Sayfa 917/1024 İlkİlk ... 4178178679079159169179189199279671017 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,329 - 7,336 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. hükümetin görmek istemedigi veya aklısıra yaptıgı algı dolar degil istersen ÇAKIL TAŞI ile ticaret yap her yıl verdigin cari acıgı ne yapacaksın gercek çözüm üretime ihracata dayalı ekonomi kurmadıgın sürece yarattıgın her altarnatif bana göre hikayedir haksızmıyım

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ozan kardeş boşuna sayfaları dolduruyorsun.
    Bu yazılar halkın umudunu diri tutmak için yazılır, bunları burada kimse yemez.

Sayın rxpu olayın iç yüzünü açıkladı zaten.

Ki normalde ortalama zekada bir insan da sonucun değişmeyeceğini az çok tahmin edebilir.
    Yani sen ticaretini hangi para birimiyle yaparsan yap, sattığın aldığından azsa, aradaki açığı kapatamazsın.

Arabanın benzini bitmiş, cepte para yok, bizimkiler diyor ki "dur bir de radyodaki kanalı değiştirip öyle marşa basayım belki araba çalışır"
    Şaka gibi işler...
     Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    hükümetin görmek istemedigi veya aklısıra yaptıgı algı dolar degil istersen ÇAKIL TAŞI ile ticaret yap her yıl verdigin cari acıgı ne yapacaksın gercek çözüm üretime ihracata dayalı ekonomi kurmadıgın sürece yarattıgın her altarnatif bana göre hikayedir haksızmıyım
    Tek sorun cari açık ta değil, Evet aldığımız sattığımızdan çok daha fazla. Bu ciddi büyük bir sorun ama sadece bu olsa Selva Demiralp'in kaleme aldığı yazıdaki belirli maddeler verimsiz de olsa uygulanabilirdi.

Ancak yerel para ile ticaret yapmayı planadığımız 3 para birimi de geçmişte neredeyse %300 ila %500 arası dalgalanmış. Bu koşullarda tüm bu para birimlerinin birbirleri ile ticaret yaptığını düşünün ve farklı zamanlarda her birinin %100-200'lük dalgalara girdiğini düşünün. Bu durumda hiç böyle bir anlaşma yapmasanız belki firmalar daha karlı çıkar, dolar olmasa da euro veya altına endeksli ticaret yapıp ticareti istikrarlı olarak sürdürürler.
    Ancak istikrarlı bir varlık üzerinde anlaşılmadığı durumda bu her 3 tarafta da firmalar için çok ciddi risk yaratacaktır. Zaten konuştuğum ve dinlediğim tüccarların tamamı istisnasız bunu görüyorlar ve bu konuya *kesinlikle* olumlu bakmıyorlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Cari açığımız olan ülkelere "İmam" ihraç edebiliriz.

Ahiretlerini kurtarmak onların da hakkı.

https://www.yeniakit.com.tr/haber/di...ri-513066.html
    Devlet yılbaşına kadar 9500 yeni kadro açtı.

4. rxpu size katılı yorum yerel para ile ticaret istikrarsız bir ticaret getirir sürekli degişken fiatlar sıkıntı yaratır

5. Sayın rxpu;sayın erman 07..Benim konu hakkında bilgim yoktur.Yapılan anlaşmanın olumlu ve olumsuz taraflarını bilenlerden öğrenmek istedim.Kıymetli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.İyi gclr.YTD

Merkez Bankasının kağıt üzerindeki altın rezervi,
    Gerçek ve doğrumu.???
    Öz malımı yoksa birilerine reyin mi verildi.!!???
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

F/X piyasasında kazananların oransal olarak bir elin parmaklarını geçmediği ayrıca o oranların içinde kendini fasulyeden sayan küçüklerin neredeyse HİÇ olduğu defalarca yazıldı çizildi ama görüyorum ki hala bu işten para kazanılabileceğini iddia eden zatı muhteremler var hemde son 3 yıldır durduğu yerde Tl karşısında fezaya çıkan Dolarcı topiğinde. Bu kadar yardım sever zatların bu topiğe daldığını gürünce gözlerim yaşarıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Cari açığımız olan ülkelere "İmam" ihraç edebiliriz.

Ahiretlerini kurtarmak onların da hakkı.

https://www.yeniakit.com.tr/haber/di...ri-513066.html
    Devlet yılbaşına kadar 9500 yeni kadro açtı.

sana verilen bütçeyi yıl ortasına gelmeden bitir sonra da binlerce yeni imam al
    bunlara geri zekalı demek geri zekalılara hakarettir, zeka sıkalası idyot, embesil, moron diye gider
    idyottan daha düşük seviyede bir tanım bulup sadece bize has olarak ta tescillenmelidir..

Sayfa 917/1024 İlkİlk ... 4178178679079159169179189199279671017 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •