Sayfa 914/1000 İlkİlk ... 414814864904912913914915916924964 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,305 - 7,312 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eğer ufak bir fiyat farkına razı iseniz burgan bankı da deneyebilirsiniz. Müşteri temsilcileri bir tık daha bilgili olabiliyor.

Aw05 , BB58 AL40 ve AT75 sanırım Burgan'ın stoğunda olması lazım. Direk alım yapabilirsiniz 1000$'ın katları ile.Ancak 10.000 nominal altı işlem yapmak istemeyebilirler. Ayrıca küçük bir banka olduğu için ileride satmak isterseniz daha dar bir müşteri havuzuna sahip bir banka olduğu için satş fiyatı dalgalanabilir. Direk müşteri temsilcisi üzerinden alınabiliyor sadece burganda internet şubesinde yok.

Ayrıca Garanti ve TEB de de internet şubede bol stok bulunuyor. İş bankasının da internetine bakmıştım ama o bankayla çalışmıyorum.

Son kertede banka dışı iş yatırım var ama prosedürleri biraz farklı bankalara göre.
    teşekkür ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn rxpu'ya ek son dönem gözlemlerim..

denizbank (int şube) bir çok alternatifine göre çok daha çeşitli stok ve fiyatlama gösteriyor. ama henüz işlem yapmadım.

hsbc'de piyasada bulunamayan kağıtları bulabiliyorsunuz. mesela uzun süredir ve hala hiçbir yerde (işyatırım da bile) satışta bulamadığım 2034-2038 almak mümkündü son bir haftada.

ziraat işbank stok ve fiyatlama konusunda uzun süredir oldukça kötü.

garanti'nin genelde piyasaya göre fiyatları yüksekken bugün (internet şube) şaşırttı. gayet makul/ucuz fiyatlamalar ve çeşit vardı.

işyatırım'dan biraz sıtkım sıyrılmaya başladı. telefon açarsın ulaşamazsın. ulaşırsan bekle geri dönsünler vs..
    size de çok teşekkür ederim

Yaklaşık %7 kupon getirili eurobond var elimde. Kupon getirileriyle eurobond almaya devam ettim. Şuan faizler yükseldiği için anaparadan zarardayım. Kenarda tuttuğum nakidi bu faizden girmeli miyim yoksa fedin 1 puanlık faiz artışını beklememi mi önerirsinz? Cdsler 800 gelirse kupon ödemeleri temerrüde düşme riski var mı ? Kafamda deli sorular

4.  Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    ziraatte can sıkıyor 2027 sonrası yok bayadır. Özel bankalardan teb yada hsbcden eurobond almanın banka riski var mı? Yoksa onlar sadece aracı mı?
    Sadece aracılar, o konuda hicbir risk yok. Euroclear'da saklanıyor eurobondlar bizim adımıza.
    Bu aynen suna benzer, A bankasında BIST fonunuz var, banka patlarsa fonunuza hicbirsey olmaz, baska bir aracıya aktarılır kapılar kapanmadan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,527
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Yaklaşık %7 kupon getirili eurobond var elimde. Kupon getirileriyle eurobond almaya devam ettim. Şuan faizler yükseldiği için anaparadan zarardayım. Kenarda tuttuğum nakidi bu faizden girmeli miyim yoksa fedin 1 puanlık faiz artışını beklememi mi önerirsinz? Cdsler 800 gelirse kupon ödemeleri temerrüde düşme riski var mı ? Kafamda deli sorular
    Cds onu olcuyor zaten..
    1500 e kadar odenir diyenler var.
    1500 den sonra anapara buyuk ihtimalle geri gelmeyecektir ki o cds 1500 olmustur.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    Sadece aracılar, o konuda hicbir risk yok. Euroclear'da saklanıyor eurobondlar bizim adımıza.
    Bu aynen suna benzer, A bankasında BIST fonunuz var, banka patlarsa fonunuza hicbirsey olmaz, baska bir aracıya aktarılır kapılar kapanmadan.
    fon gibi muamele göreceği kısmına katılıyorum ama euroclear kısmından emin değilim. burada yıllar önce tartışılmıştı bu konu ve bizim bankadan aldığımız 2. el eurobonlar aslında banka/kurum hazinesi adına euroclear'a kayıtlı sonucuna varılmıştı diye hatırlıyorum. çok gerilerde kaldığı için bulmak zor yazışmaları.

7. konuyla ilgili geçmiş yıllardan ortaya karışık..

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Bir şeyi takip etmesine gerek yok; Euroclear takas ve saklama merkezi zaten. Alım-satım aracı kurumlar tarafından ona bildiriliyor. Son alıcı kimse, ödemeler de onun hesabına yapılır. Euroclear'ın bir yerlerden ek bilgi bulmasına ihtiyacı yok zaten tüm işlemleri takaslayan kendisi. Kupon ödeme saatine kadar el değiştirebilir, o kadar katı bir süre kısıtına da gerek yok.
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku

Burada konusu olmuştu euroclear'da bizim mi ismimiz geçiyor, aracı kurumun mu diye.

Bir avrupa index fund'ı almak için yukarıdaki belgeyi talep ettiler.

Nihai hak sahibini belge ile talep ettiklerine göre, normalde bizim ismimiz adına korunmuyor diye yorumluyorum.
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Tüm eurobondlar euroclear bankası güvencesinde. Aldığınız eurobond Hazine veya Şirket eurobonduysa bu kurumların iflas etmemesi önemlidir.
    Fakat banka/aracı kurum ile ilgili kapanma/batma durumunda Yatırımcı Tazmin Merkezi'nin güvence kapsamı işler. Kaynak Hsbc
    https://www.hsbc.com.tr/medium/document-file-1194.vsf
    "Yatırımcı Tazmin Merkezi Güvence Miktarı
    Eurobond işlemi her bir yatırımcı için belirli bir tutara
    kadar Sermaye Piyasası Kurulu Düzenlemeleri uyarınca
    Yatırımcı Tazmin Merkezi'nin güvencesi altındadır. Bu
    tutar her yıl ilan edilen yeniden değerleme katsayısı
    oranında artırılır. Tazmin kapsamı dışında kalan kişi ve
    kurumlar bu güvence miktarından faydalanamaz."
    2020 için bu tutar 217.000 TL
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    TEB, kendi Euroclear hesabındakileri bize satmakta.Her bankanın kendi eurobond havuzu farklı.
    Risk konusu 2 yönlü, hem saklayan kuruluş hem de bonoyu çıkaranın riskini alırız.
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben dün burganbank ile görüştüm. İndikatif fiyat verdi. Bir de euroclear'de burganbank adına saklanıyor bankamızda da sizin adınıza kayıt ediliyor diyorlar.

Bu diğer bankalarda da böyle midir?

200k$ üstünü mü acaba Euroclear'a kaydediyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Benim kuponlar ile bu sene dahil dort yil vergi cikiyo sonra kupon gelirleri azaliyo ve beyan altinda kaliyo, o zaman kafa daha rahat olur...
    Vade gelmeden satarsak bol vergi cikiyo usd artisi nedeni ile...
    Hocam ne zaman almışsınız da satim icin vergi cikiyor acaba? Ben dun bi hesap yapayim dedim, hem değerlerden azalmanın hem de son bir y8ldaki yuksek ufe den dolayi ufe düzeltmesi sonrasi hiçbirinde vergi çıkmıyor, hatta baya baya zarar yazmis oluyor,

Sizin mesaji görünce Acaba ben mi yanlış yapıyorum dedim,

Sayfa 914/1000 İlkİlk ... 414814864904912913914915916924964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •