım öndedir demektir...gördüğüm kadarıyla cwene nin argesi çok iyi...youtubeden izlediğimiz videolar bize güzel bir fikir veriyor...tabi alfasın argesi ne durumda bilmiyorum..bence bunu göz önünde tutmak lazım...
    yani o yüzden cwene den yana kullandım hakkımı okudum inceledim yönetim kurumundaki insanlara baktım. yurtdışı satışları gesan gibi az ama bakalım bindik trene
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 91/340 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •