Sayfa 91/734 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon
Arama sonucu : 5866 madde; 721 - 728 arası.

Konu: VAKKO - Vakko Tekstil

1. Ben, eğer şu meşhur stratejik alternatif konusunda bir gelişme olacak ise, bu gelişmenin en erken bu şirket 9 Kasım'da konsolide mali tablolarını açıkladıktan ve ak koyun kara koyun (şirketin en yakın tarihli öz varlığı, net satış hacminde bir gelişme olup olmadığı, karlılık durumu, mali rasyoları vb.) anlaşıldıktan sonra mümkün olabileceğini düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değil sadece bir kişisel kanaat, tahmin ve nihayetinde bir temenni açıklamasıdır. Bu tip tahmin veya öngörü ya da temennilerde, yanılmanın esas, tutturmanın ise istisnai bir durum olduğu asla unutulmamalı ve herkes yatırım kararını kendi akıl ve muhakeme yeteneğine dayalı olarak vermelidir.

2. Sayın yüzdeoncu senin tahminin çıkacak, hisse tekrar 3.30 civarını görecek ve bize yine ilave mal alma fırsatı yaratacak galiba.Ha gayret Bilanço öncesi cep to cep al-sat yaparak fiyat düşürüp moral bozarak mal toplama hareketi öyle mi ?

Yatırım tavsiyesi değil sadece bir kişisel kanaat, tahmin ve nihayetinde bir temenni açıklamasıdır. Bu tip tahmin veya öngörü ya da temennilerde, yanılmanın esas, tutturmanın ise istisnai bir durum olduğu asla unutulmamalı ve herkes yatırım kararını kendi akıl ve muhakeme yeteneğine dayalı olarak vermelidir.
    Son düzenleme : Burutay; 27-10-2017 saat: 17:12.

3. Sayin burutay morlim bozuk.kardan zarara donduk.alisim 3.36 yada 3.37 idi.

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bu ...ler bence tamamen algıya oynuyor. Ama merak etme su akar yolunu bulur. Var mı böyle bir şey arkadaş? Hisse daha 16 Ekim'de 3.90 TL.yi görmüşken, sadece 11 gün sonra bu kez 3.34 TL.yi görüyor. Hangi fiyatlama doğru arkadaş? Neden daha önce 3.90'a çıktı bu gün neden 3.35'lerde seyrediyor?

Anlaşılan o ki, bu kağıt senin daha önce dediğin gibi, tamamen ciğeri 5 para etmeyen bazı adamların oyun alanı olmuş. Zaten somut bir gelişme yok, işlem hacmi dersen düşük, öte yandan; bunların oyununu bozacak kuvvetli rakip oyuncu da ortalarda olmayınca bu ...lar da hissenin altından girip üstünden çıkıyor ve istedikleri gibi kapanış yapıyorlar. konsolide mali tablolar açıklanıncaya kadar bu atraksiyon devam edecek gibi duruyor.

Son düzenleme : Burutay; 27-10-2017 saat: 17:37.

5.  Alıntı Originally Posted by Burutay Yazıyı Oku
    Bu ...ler bence tamamen algıya oynuyor. Ama merak etme su akar yolunu bulur. Var mı böyle bir şey arkadaş? Hisse daha 16 Ekim'de 3.90 TL.yi görmüşken, sadece 11 gün sonra bu kez 3.34 TL.yi görüyor. Hangi fiyatlama doğru arkadaş? Neden daha önce 3.90'a çıktı bu gün neden 3.35'lerde seyrediyor?

Anlaşılan o ki, bu kağıt senin daha önce dediğin gibi, tamamen ciğeri 5 para etmeyen bazı adamların oyun alanı olmuş. Zaten somut bir gelişme yok, işlem hacmi dersen düşük, öte yandan; bunların oyununu bozacak kuvvetli rakip oyuncu da ortalarda olmayınca bu ...lar da hissenin altından girip üstünden çıkıyor ve istedikleri gibi kapanış yapıyorlar. konsolide mali tablolar açıklanıncaya kadar bu atraksiyon devam edecek gibi duruyor.

Burutay bey

Ruhunuz kumarbaz.dusunceniz analitik olma egiliminde,ama uygulama kumar ve hayal uzerine.ornek: tmsn ve vakko

Sonucu ne olursa olsun, bu ozelestiriyi yapin kendinize

Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by Analizsever Yazıyı Oku
    Burutay bey

Ruhunuz kumarbaz.dusunceniz analitik olma egiliminde,ama uygulama kumar ve hayal uzerine.ornek: tmsn ve vakko

Sonucu ne olursa olsun, bu ozelestiriyi yapin kendinize

Ytd

Sayın Analizsever

Ben tabii ki zaman zaman gereğinden fazla risk alıyorum ve bazen bunun ödülünü görüp çok kısa vadede ciddi paralar kazanıyor zaman zaman da aldığım riskin bedelini ödeyip kısa vadede ciddi para kaybedebiliyorum. Bu doğru. Ancak ben kumar oynamıyor ve bu işe ayırdığım sermayenin ancak bir kısmı ile daha çok hikayesi hisselere yatırım yapıyorum.

Örneğin, bu şirketin hakim ortakları; biz bir stratejik alternatif arayışına girdik diye bir açıklama yaptılar ve de hisse 4.29 TL.leri gördü öyle mi ? Kaldı ki, ekonomik realiteler dikkate alındığında, bazı yatırımcıların bir gün bu şirketin hakim ortaklarının kapısını çalıp gelin; şu stratejik alternatif işini ciddi bir şekilde görüşelim demesi ve hatta hakim ortaklar ile bu yatırımcı grubu arasında bir "Gizlilik Anlaşması"imzalanması ve salt bu tarz bir gelişmenin bile bu hisseye prim yaptırması sizce çok mu ihtimal dışı ya da imkansız gelişmeler ki hisseye yatırım yapmayı kumar ile eşdeğerde görüyorsunuz.

Kaldı ki, ben hiç bir zaman bu şirkete muhakkak bir alıcı çıkar ve bu alıcı adayı ile hakim ortaklar fiyat ve sair şartlar konusunda anlaşırlar ve de bu iş muhakkak olumlu neticelenir filan da demiyorum ki .

Ayrıca benim gibi bir adamı salt Vakko'ya sadece belli bir miktarda yatırım yaptığı için kumarbaz olmakla suçluyorsunuz (ki böyle bir nitelemede bulunmak bile son derece yakışıksız yani size hiç yakıştıramadım) bu hisseye yaklaşık son üç ay içerisinde milyonlarca ABD Doları tutarında yatırım yapmış olan (3.479.160 adet -TL karşılığı : 11.759.561 TL ) Citi Menkul Kıymetlerdeki yabancı yatırımcıyı çok merak ediyorum nasıl nitelendireceksiniz? Ona da "Mega Kumarbaz" filan dersiniz her halde ?

Sahi, benim yatırım anlayışım sizi neden bu kadar ilgilendiriyor? Ben kendi yatırım anlayışım ve risk alma dereceme göre yatırım yapar ve ya kazanır ya da kaybederim. Size ne? Siz de kendi anlayışınıza göre seçtiğiniz hisselere yatırım yaparsınız olur biter. Öyle mi?

Nitekim, ben hiç sizin yazılarınızı veya yatırım yaptığınız hisseleri takip ediyor ve yapmayın lütfen sevgili kardeşim filan diyormuyum ? Ya da; siz neden bu tarz hisselere yatırım yapıyorsunuz arkadaşım, bakın benden söylemesi; eğer siz bu yatırım anlayışı devam ederseniz; en kısa sürede sermayeyi kediye yükler hatta evin yolunu şaşırırsınız yapmayın etmeyin mealinde laflar ediyormuyum? Kaldı ki ben böyle sadece hikayesi olan senetlere yatırım yapan ve temeli sağlam hisseleri ıskalayan birisi de değilim. Nitekim, sadece son bir yıl içerisinde bazen aynı gün içerisinde defalarca al-sat yapmak şartıyla GARAN THYAO, Kozal vb gibi Blue chip hisselerde defalarca al-sat yaptım.

Ayrıca, ortada açıklanmış bir ortaklık arayışı var iken ve bu arayış Türkiye'nin en bilindik markalarından birisi tarafından yapılmış iken; günün birinde bu şirkete bir yatırım yapma meraklısının çıkması ihtimali sizce sıfır mıdır? Kaldı ki siz bu ihtimali sıfır olarak düşünüyorsanız bu hisseye yatırım yapmazsınız olur biter, kimse de sizi eleştirmez.

Bana göre, stratejik alternatif arayışına çıkma beyanından hemen önce mali durumu aniden düzelen ve son bir yıl içerisinde salt mali iyileşmenin ötesindeki nedenlerle fiyatı eskale olan ve % 118 prim yapan bir şirketin hisseleri ile ilgilenmek kumar filan değil mantıklı bir şekilde risk almaktır sevgili arkadaşım. Risk ile kazanç kardeştir bunu sakın unutmayınız.

Her neyse, yine de beni düşündüğünüz ve iyi niyetle uyardığınız için teşekkür ediyorum, bu uyarılarınızı muhakkak dikkate alacağım ve paramı ateşe atmayacağım. Bu arada ben de size; önce en büyük zenginlik olan sağlığınıza yatırım yapmanızı, daha sonra da, nasıl bir anlayıştır bilmem ama ,kendi yatırım anlayışınıza göre yaptığınız yatırımlar sonucunda bol kazançlar sağlamanızı ve nihayet bu kazandıklarınızı sevdiklerinizle güzel güzel harcayabilme fırsatı bulabilmenizi diliyorum.
    Son düzenleme : Burutay; 28-10-2017 saat: 16:51.

7. Sayin burutay pazartesi gunu blanco icin son gunmu tahmini olarak ne kadar bekliyorsunuz blancoyu

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Citibankin aliş miktari ve maliyeti

Citi alişlari
    Attached Images Attached Images

Sayfa 91/734 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •