Sayfa 92/193 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon
Arama sonucu : 1539 madde; 729 - 736 arası.

Konu: AVGYO - Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. zannedersin milyonlarca lotu olan emlak konut tahtasi kademeye bak :)

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. Hayat bazılarının sırtını dayadıgını, bazılarının canı pahasına sırtında taşımasına borçluduR...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. Gün sonunu bir degerlendirelim; bist %2 civarı düstü; bist30 dahil %5 ila %10 arasi dusen bir cok tahta var iken avgyo gune basladigi 12den 19a kadar degip geri 12de kapadi...11m tl hacim olustu...soru şu galipcim bistin bunalim oldugu bir gunde bu hareketi neden yapmis olabilir...

1- Mal bosaltmak icin: secenegine bir bakalim. yeni ky. nin avgyo almasi icin bir neden olmali bu gun pozitif haber yoktu. ustelik 25m lota yakin son 3 hafta patron satisi olan bir tahta. diger yandan nakitte olan ky. icin bir suru %5/%10 arasi bu gun dusen tahta varken neden bir ky. avgyo alsin ! yani demem o ki mal bosalttilar secenegi bence cok mantikli degil. yarin bir gun tahta 1e 90a da dusebilir fiyatin dusmesi mal cakildigi anlamina gelmez sadece...belirli bir kanalda mal toplamak icin ileri geri hareket yapmasi dogaldir tahtacinin. ustelik musteri yoksa dusmesi daha da kolay olur mal kaybetmeden malda olan ky. nin psikolojisini daha da bozma egilimi olusur. yani bu gune ozel nakitte ki ky.nin avgyo almasi icin exstra bir neden yoktu bence. ha bir miktar ky. tabiki almistir 11m da %3/5 i bulmaz bence..bir kisim 12den 19 a giderken alan yeni ky. de geri donuste stop olmustur zaten...

2- Mal toplamistir: bu secenek bence olası ! cunku bist eksiye giderken bir suru kelepir tahta olusurken galipten umudunu kesen ky. icin kol bacak kesme niyeti olanlar icin galip bu gun 19a kadar satis imkani sundu...yani kuluckalara ky.lerden bikanlarin malini almis olabilir !

3- Hem hacim hem kuluckalar arasi mal dagitimini surdurdu; buda olasi bir secenek bu secenekle hem dip olusumunda olasi ilerki hareketler icin kartlar dagitilabilecekken bikan ky.nin malida aradan toplanmis olabilir. benzer tahtalar %5 eksiyken bist panikken hangi ky. yesil yanan avgyo girmeye cesaret edebilir ki ufak bir miktar haric...

...bu secenekler yani mal toplama fiyatlarin daha dusmice anlami tasimaz hatta mal toplama modunda tahtaci acik islem yaparak kademe dusurup stoplarda ky.den acigi kapatabilir de....bu testere surecine ben tahtacinin ky.yi süzme gunleri olarak bakiyorum. sonuc olarak umalim da dip burasi olsun yoksa bir miktar daha can sıkabilir gibi...

baska senaryosu olan varsa fikrimiz gelisir buyrun ?

4. A1 2 gunden sora sahneye cikmis acik ac acik kapa modu ;)

hsbc paslar takasa; bu batum neden yabanci takasini arttiriyo ki

osmanli yatirimi takip eden bi arkadas vardi ;) bak onlarda satis yerine artıya süzmüşler bu gün.

5. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

6. gecen yil 9 ayligi 12 ekim de aciklamisti yanilmiyosam...yarin kapanis yada haftaya gelir belki...beklentim önceki 6 ve 9 ayliklari oransalladigimda bir miktar negatif bilanco; genelde atilimi 4.ceyrek bilancoda olmus...umarim supriz olur

7. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

8. takas

yabancı takası yükseliyor. bekleyenler çoook kazanacak. % 10 u geçince artık sadece izlersiniz

Sayfa 92/193 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •