Sayfa 92/1004 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Viop LV

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,336
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    fatalizm den uzak durmak lazım ariston abey.

insanın almış olduğu eğitim veya anne babasından kalan kültür vb yetişme ortamı gibi şeylere bağlı kalmamak lazım.

hayatta en mutlu olan insanlar çabuk dejenere olabilen ve çabuk uyum sağlayabilen insanlardır.

kadere saplanıp kalırsan ömür boşa geçer.

bağlı diğer durumda insanın kendi benliği.. ilk görüşte aşk.. devlerin aşkı büyük olur gibi kavramlar. büyüdükçe anlarsın aşk birkerelik falan değilmiş.. ayrıldığında ilk başlarda dünya başına yıkılsada bakarsın sonra iyiki bırakmışım dedirtir.

o dev ak falan kısa bir hayecan olarak kalır.

aynaya baktığında bu benmiyim sorusu önemli..yani tüm duygularımla tüm yaşantımla tecrübelerimle hayatımın gidişatı ile sorduğun içinde bulunduğun duruma göre değişir. bu benmiim sorusu değişkenlik göstersede o benliğe uygunmuyum diye devam eder.. neden beni ne kadar tamamlıyor kafa şeklim içimdeki bene veya göz rengim veya saçımı neden bu yana tarıyorum saç rengim vs vs vs..

bunlar gerçekten bana uygun mu. diye devam ediyor

insanoğlu sonuçta bir yolculuk yapıyor .. dışta olduğu gibi iç dünyasındaki yolculukla birlikte.

ve tabi o yolunbir sonu var. geri dönüşü olmayan bir son.

kainatın yaşına kıyasla kendi ömür sürene bakarsak göz açıp kapayana kadar bile bir süre değil. o nedenle hayatta gerçekten ne olduğunu öğrenemeden gidiyoruz.

bilseydik tadı olurmuydu veya bir önemi olurmuydu o başka.

o nedenle belli kalıplara saplanıp kalmaktansa uyuma odaklanmalısın .. etraf çoşuyorken sen oturamazsın. bu kezde herkez bana bakıyor diyip kendini farklı hissetmene neden olur ve ayrılırsın üzülebilirsin.

oysa insanlar ve hayvanlar yeni bir insan veya işte hayvanlar kendi cinslerinden olan yeni bir grup canlı ile karşılaştıklarında senin farkını sen kendin bilsen bile. onlar aslında hiç bir zaman bilemeyecektir ve sorgulamayacaktırda. kolayca uyum sağlayabilirsin. bu dediğim şey setup olarak zaten genlerimizde var . yani senin farklı biri olduğunu düşünecek kapasiteleri bile yok

hayata birazda kim yaptı nasıl oldu nasıl oluyor sorularına allah yabdı diyip geçip fizik kanunlarını karıştırmamak gerek.

Benim devrelerimi yakan bir yazı olmuş adaşım .

Düşünmeyi yasakladım kendime.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

2. Bir kaç güzel film hatırlıyorum. İsimlerini düşünmem gerekir.

Ana fikir şu, bu hayatta kendini kurtarmak diye bir şey yok, olaki kendini kurtardın bir şekilde diğerleri için geri dönüp o zorlukların daha fazlasını yaşamak zorundasın. Kuvai Köprüsü güzel film, iç içe değişik karakterler üzerinden aynı fikir sunuluyor. Kazadan kurtulup sonra diğer yaralılar için dönen de çok film vardı.

Öte yandan benim şahsi fikrim ortada kurtarılma diye bir şey yok, bir şekilde hayatı yaşıyorsun. Şikayet edersen %99,99 sen kendin hatalısın ve yeterince açık olan kuralları anlamamışsın demektir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

kendini şu şekilde kurtarabilrisin cehennemden totonu yırtmak için cennete inanabilirsin. tabi bununda bir inkar süreci var ne o.

3300 tane litaratüre girmiş diğer var olan inançlar tanrılar . yani geriye kalan 3299 inancı tanrılarını vs. inkar edip yalanlamak.

ben ayrımcılık yapmayım diye senin o inandığın 1 tanrıyıda aradan çekiiverdim aslında seninle benim aramda sadece 1 inanç ama 3300 inkar var.

sosyal darwinizm dünyanın neresinde olursan ol hangi inançtan olursan ol illaki var.

ben her türlü yırtamıyom

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Benim devrelerimi yakan bir yazı olmuş adaşım .

Düşünmeyi yasakladım kendime.
    kıyma kendine
    düşümek iyidir ama optimal düzeyde. sonuçta sana verilen bir enerji miktarı var bunu beynini çok yormandan yapman lazım

5. Bir gün yöneticiler toplantısı var, bir sınıfta genel müdür seminer veriyor yöneticiler de dinliyor ön sırada icra kurulu başkanı vs. Arkadan kıkırdama sesi geldi. Yaşlı icra kurulu başkanı nedir komik olan anlat da biz de gülelim dedi. Ondan sonra sınıfta ölüm sessizliği halinde seminer devam etti.

Korku, çekince vs bunlar benim uzmanlık alanım, yani ne yaparsan başına ne gelir artık meleke oldu.

Bu işin kitabını yazmak zor, benim yaptığımı yaparsın cehennemlik olursun bana bir şey olmaz.

Bir fıkra veya anektod var, tıp fakultesinde profesör öğrenciler ile otopsi yapıyorlar, herkes beni dikkatlice izlesin ve yaptığımı yapsın. Öğrneciler malesef dikkatli izlemiyorlar.

Google'da artık her şey bulunmuyor. Muhtemelen fıkraları da insanlar yanlış yönlenmesin diye AI ile sansürlüyorlar.

https://ahmetesor.com/qa/profesorun-...aptigina-bakin
    Son düzenleme : ariston; 02-03-2024 saat: 20:12.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,896
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    kendini şu şekilde kurtarabilrisin cehennemden totonu yırtmak için cennete inanabilirsin. tabi bununda bir inkar süreci var ne o.

3300 tane litaratüre girmiş diğer var olan inançlar tanrılar . yani geriye kalan 3299 inancı tanrılarını vs. inkar edip yalanlamak.

ben ayrımcılık yapmayım diye senin o inandığın 1 tanrıyıda aradan çekiiverdim aslında seninle benim aramda sadece 1 inanç ama 3300 inkar var.

sosyal darwinizm dünyanın neresinde olursan ol hangi inançtan olursan ol illaki var.

ben her türlü yırtamıyom

Evet yaratıcı var.Bu mükemmel eser(KAİNAT) sahipsiz olamaz.Kainatın her yeri bir matematikçi tarafından formüllerle donatılmış.
    Kepler kanunu,yerçekimi kanunu vs...Buna FİBONACCİHİ yi de ekleyelim.

Geçin onu sadece GÖZÜMÜZE bakalım.Sadece alınan ve kanda dolaşan protein -yağ vs. den oluşmuştur(anne karnında çocuğun gözü)

Onu nemlendiren ve hızla kapana göz kapağı var.Merceği-kası ve yüzlerce dokusu..ve aldığı ışığı hala anmadığımız şekilde beyinde görüntüye döndermesi...

120 milyar insanın toplam zekasının ürünü olan medeniyet bunun yanından geçemez...

KAİNATIN BİR YARATICISI VARDIR ve MÜKEMMEL VASIFLARLA VASIFLANMIŞTIR.BURADA TARTIŞMA OLAMAZ..azıcık düşünen bu kanıya varır..

MADEM yaratıcı var ve madem İNSANI AĞACIN MEYVESİ(besin zincirinin tepesi) yapmış..her şeyi bir amaçla yaratan ,neden bu kainatı amaçsız yaratsın...

Mutlaka insanlarla bir şekilde İRTİBATA GEÇMELİ ve onlara HAYATIN AMACINI ve yaratılışın gayesini söylemelidir.(VAHİY)

-ve bu esas ilkeleri aynı olmak şartıyla(ahiret-tek ilah) versiyon değişebilir.İNSANLIĞIN GELİŞİMİNE GÖRE...Nasıl ki insanın ayakkabı numarası değişir ama bir noktadan sonra aynı kalır...Onun gibi İBRAHİMİ DİNLER,Bu esasta aynı iken farklılıkları vardır....(içki-domuz haram-helalliği değişmiştir)

ve sonuç ÖYLE BİR MESAJ OLMALI Kİ BU KORUNMALI(KURAN korunması taahhüt edilmiştir)..ve tarih boyunca bu teşebbüsler sonuçsuz kalmıştır.

Ve bir yaratıcı kendinden önceki dinleri(yahudi-hristiyanlık) teyit eden ama onların yanlışlıklarını(sonradan) düzelten İSLAMA sahip çıkmalıdır.ve ORJİNALİNİ korumalıdır.

Bir yaratıcı insanlığın en büyük nufusunun yaşadığı son 1400 yılı asla YANLIŞ BİR MESAJA (HAŞA dedikleri gibi islam yalan olsaydı) mahkum kılamaz ve kesinlikle yeni bir elçi ile durumu düzeltirdi...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

o kas kemik bilmem ne dokusu cartı curtu kısaca kadavrası yarasada var balinada da var

iki atom yan yana gelerek kimyasal tepkime oluşturup molekülü meydana getiriyor o molekül sınırsız sayıda diğer kimyasallarla birleşiyor vs. 118 tane elementin yanıda 1000 tane daha eklenseydi çook daha karmaşık evrim süreci olurdu ama eldeki malzeme bu. fiziği kimyası bunu der.

belgeleri ile yalanlayabilirsen meydan ortada.. kap nobeli. tüm gavur bilim insanları alkışlasın einstain mezardan hortlayıp saygı duruşuna geçsin. ben dahil.

kaldıki tüm canlı, toprakta var olan ve su- metaryalden türemiş. cennetten inme özel bir yaratılış yok genom dizilimine kadar aynı

mükemmel dediğin insanoğluda mükemmel falan değil. insanların neredeyse yarısı kusurlu doğuyor. görme işitme beyin diğer vs.

falan filen allah yapdı diyip geçmek lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,896
    Madem iç huzur konuşuluyor...

Eskiden ateisttim. Yüreğimde korku vardı.Ya aniden kanser olursam..Ya annem-babam birden trafik kazasında ölürse..Ya şimsek çakarsa-depremde ölürsem...Hayat tek kelimeyle ızdıraptı.

Sonara derin araştırmalar sonucunda İSLAMI seçtim Hamdolsun ALLAHA İMAN ile iç huzura eriştim.Hayatımda endişe kalmadı.Tevekkül ve kader ile belirsizlik kayboldu.

Sonuçta bir yönetmen -senarist(ALLAH) bir film platosu kurmuş(dünya hayatı).Orada herkese bir görev vermiş.Kimisi AĞA kimisi maraba.Önemli olan senin ROLUNU OYNAMANDIR(sorumluluklarını)..ve o istediği zaman seni o filimden alır..Başkasını getirir...
    Sen üzerine düşeni yap.Ama son söz onundur.Sigara kullanmasan bile akciğer kanseri olursun -olmazsın...Kalp krizi geçirir veya geçirmezsin...Elbette tıbbın gerekliliğine uyacağız..Ama tek sigara içmeyen arkadaşım kanser oldu...

Kötü örnek örnek değildir..BANA NE ZUBÜKLERDEN...Ben iyi örneğe ve o işin orjinaline bakarım.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Sayfa 92/1004 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •