Onemli Gunler Banner
Sayfa 911/1011 İlkİlk ... 411811861901909910911912913921961 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 7,281 - 7,288 arası.

Konu: Viop XLVI

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    ziraat yatırım alış tarafında değil, satış tarafında.. altıns1 hala halka arzı süren bi tahta olarak görmek lazım, totalde 5,5 ton ayırdı darphane, şu ana kadar 3 ton satıldı, yani 300 milyon lot.. talep fazla olduğu için makası yukarı açtı, yani ilk başta 5-6 kuruş olan makas şu an 25-30 kuruşa çıkmasının sebebi bu olmalı..

ziraat satması gereken toplam malı yani 550 milyon lotu sattıktan sonra bu makas ortadan kalkacaktır
    Peki makas iyice coşup altıns1 hoçcağalın ğidiyom ben de diyebilir mi?

Hahahaha ne adamlar yönetti be ülkeyi

2. https://gidadedektifi.com/tag/ulker/

Ülker ve diğer marka ürünler ile ilgili.

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Bizim uyanıklarda..6 servis varken 5 e indirmişler.Her servise 3 er öğrenci olarak paylaşmışlar.Tasima kapasitesinin üzerine çıkarak 3 ek çıkma koltuk yapmışlar.. Hatta bir öğrenci ayakta..
    Eğitim parasız, eşit ve adil olmalıdır!

Özel okullar tamamen kapatılmalı, öğretmenlere çok iyi imkanlar sunulmalıdır.

Neslin en başarılı insanları öğretmen olmalı ve sürekli teste tabi tutulmalı.

Eğitim Eğitim Eğitim.

Türkiye çökerse işte bu yüzden çökecek! Özel okul sistemi sürdürülemez! Türk milleti her zaman eşitler arasında birincinin one çıktığı sosyal mobilitenin yüksek olduğu bir millet olmuştur!

Osmanlı da böyledir, cumhuriyet de. Selçuklu da!

Bu Eğitim konusunda inanılmaz hata yapılıyor. Bir an önce dönülmesi gerekiyor.

4. Sn. Cumhurbaşkanı bile sosyal mobiliteye en güzel örnektir fakir bir aileden gelmesi ile gurur duyuyorum. Bir sonraki nesilde ise kısa pantolonlu galerici cocugu yönetecek malesef ülkeyi bu saçma eğitim sistemi nedeniyle. Acilen düzeltilmesi gerekiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Eğitim parasız, eşit ve adil olmalıdır!

Özel okullar tamamen kapatılmalı, öğretmenlere çok iyi imkanlar sunulmalıdır.

Neslin en başarılı insanları öğretmen olmalı ve sürekli teste tabi tutulmalı.

Eğitim Eğitim Eğitim.

Türkiye çökerse işte bu yüzden çökecek! Özel okul sistemi sürdürülemez! Türk milleti her zaman eşitler arasında birincinin one çıktığı sosyal mobilitenin yüksek olduğu bir millet olmuştur!

Osmanlı da böyledir, cumhuriyet de. Selçuklu da!

Bu Eğitim konusunda inanılmaz hata yapılıyor. Bir an önce dönülmesi gerekiyor.
    Zenginden parayı alıp fakirlere kaliteli ücretsiz okullar yapılması iyidir..(bence)
    İzmir Atatürk lisesi en iyi örnektir .

YTD
    Son düzenleme : dva glaza; 02-01-2023 saat: 23:12.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    ziraat yatırım alış tarafında değil, satış tarafında.. altıns1 hala halka arzı süren bi tahta olarak görmek lazım, totalde 5,5 ton ayırdı darphane, şu ana kadar 3 ton satıldı, yani 300 milyon lot.. talep fazla olduğu için makası yukarı açtı, yani ilk başta 5-6 kuruş olan makas şu an 25-30 kuruşa çıkmasının sebebi bu olmalı..

ziraat satması gereken toplam malı yani 550 milyon lotu sattıktan sonra bu makas ortadan kalkacaktır
    piyasa yapıcı olduğu için alış tarafında da olmalı diye biliyorum. kademelerde alış tarafına satış geldiğinde , alıcı kısmında ziraat yatırım çıkıyor mu bakmak lazım. hiç bakmadım. çünkü genel olarak borsada derinlik kısmında alıcı satıcıyı görmek istemediğim için o datayı satın almamıştım. hatta bazen derinlik bile görmek iyi olmuyor trade yaparken negatif etkileyebiliyor. altıns1 e satış geldiğinde alan kısımın ekran görüntüsünü biri atarsa bakarız.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Zenginden parayı alıp fakirlere kaliteli ücretsiz okullar iyidir..(bence)
    İzmir Atatürk lisesi en iyi örnektir .

YTD
    Genelkurmay Başkanlığı yapan Kâzım Orbay ve Memduh Tağmaç, yazar Necati Cumalı, şair Attilâ İlhan, ünlü kalp cerrahı Siyami Ersek, müzikolog ve devlet sanatçısı Ahmet Adnan Saygun, yazar Samim Kocagöz ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, ünlü tiyatrocu ve senarist İhsan Yüce de bu okulda eğitim almış ...

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0...lm%C4%B1%C5%9F

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    zeki insanların masasının dağınık olduğu bir şehir efsanesi.... yaratıcı takımdan üst mertebeye ulaşmış reklamcı yazar çizer yüksek mimarların, edebiyatçıların masaları dağınık olmaz. haa şu var hayatında büyük işler icra ederken hayatının geri kalanında kaos olacağını bilirsin ve kabullenirsin de masanın dağınık olması buna dahil değil.

bir gün Londra' da francis ford coppala ile times nehrine doğru gözlerimizi yüzdürürken , suya hayallerimizi yazıyorduk. o dönem kendisi baba 2 filmini çekme aşamasındaydı bende de çok yüklü petrol ve altın kontratları vardı. yani ikimiz de zihnen full yüklüydük. Ben de zırt pırt soruyordum o kadar oyuncuyu senaryoyu kostümü zamanlamayı falan nasıl idare ediyorsun ? Bana döndü dedi ki ; ya Hamza, büyük işler inşa ederken hayatında oluşacak kaosu kabullenmelisin.

Hah işte aynı o kaosun getirdiği o ışığı bir de corç soros'un gözlerinde gördüydüm. bunlar insan hayatında önemli hadiseler.
    Analitik zeka, içine sinene kadar ilgili şeyi dağıtabildiğin kadar dağıtmayı gerektiriyor, ama bunları geri toplama zekası ayrı bir zeka. Yaratıcı adamda ikinci zeka olması lazım.

Bunun dışında bence dedektif ne aradığını bilir ona göre dağıtır, defineci nerede aradığı bilir ona dağıtır, mayın avcısı dikkatli şeklide dağıtır. Bomba imha ekibi çok farklı olabilir.

Sanatçı üzerine zeka tanımıyorum, serbest zeka olması lazım.

Tabi bunlar benim kişisel görüşüm boş bir zamanda inceleyeceğim. Mesela ben resimli puzzle toplamayı hiç sevmiyorum, demek bir merak hissi de uyandırmıyor. Komşunun notebook'unu dağıttım bir sürü de parça aldım ama 2 haftadır dağınık şekilde duruyor, birleştirmenin çok bir getirisi yok, kadın da geri istemedi.

Tıpçı da olmamak istemiştim, dağıtırız toplayamayız diye.

Kendime bal yapmaz arı ismini koydum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 911/1011 İlkİlk ... 411811861901909910911912913921961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •